​نابغه ناشنوا و لال روستایی با وسایل دور ریختنی ماشین می سازد!

​ماشین باگی، دستگاه دروگرو جوجه کشی،توربین بادی،آچار های دست ساز ،تیکرکمان ماشه وسایلی است که توسط جوان نابغه کرولال روستایی ساخته می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی، برای مبتکر بودن، خلاق بودن تنها مهم نیست کجا زندگی کنی از چه امکاناتی برخوردار باشی مهم آن است که با تلاش و استفاده از توان خدادادی بتوانی آن ایده و فکری که در ذهن داری را به محصول تبدیل کنید.

لذا همیشه انسانهای پرتلاش، مبتکر،خلاق و جسوربا دیدن هر ایده ای که به نظرشان می رسدسعی می کنند با تلاش خستگی ناپذیر آن را به محصولی مفید آورند.

" عبدالمجید خسروی "جوان خوشفکر،نابغه کرو لالی روستایی بدور از کوچکترین امکانات اولیه است که با ایده های نابش توانسته است تا کنون با جدیت، تلاش چندین ایده که در ذهنش موج میزده است را تبدیل به محصول کند.

وی اهل روستایی کوچک از توابع شهرستان درمیان واقع در  خراسان جنوبی می باشد،عبدالمجیدجوان کرو لالی است اما خوش فکر و مبتکر که با دیدن اجسام می تواند آنها را با ذهن خلاق و نبوقی که دارد به محصول تبدیل کند.

این جوان خوشفکر و نخبه زمانی که یک سالش بود در اثر تشنج شدید، قدرت شنوایی و تکلمش را از دست داد و حال بیست سال سن دارد ونه میتوانم بشنود و نه صحبت کند فقط با دیدن هر محصولی تولیدی می تواند مشابه آن بسازد.

این این جوان مبتکر درمیانی که فقط تا پنجم ابتدایی درس خوانده است و بعدش به دلایل مختلف ترک تحصیل کرده است.

ساخت وسائل نو با وسایل دور ریختنی

پدر این جوان مبتکر در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی اظهارداشت: از همان بچگی علاقه شدیدی به اختراع و ابداع کردن چیزهای نو داشت.

وی ادامه داد: با هر وسیله ساده و دورریختنی که به دستش می‌رسید سعی میکرد استفاده بهینه ای از آن داشته باشد، به نوعی با ایده ای نو سعی می کرد وسیله ای بسازد تا بتواند از آن استفاده کند.

پدر این مبتکر روستای آواز شهرستان درمیان گفت: عبد المجید تا به امروز اختراعات زیادی داشته است،اما بخاطر نبود وسایل و تجهیزات کافی مجبور شدآنها را تخریب کند تا بتوند با از وسایل استفاده شده در آن ها وسایل جدید تری اختراع کند.

وی با بیان اینکه ماشین باگی که تازه اختراع کردم حدود یک ماه روزانه ۲ ساعت برای آن وقت گذاشته است تا بتواند این ماشین مسابقه را با وسائل دور ریختنی بسازد.

خسروی با اشاره به اینکه به دلیل اینکه شغلم که کشاورزی و دامپروری است و عبدالمجید نیز دست کمکم است وقت زیادی برای کارابتکاری ندارم .

وی با اشاره به ساخت ماشین باگی توسط فرزند کرو لالش می گوید، این اختراعش یک ماشین باگی دست سازه که استفاده های زیادی از آن می توان انجام داد.

ساخت ماشین برای جابجایی محصولات کشاورزی

پدر عبدالمجید خسروی جوان نابغه درمیانی بیان داشت: ما برای جابجایی محصولات کشاورزی و رفتن به زمین کشاورزی وسیله نقلیه ای نداشتیم لذا  این ایده به ذهن عبدالمجید رسیده بود که بتواند ماشینی بسازد تا برای جابجایی محصولات کشاورزی و... مشکل نداشته باشید لذا این ماشین را اختراع و با وسائل دور ریختنی ساخته است.

وی دستگاه دروگر،توربین بادی، دستگاه جوجه کشی،اچار های دست ساز ،تیکرکمان ماشه ای و ... را از دیگر اختراعات این فرزند خوشفکرش عنوان و گفت: از مسئولین درخواست دارم از فرزندم فقط حمایتم کنند تا بتواند وسایل مفید تر و بهترو کاربردی تری را برای کشورم بسازد.

حمایت بسیج علمی استان از نابغه کرولال

خسروی ضمن تقدیر و تشکر از بسیج علمی، پژوهشی و فن آوری سپاه انصارالرضا(ع) و سپاه شهرستان درمیان افزود: فرزندم توان کار ابتکاری ونو را دارد اما چود در روستای محرومی زندگی می کنیم از مسئولین درخواست حمایت های لازم را برای فرزندم دارم.

 

زمان انتشار: سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶:۱۷

شناسه خبر: 93617

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب