توسط مهندسان شرکت رایمون فناور آسیا در بابل انجام شد:

نرم افزار آموزش آنلاین ویژه مدارس و دانشگاه‌ها طراحی شد

مهندسان شرکت رایمون فناور آسیا در بابل موفق به تولید نرم افزار آنلاین ویژه مدارس و دانشگاه‌ها را طراحی کردند که بسیار از نواقص موجود در شاد را به کلی رفع کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، نخبگان شرکت فنی مهندسی رایمون فناور آسیا در بابل موفق به تولید نرم افزار تدریس آنلاین شدند.

علی اسماعیل پور،جواد ابراهیم پور، زهرا علی پور به همراه سعید فضیلت و  جلال‌الدین عابسی با همکاری همدیگر این نرم افزار را برای ارتقاء فعالیت‌های آموزشی تولید کردند.

به جهت اهمیت ساخت این نرم افزار خبرنگار علم و فناوری گفت ویژه‌ای با نفر از نخبگان شرکت فنی مهندسی رایمون فناور آسیا انجام داده است.

 خبرگزاری علم و فناوری:نرم افزار "رایسا" را معرفی کنید؟

 

عابسی: ساخت این نرم افزار با عنوان "رایسا" حاصل تلاش ۶ ماهه، تیم کاری ما در مرکز رشد و فناوری بابل، طی ایده‌پردازی اعضای گروه به سرانجام رسید تا به‌طور تخصصی به برگزاری کلاس آنلاین آموزشی به‌خصوص در دوران کرونایی و لزوم آموزش مجازی بپردازد.

 

فضیلت: نرم افزار "رایسا" با دارا بودن کد برنامه‌نویسی و سرور متناسب و قابلیت آپلود حتی در مکان‌هایی که سرعت اینترنت پایین است، اقدام به برگزاری کلاس آنلاین می‌کند، برای راستی آزمایی این نرم‌افزار که در سخت افزارهایی همچون گوشی و تبلت اندروید قابل استفاده است، در مدرسه پایه ابتدایی کمال بابل با فعالیت ۲۵ کلاس حدود ۳۰ نفره و مدرسه هدف بابلسر فعال شد و بدون هیچ اعتراضی در حال استفاده است که توانسته رضایت والدین دانش آموزان را جلب کند.

 

*دبیران و معلمان نگران حضور و غیاب نباشند

 

* خبرگزاری علم و فناوری طریقه ورود دبیران و معلمان به این نرم افزار و جزییات کار را بیان کنید؟

 

فضیلت: معلمان و دانش‌آموزان با نصب این نرم افزار می‌توانند به‌صورت آنلاین در کلاس‌های درس همچون روزهای عادی که در کلاس‌های واقعی حاضر بودند وارد شده و درس را بیاموزند، ویژگی‌های؛ کیفیت بالای تصویر، امکان چت آنلاین و قفل چت همچون شبکه‌های اجتماعی، امکان پخش صدا و تصاویر همه دانش‌آموزان، امکان خصوصی‌سازی پرسش و پاسخ و زمینه ضبط خودکار و آرشیو، بدون قطعی و اینکه با توجه به کم و زیاد شدن سرعت اینترنت کیفیت کاهش یا افزایش یابد، در این نرم‌افزار ملموس است.

 

عابسی: در صورت برگزار شدن کلاس، حضور و غیاب هوشمند دانش آموزان فعال می‌شود، به‌طوری که با چک کردن زمان ورود و خروج دانش‌آموزان در طول آموزش در صورتی که میزان حضور حدود ۸۰ درصد باشد تیک حاضر برایش فعال می‌شود، ضبط آرشیو به‌صورت اتومات از صفحه دبیر و استاد صورت می‌گیرد اگر دانش‌آموزان در کلاس حاضر نشده باشند می‌توانند از مشاهوه فیلم‌های آرشیوی به‌صورت آف لاین بهره بگیرند.

 

*تفاوت رایسا با شبکه شاد!

 

خبرگزاری علم و فناوری : چه تفاوت‌هایی بین این نرم افزار و شبکه شاد وجود دارد؟

 

فضیلت: شاد یک شبکه اجتماعی بومی است، که در دوران کرونایی به‌عنوان برنامه پایلوت آموزشی مورد استفاده قرار گرفته که نرم افزار واتساپ به دلیل ضعف در سرعت شاد به کمکش آمده، همانطور که میدانید نرم افزار شاد گاهی دچار قطعی میشود البته که در شاد یک سری قابلیت‌ها موجود است ولی همه نیازها را برآورده نکرده است، در حالی که رایسا به‌طور تخصصی برای برگزاری کلاس آموزشی تدوین شده است.

 

عابسی:همانطور که می‌دانید در بازار نرم افزارهای آموزشی زیادی موجود هستند اما هر کدام دارای نقص‌هایی هستند، ولی نرم افزار رایسا امکان نمایش همزمان تصاویر دانش آموزان در یک کلاس ۳۵ نفره را فراهم کرده است، از طرفی سرورها را براساس میزان استفاده و فراتر از آن در نظر گرفتیم که استفاده از سخت‌افزاری که این برنامه در آن نصب می‌شود نیز مهم است.

