تکذیب مشاهده مورد مشکوک کرونای جهش یافته در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران مطلب منتشر شده یکی از رسانه‌ها در ارتباط با مشاهده مورد جهش یافته کرونا انگلیسی در مازندران را تکذیب کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، مشکلات ویروس کرونا روز به روز در حال تشدید شدن است.

چالش ‌های این ویروس در کشورها توسعه یافته و مدعی تولید واکسن بیشتر شده و این روزها نگرانی از انتقال ویروس جهش یافته کرونا انگلیسی رو به گسترش است.

ویروس انگلیسی در حال جهش پیدا کرده است که جز نخستین کشورهای بودند که نسبت به دریافت واکسن اقدام کردند و بارها و بارها تبلیغات واکسن فایزر رسانه ای شده است.

در حال حاضر انگلیس به منبع تولید ویرس کرونا از نوع جهش یافته تبدیل شده است و خبرهای مرتبط با این ویروس حساسیت‌های رسانه‌ای را به دنبال دارد.

استان مازندران بنا بر اطلاعات منتشر شده ستاد کرونا کشور  در شرایط قرمز کرونا قرار داشته و متولیان امر در درمان کرونا از مسئولان وزارت کشور درخواست کردند که از ورود مسافر به استان جلوگیری کنند.

در حال حاضر 10 شهر استان مازندران در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و با وجود تلاش‌ها برای جلوگیری انتشار گسترده این ویروس در استان، مازندران وارد پیک سوم کرونا شده است.

با توجه به شرایط قرمز کرونا استان مازندران و همزمانی انتشار خبر جهش ویروس کرونا از صبح امروز مطلبی به نقل از رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران مبنی برای شناسایی افراد مبتلا به کرونا در استان مازندران دست به دست می‌شده است.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری و در پاسخ به این سئوال که تاکنون چه تعداد بیمار مبتلا به کرونا از نوع جهش یافته انگلیسی در استان مازندران شناسایی شدند، پاسخ داد: هیچ موردی تاکنون شناسایی نکردیم.

وی مطلب منتشر شده منتسب به خودش را تکذیب کرده و گفت بنده با هیچ رسانه‌ای در ارتباط با شناسایی افراد مبتلا به کرونا از نوع جهش یافته انگلیسی صحبت نکردم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران،آمل، بابل، تنکابن، جویبار، رامسر، ساری، سوادکوه، فریدونکنار، قائمشهر و نکا جز شهرهای قرمز کرونایی استان مازندران علام شده است که تعداد 266 بیمار مبتلا به کرونا جدید در استان شناسایی شدند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱:۵۳

شناسه خبر: 93627

مطالب مرتبط :
رشیدی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد؛

کرمان عاری از کرونای جهش یافته است / روند ثابت بیماران بستری کرونایی و روند افزایش مراجعان مشکوک زنگ خطری برای استان

حمیدرضا رشیدی‌نژاد گفت: خیز جدیدی در شیوع بیماری کرونا در استان اتفاق افتاده که به‌صورت ملایم در حال پیشروی است لذا از مردم درخواست داریم که همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا را جدی بگیرند.

کرونای جدید

کرونا جهش یافته و آنچه درمورد آن می‌دانیم

دو واریانت جهش یافته ی ویروس کرونا باعث نگرانی کارشناسان سلامت شده است.

مها میارنعیمی

توسط نخبه نوجوان مازندرانی انجام شد

تولید برق از کفپوش‌های خانگی

نخبه مازندرانی موفق به تولید برق از کفپوش خانگی شده است و این ایده را تبدیل به پدیده کرده است.

رایسا

توسط مهندسان شرکت رایمون فناور آسیا در بابل انجام شد:

نرم افزار آموزش آنلاین ویژه مدارس و دانشگاه‌ها طراحی شد

مهندسان شرکت رایمون فناور آسیا در بابل موفق به تولید نرم افزار آنلاین ویژه مدارس و دانشگاه‌ها را طراحی کردند که بسیار از نواقص موجود در شاد را به کلی رفع کرده است.

کلاس

برگزاری ۸۰ کلاس کمک درسی در دوران کرونا برای دانش آموزان اردکانی

مسئول بسیج علمی شهرستان اردکان گفت: در کلاس های تقویتی که از سوی سازمان بسیج علمی شهرستان اردکان به صورت مجازی و حضوری برگزار شد قریب به ۱۸۰ دانش آموز شرکت کردند.

مصدق

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد:

ایجاد ظرفیت عظیم تولید ماسک و الکل در استان یزد

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: تا پیش از شیوع کرونا هیچ گونه واحد تولید ماسک یا ضدعفونی کننده رسمی در استان نداشتیم اما اکنون امکان صادرات این محصولات را نیز داریم.

اموات کرونایی

رد شایعه آلودگی آب های زیرزمینی در اثر دفن اموات کرونایی

یک کارشناس اعلام کرد: این ادعا که دفن اموات می تواند آب های زیرزمینی را آلوده کند تا به حال اثبات نشده است. زیرا خود خاک به شکل فیلتر عمل کرده و آلودگی را حذف می کند.

کرونا

داشتن علائم کرونا پس از ۶ ماه بعد از بهبود

۷۶ درصد از بیماران ۶ ماه پس از عفونت و ابتلا به COVID_۱۹ هنوز هم علائم ها را دارند.

درمان کروناویروس جدید با ترکیبات بیواکتیو چای تیتر ویروس را تا زیر حد قابل تشخیص کاهش داد

دانشمندان ژاپنی گزارش کردند؛

ترکیبات بیواکتیو چای تیتر ویروس کرونا را تا زیر حد قابل تشخیص کاهش داد/ بیشترین تأثیر از عصاره چای سیاه حاصل شد

دانشمندان دانشگاه پزشکی کیوتو و انستیتوی تحقیقات مرکزی ژاپن فاش کردند که درمان SARS-CoV-۲ با عصاره های چای سیاه، سبز و اولانگ باعث کاهش قابل توجهی در تیتر ویروسی شده است که در نهایت به زیر حد قابل تشخیص کاهش یافت. در میان عصاره های مختلف چای، عصاره چای سیاه بیشترین تأثیر را از خود نشان داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب