رد شایعه آلودگی آب های زیرزمینی در اثر دفن اموات کرونایی

یک کارشناس اعلام کرد: این ادعا که دفن اموات می تواند آب های زیرزمینی را آلوده کند تا به حال اثبات نشده است. زیرا خود خاک به شکل فیلتر عمل کرده و آلودگی را حذف می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ اخیراً یکی از مسئولین شهرستان مهریز استان یزد مدعی شده بود که دفن اموات کرونایی در روستاها، آبهای زیر زمینی مهریز را آلوده می‌کند. این اظهارات موجب بروز نگرانی های بسیاری در بین اهالی شد.

دکتر آمنه الیکایی عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا(س) در واکنش به این ادعا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد اظهار کرد: این ادعا که دفن اموات می تواند آب های زیرزمینی را آلوده کند تا به حال اثبات نشده است. زیرا خود خاک به شکل فیلتر عمل کرده و آلودگی را حذف می کند. به خصوص اکنون که سطح آب ها بسیار پایین رفته و دسترسی نیز دشوار شده است.

وی با اشاره به استفاده از آهک در تدفین اموات کرونایی بیان داشت: آهک یک ضد عفونی کننده قوی است و از انتشار آلودگی جلوگیری می کند.

وی تصریح کرد: ما تا کنون نتوانسته ایم کرونا را از آب رودخانه یا حتی فاضلاب به شکل قابل عفونت زایی مشاهده کنیم. پس چنین ادعایی تا زمانی که با روش های علمی اثبات نشود فقط باعث گسترش استرس و نگرانی بین مردم شده و هیچ پایه علمی تایید شده ای ندارد.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱:۲۶

شناسه خبر: 93646

مطالب مرتبط :
صدف

سنسورهای حرکتی نصب شده روی پوسته، صدف ها را به ردیاب آلودگی تبدیل می کند

تیمی در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی سنسورهای حرکتی را روی پوسته صدف ها طراحی کردند که می تواند آلودگی آب را شناسایی کند.

شایعه یکی از ابزار مخرب و خطرناک دشمنان/ اخبار جعلی بطور فزاینده‌ای در حال گسترش است

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

شایعه یکی از ابزار مخرب و خطرناک دشمنان/ اخبار جعلی بطور فزاینده‌ای در حال گسترش است

شایعه یکی از ابزار مخرب و خطرناک دشمنان برای نابودی یک جامعه است به طوری که روحیه مردم را تضعیف و یأس و ناامیدی را گسترش می‌دهد و گاهی حتی امنیت ملی را به خطر می‌اندازد.

مصدق

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد:

ایجاد ظرفیت عظیم تولید ماسک و الکل در استان یزد

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: تا پیش از شیوع کرونا هیچ گونه واحد تولید ماسک یا ضدعفونی کننده رسمی در استان نداشتیم اما اکنون امکان صادرات این محصولات را نیز داریم.

میرمحمدی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

از ظرفیت خیرین در حوزه درمان استفاده شود

میرمحمدی نماینده تفت و میبد گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید نسبت به جلب و جذب همکاری خیرین و مسئولین برنامه‌ریزی داشته باشد تا بتواند برای بحران هایی نظیر کرونا که ضرورت تعامل، همراهی، همکاری و هم‌افزایی نیاز است به خوبی عمل کنیم.

گردشگری

استادیار جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه حائری میبد:

کرونا، فرصتی برای پایه ریزی سیاست های گردشگری فراهم کرده است

مویدفر گفت: از بحران کرونا باید برای مهندسی صنعت گردشگری کشورها به خصوص در ایران که هنوز نقشه راه مشخصی ندارد استفاده کرد.

کرونا

تکذیب مشاهده مورد مشکوک کرونای جهش یافته در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران مطلب منتشر شده یکی از رسانه‌ها در ارتباط با مشاهده مورد جهش یافته کرونا انگلیسی در مازندران را تکذیب کرده است.

درمان کروناویروس جدید با ترکیبات بیواکتیو چای تیتر ویروس را تا زیر حد قابل تشخیص کاهش داد

دانشمندان ژاپنی گزارش کردند؛

ترکیبات بیواکتیو چای تیتر ویروس کرونا را تا زیر حد قابل تشخیص کاهش داد/ بیشترین تأثیر از عصاره چای سیاه حاصل شد

دانشمندان دانشگاه پزشکی کیوتو و انستیتوی تحقیقات مرکزی ژاپن فاش کردند که درمان SARS-CoV-۲ با عصاره های چای سیاه، سبز و اولانگ باعث کاهش قابل توجهی در تیتر ویروسی شده است که در نهایت به زیر حد قابل تشخیص کاهش یافت. در میان عصاره های مختلف چای، عصاره چای سیاه بیشترین تأثیر را از خود نشان داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب