رئیس مجمع نمایندگان مازندران:

دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت اساتید دانشگاهی استفاده کنند

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به فاصله‌ای که صنعت با دانشگاه دارد،گفت: ضعف عدم استفاده از ظرفیت کارشناسان دانشگاهی در مدیریت دستگاه‌های اجرایی هم به چشم می‌آید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، ضعف وجود کارشناسی در دستگاه‌های اجرایی موضوعی قابل رد نیست.

بسیاری از اقدامات دستگاه‌های اجرایی به دلیل نداشتن پشتوانه کارشناسی با چالش مواجه شده و نقش آزمون و خطا در آن بسیار زیاد است.

عدم استفاده از ظرفیت کارشناسان دانشگاهی پیشینه تاریخی دارد، اگرچه در برخی از دولت‌ها متولیان امر با استفاده از مشاوران دستگاه‌های اجرایی تلاش کردند که روی کاغذ این موضوع را حل کنند اما در واقعیت مشاوران دستگاه‌های اجرایی به دلیل سلایق سیاسی انتخاب می‌شدند و این موضوع حتی به جایگاه کارشناسان هم خلل وارد کرده است.

استفاده از ظرفیت کارشناسان خبره موضوعی نیست که به راحتی از کنار آن گذشت، چه بسا بی‌توجهی به نظرات کارشناسی مشکلات و تبعات سنگین‌تر به جای گذاشته است.

در همین ارتباط منصورعلی زارعی رئیس مجمع نمایندگان مازندران معتقد است، باید از ظرفیت کارشناسان به ویژه اساتید دانشگاهی در حوزه‌های مختلف استفاده مناسب کرد.

وی خاطر نشان کرد: ضرورت دارد دستگاه‌های اجرایی در پیگیری پروژه‌ها از نظرات کارشناسان به ویژه کارشناسان دانشگاهی استفاده ببرند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به چالش‌های که برای ایجاد سد فینسک بر روی سد شهید رجائی ایجاد می‌شود، گفت: بنده در این زمینه تحقیقات کارشناسی جدی داشتم.

وی با اعلام اینکه بسیاری کارشناسان دانشگاه‌ها نسبت به احداث سد فینسک نقدهای جدی دارند، گفت: دستگاه‌های اجرایی برای پیشبرد امور از ظرفیت کارشناسان دانشگاه‌ها استفاده نکردند.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران خاطر نشان کرد: احداث سد فینسک از نظر محققان و پژوهشگران دانشگاهی به هیچ وجه صرفه اقتصادی ندارد.

وی ادامه داد: ارتباط صنعت با دانشگاه ارتباط دستگاه‌های اجرایی با دانشگاه‌ها بسیار ضعیف است باید مدیران دستگاه‌های اجرایی در این حوزه به صورت جدی ورود پیدا کرده و چالش‌ها و مسائل مربوط به حوزه مدیریتی خویش را از نگاه کارشناسان دانشگاهی و اساتید مورد بررسی قرار دهند.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹:۳۲

شناسه خبر: 93610

مطالب مرتبط :
موذن

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران خبر داد:

حمایت از ۷۰۰ نخبه و ایجاد ۵۲ شرکت دانش بنیان در مازندران

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران با اعلام اینکه تاکنون ۷۰۰ نخبه در استان مورد حمایت قرار گرفتند، گفت: ۵۲ شرکت دانش بنیان با حمایت سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران مشغول فعالیت هستند که ۱۰ شرکت در سال جاری راه اندازی شده است.

بیکاری

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

از بیکاری ۱۸ هزار فارغ‌التحصیل حوزه کشاورزی مازندران تا کمبود کارشناس گیاه پزشکی

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در حالی از بیکاری ۱۸ هزار فارغ التحصیل حوزه کشاورزی مازندران گلایه کرد که رئیس نظام مهندسی کشاورزی مازندران ضمن رد این مسئله اعلام کرد در برخی از حوزه‌ ما با کمبود کارشناسا مواجه هستیم.

دانشگاه

با همراهی بسیج علمی و پژوهشی مازندران

طرح توانمند سازی دانش آموختگان دانشگاه‌های مازندران عملیاتی می‌شود

عضو خانه نخبگان سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران از اجرای طر توانمند سازی دانش آموختگان دانشگاه‌های استان در طرح علم در خدمت جامعه خبر داد.

رایسا

توسط مهندسان شرکت رایمون فناور آسیا در بابل انجام شد:

نرم افزار آموزش آنلاین ویژه مدارس و دانشگاه‌ها طراحی شد

مهندسان شرکت رایمون فناور آسیا در بابل موفق به تولید نرم افزار آنلاین ویژه مدارس و دانشگاه‌ها را طراحی کردند که بسیار از نواقص موجود در شاد را به کلی رفع کرده است.

آچار به دست

با همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران انجام شد

آغاز به کار شرکت استارتاپی آچار به دست در مازندران/آموزش رایگان اشتغال زائی تضمینی

مجموعه آچاربه دست که در زمینه تعمیر لوازم خانگی در استان مازندران فعالیت خویش را در مازندران با همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران آغاز کرده است ضمن برگزاری دوره‌های آموزش رایگان ایجاد اشتغال را هم تضمین می‌کند.

آزاد بخت

رئیس بنیاد نخبگان مازندران خبر داد:

انتخاب ۹ طرح مازندران در طرح شهید احمدی روشن

رئیس بنیاد نخبگان مازندران گفت: ۹ طرح مازندران در طرح شهید احمدی روشن پذیرفته شده و مجریان طرح‌ها در حال نهائی کردن پروپزال و تشکیل هسته‌های علمی هستند

۱۲۵۴

توسط واقف اهل شهرستان نور انجام شد:

وقف زمین پنج هزار متری برای تحقیق و توسعه فعالیت‌ هسته‌ای در کشور

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان نور از اختصاص زمین پنج هزار متری توسط یک واقف خیر اندیش برای تحقیقات و توسعه فعالیت هسته‌ای خبر داد و گفت: قیمت این زمین در حال حاضر پنج میلیارد تومان است.

۰۲۵۵۴

با وجود تاکیدات کارشناسان و پزشکان کشور؛

پرهیزجدی از مصرف خودسرانه دارو/هشدار رئیس علوم پزشکی شاهرود ازخوددرمـانی کرونایی

متأسفانه گاهاًمشاهده می شود تعدادی از بیماران مبتلا به کرونا بدون مراجعه به پزشک، به خود درمانی در منزل پرداخته‌ و در کمال تأسف برخی از بیماران با حال وخیم و رو به فوت به بیمارستان مراجعه می نمایند.

روش کلاس

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‎‌دهد

کلاس روش معکوس سریع‌ترین روش انتقال مباحث درسی پیش روی معلم و دانش آموز

کارشناس آموزشی درباره تجربه‌های خویش در برگزاری کلاس روش معکوس، گفت: با این روش معلم در کوتاه ترین زمان مباحث درسی را انتقال داده و سرعت یادگیری دانش آموز افزایش می‌یابد.

سد گاوشان

خبرگزاری علم و فناوری منتشر می‌کند

باید‌‌ها و نبایدهای احداث سد در استان‌های شمالی کشور

در حالی که وزیر نیرو و عوامل زیر مجموعه‌اش از احداث سد در استان‌های شمالی کشور حمایت می‌کنند، کارشناسان حوزه ‌آّب خاک و جنگل این موضوع را مورد نقد قرار داده و برای جلوگیری از بحران سیل طرح آبخیزداری را پیشنهاد می‌دهند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
نیلو
۰ مخالف          ۰ موافق
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵:۵۳

تست

اشتراک گذاری مطالب