 

*چگونه از رایسا استفاده کنیم

 

خبرگزاری علم و فناوری : جزییات هزینه و چگونگی خرید این نرم افزار در حوزه پاسخ به بازار تقاضا را بیان کنید؟

 

فضیلت: علاقه‌مندان به نصب و استفاده این نرم افزار می‌توانند با ثبت درخواست در سامانه و یا تماس با کارشناسان ما اقدام به ثبت سفارش کنند و هزینه ساخت این نرم افزار با توجه به قابلیت‌های بالایش و اینکه ما صفر تا ۱۰۰ کار را خودمان انجان داده و ایده‌پردازی کنیم کم نیست ولی برای رقابت در بازار و معرفی محصول قیمت را هم سطح محصولات مشابه اعلام کردیم.

 

عابسی: رایسا، آپشن‌های بهتری داشته و نرم افزاری یکپارچه است و اولین برنامه‌ای است که دارای چت مجزا و فعال بوده و امکان ارسال وویس و فیلم را دارد، نمونه سفارشی با آپشن‌های متفاوت قیمت‌های متفاوتی دارد در بخش جنرال یا همان استیجاری وابسته به تعداد کاربران آنلاین به صورت ماهیانه با درخواست کنندگان قرار داد منعقد می‌شود،بخش دیگری یا نام سمینارها و جلسات دارد که در حال ارتقا و بهروزرسانی هستیم.

 

خبرگزاری علم و فناوری : حرف آخر؟

 

فضیلت: رایسا نسبت به نرم افزارهای مشابه در بازار با دارا بودن سرورهای قوی بدون قطعی و مشکل است، حتی بعد از بحران کرونا نیز با توجه به اینکه ما در بحث هوشمندسازی مدارس ورود پیدا کردیم و قرار بود مدارس وارد فاز جدیدی از هوشمندسازی شوند، این نرم‌افزار کاربردهای فراوانی دارد، بخش‌های؛ مشاوره کتابخانه، و آپشن‌هایی هم جهت با نظام آموزشی به‌روزرسانی خواهد شد.

 

عابسی: به‌نظرم با توجه به نظام آموزشی کشور رایسا توانسته موفق باشد، بخش‌هایی چند قابلیت با هم بر اساس نیازهای آموزشگاه کم و زیاد می‌شود، تیم ایدهپردازس ما در خوزه نوآوری و اختراع فعالیت دارد، در جریان تولید نرم افزار رایسا، جا دارد از تلاش آقایان علی اسماعیل پور و جواد ابراهیم پور تشکر کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری پس از شیوع بحران کرونا با مجازی شدن کلاس‌های آموزشی، اعتراضاتی در خصوص کاهش سرعت انتقال و آپلوت شدن صدا و تصویر، به‌خصوص در نقاط بالادست و روستاها، به گوش رسید که البته در سال جاری بخشی از این مشکلات برطرف شده، ولی همچنان شاهد حضور معلمان و والدین در واتساپ هستیم، تولید نرم‌افزارهای تخصصی و با کیفیت و قدرت بالا، علاوه بر اینکه نقطه امیدی در مسیر جهش تولید ایجاد می‌کند بلکه فرصتی برای انتقال مفاهیم آموزشی در این شرایط است.

زمان انتشار: سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶:۰۲

شناسه خبر: 93621

مطالب مرتبط :
اوزن

توسط نخبه بابلی:

سنسور برق دار شدن آب در مازندران تولید شد/ خانواده‌ها خطر برق دار شدن پمپ‌های آب خانگی را جدی بگیرند

نخبه مازندرانی از تولید سنسور برق دار شدن آب که کارائی بیشتری در مزارع پرورش ماهی دارد خبر داد.

فلزات فوق العاده سخت با تکنیک جدید از نانوذرات ساخته شد

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری هفتگل:

دستاوردهای علمی نانو مدیون اعتماد به جوانان است/تلاش بسیج علمی برای رفع مشکلات

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری هفتگل گفت: دستاوردهای علمی نانو در کشور ایران مدیون اعتماد به جوانان است.

کرونا

تکذیب مشاهده مورد مشکوک کرونای جهش یافته در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران مطلب منتشر شده یکی از رسانه‌ها در ارتباط با مشاهده مورد جهش یافته کرونا انگلیسی در مازندران را تکذیب کرده است.

زارعی

رئیس مجمع نمایندگان مازندران:

دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت اساتید دانشگاهی استفاده کنند

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به فاصله‌ای که صنعت با دانشگاه دارد،گفت: ضعف عدم استفاده از ظرفیت کارشناسان دانشگاهی در مدیریت دستگاه‌های اجرایی هم به چشم می‌آید.

تقوایی

بومی سازی فناوری روز ژاپن توسط بسیجی نخبه از قم

فناوری ژاپن در ید بسیجی نخبه از قم

مصاحبه اختصاصی و دوستانه خبرگزاری علم و فناوری استان قم با نخبه بسیجی که فناوری روز ژاپن را در حوزه نانو مواد ترمو الکتریکی بومی سازی کرده

دستگاه جوجه کشی

به روز رسانی دستگاه جوجه کشی هوشمند در مازندران/ کاهش تلرانس خطائی گرما و رطوبت در دستگاه جدید نخبه بابلی

از ایجاد تغییرات جدیدی در دستگاه جوجه کشی هوشمند خبر داد و گفت: با اعمال این تغییرات تلرانس خطائی گرما و رطوبت کاهش یافته است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب