آغاز نگارش زندگی نامه شهید نخبه موشکی یزد

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد اعلام کرد: مراحل نگارش و تدوین کتاب ارزشمند زندگی نامه و معرفی شهید علمی هسته ای استان یزد "شهید سید رضا میر حسینی" و ابتکارات علمی رزمندگان یزدی در دوران دفاع مقدس آغاز شد.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد ضمن تشریح اقدامات این سازمان در هفته پژوهش اظهار کرد: به مناسبت هفته پژوهش کارگروه آب و انرژی خانه نخبگان علمی بسیج با حضور معاون فناوری دانشگاه یزد و اساتید مرتبط برگزار و دستگاه آب شیرین کن خورشیدی که به تازگی توسط اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه یزد ساخته شده، معرفی شد.

سیدمحمد میرقانعی افزود: در این هفته به تفکیک برای ۳ شهرستان اردکان، مهریز و میبد با حضور مسئولین علمی استان، نواحی، حوزه و پایگاه های بسیج جلسات توجیهی به صورت مجازی برگزار شد.

وی ادامه داد: همچنین مراحل نگارش و تدوین کتاب ارزشمند زندگی نامه و معرفی شهید علمی هسته ای استان یزد "شهید سید رضا میر حسینی" و ابتکارات علمی رزمندگان یزدی در دوران دفاع مقدس آغاز شد.

این مقام مسئول ابراز داشت: برگزاری مسابقات مسئله یابی و حل آن، تجربه نگاری در موضوع کرونا، برگزاری جلسه مشترک علمی پژوهشی نیروهای نظامی و انتظامی استان یزدو  انعقاد تفاهم نامه مشترک قرارگاه جهادی مدیریت دانش نیروهای نظامی و انتظامی استان یزد از دیگر اقدامات صورت گرفته در هفته پژوهش بود.

میرقانعی گفت:  ارائه کمک های مومنانه علمی در راستای کمک به تقویت درسی، ارائه خدمات علمی، آموزشی، مشاوره تحصیلی و جبرانی برای دانش آموزان در شرایط کرونا و تداوم آن نیز جز جدایی ناپذیر فعالیت های سازمان بسیج علمی تا پایان بیماری منحوس کرونا است.

گفتنی است "شهید سید رضا میر حسینی" از دانشمندان نخبه موشکی کشور است که به همراه شهید طهرانی مقدم به فیض شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۸:۳۷

شناسه خبر: 93643

مطالب مرتبط :
پارک

دیدار روئسای سازمان بسیج علمی یزد و پارک علم و فناوری

در دیدار رئیس سازمان بسیج علمی با رئیس پارک علم و فناوری استان یزد زمینه همکاری های مشترک بررسی شد.

بازدید

رئیس سازمان بسیج علمی یزد:

از ظرفیت نخبگان بسیج برای حل مشکلات کشور استفاده شود

میرقانعی اظهار کرد: باید از پتانسیل نخبگان بسیج جهت احصاء مشکلات محله، شهر، استان و حتی کشور استفاده کرده و پس از آن به برنامه‌ریزی جهت رفع این مشکلات و موانع پرداخت.

مغناطیس

تشریح فعالیت هسته علمی تحقیقات و فناوری مغناطیس در دانشگاه یزد

خواجویی دبیر هسته علمی تحقیقات و فناوری مغناطیس بسیج دانشجویی دانشگاه یزد گفت: این هسته در حوزه ساخت، خدمات و مشاوره مرتبط با مواد و تجهیزات مغناطیسی قادر به همکاری و ارائه خدمات به سایر متخصصین در دانشگاه و یا صنعت می باشد.

نشست علمی

رئیس خانه نخبگان سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه نینوا گلستان تاکید کرد

بهره گیری از ظرفیت بسیج در تحول و توسعه کشور/ نخبگان بسیجی گره گشای مشکلات جامعه

رئیس خانه نخبگان سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه نینوا گلستان گفت: مسئولان می توانند از ظرفیت بسیج برای تحول و توسعه کشور بهره ببرند.

میرمحمدی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

از ظرفیت خیرین در حوزه درمان استفاده شود

میرمحمدی نماینده تفت و میبد گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید نسبت به جلب و جذب همکاری خیرین و مسئولین برنامه‌ریزی داشته باشد تا بتواند برای بحران هایی نظیر کرونا که ضرورت تعامل، همراهی، همکاری و هم‌افزایی نیاز است به خوبی عمل کنیم.

گردشگری

استادیار جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه حائری میبد:

کرونا، فرصتی برای پایه ریزی سیاست های گردشگری فراهم کرده است

مویدفر گفت: از بحران کرونا باید برای مهندسی صنعت گردشگری کشورها به خصوص در ایران که هنوز نقشه راه مشخصی ندارد استفاده کرد.

اسپند

عضو هیئت علمی دانشکده طب ایرانی تشریح کرد

فلسفه استفاده از اسپند برای مقابله با بیماری های عفونی در طب سنتی

نجفی گفت: بسیاری از باورهای طب سنتی درست بوده و به جای خودش توصیه می‌شود اما اکنون چون ما اطلاعات ناقصی از آن داریم به صورت نابجا استفاده می کنیم.

۶

کسب رتبه دانش آموزان یزدی در لیگ علمی پایا

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان یزد از برتری نماینده یزد در لیگ علمی پایا در میان ۴۰ هزار شرکت کننده خبر داد.

آلودگی صنایع

نمایندگان استان یزد تاکید کردند:

باید با تکنولوژی‌ به جنگ آلایندگی صنایع رفت/ بخشی از سود صنایع صرف پروژه های تحقیقاتی شود

میرمحمدی نماینده تفت و میبد اظهار کرد: باید مجموعه های تحقیق و توسعه صنایع را فعال کنیم. صنایع همیشه نباید به دنبال پرداخت سود بیشتر به سهامداران باشند بلکه بخش عمده ای از سود صنایع باید به اقدامات اصلاحی اختصاص یابد.

میرقانعی

کسر خدمت سربازی با ارائه پروژه

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد از کسرخدمت سربازی نخبگان با ارائه پروژه خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب