معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد:

ایجاد ظرفیت عظیم تولید ماسک و الکل در استان یزد

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: تا پیش از شیوع کرونا هیچ گونه واحد تولید ماسک یا ضدعفونی کننده رسمی در استان نداشتیم اما اکنون امکان صادرات این محصولات را نیز داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ دکتر محمدحسین مصدق در دومین نشست علمی مجازی مدیریت و کنترل کووید ۱۹ اظهار کرد: تاکنون ۲۲۵ هزار لیتر الکل در استان تولید شده است و به کشورهایی نظیر عراق و افغانستان نیز صادرات داریم. همچنین ظرفیت تولید تا ۵ میلیون ماسک در استان یزد نیز ایجاد شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تولید ملزومات پزشکی عنوان کرد: در زمینه تولید ماسک از همان ابتدا متخصصین پزشکی و علوم پایه ورود کردند ولی همچنان در تولید الکل مشکل داشتیم. خوشبختانه اکنون واحد تولیدی داریم که ظرفیت تولید روزانه ۵۰ هزار لیتر الکل را داراست.

 وی تأکید کرد: در حوزه دارو نیز تشخیص دادیم توزیع داروهای خاص در بیمارستان ها می‌تواند موجب گسترش بیماری شود لذا توزیع را به داروخانه‌های منتخب منحصر کردیم و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده ارائه مستندات استفاده و ارائه پوکه دارو را الزامی کردیم. البته این کار، کاری دشوار و زمانبر بود ولی خوشبختانه اجرایی شد.

مصدق در خاتمه از تامین داروهای فاویپیراویر و رمدسیویر به مقدار کافی در استان یزد خبر داد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰:۰۳

شناسه خبر: 93648

مطالب مرتبط :
تهیه ماسک در خانه

کدام نوع ماسک بهتر از ما در برابر کرونا محافظت می‌کند؟ +عکس

ارزش برسازنده هر کدام از ماسک‌های مختلف چیست؟

ی

تزریق پلاسما به ۱۰۰ بیمار کرونایی در ایلام

رئیس سازمان انتقال خون استان ایلام اظهار کرد : خوشبختانه پلاسمای خون بهبودیافتگان کرونا به بیماران در استان ایلام تا کنون توانسته به حدود ۱۰۰ نفر از بیماران تزریق شود و بهبودی این دسته از بیماران را به همراه داشته باشد .

طب سنتی

شش اصل طب سنتی برای پیشگیری از بیماری ها

عضو هیئت علمی دانشکده داروسازی طب سنتی ایرانی گفت: طب ایرانی در واقع طب پیشگیری از بیماری ها است و شش اصل اساسی را برای سالم ماندن در زندگی را ضروری می داند.

فناوری اطلاعات

یک کارشناس حوزه آی تی تشریح کرد:

ایجاد اشتغالی پایدار با استفاده از حوزه IT

ندافیون گفت: هم اکنون مهم‌ترین معضل استان وجود قشر تحصیل‌کرده بیکار است. اگر مسئولان بخواهند اشتغال پایدار و های تک با کمترین هزینه در استان ایجاد شود باید به بخش آی تی بیش از پیش توجه کنند.

میرمحمدی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی:

از ظرفیت خیرین در حوزه درمان استفاده شود

میرمحمدی نماینده تفت و میبد گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید نسبت به جلب و جذب همکاری خیرین و مسئولین برنامه‌ریزی داشته باشد تا بتواند برای بحران هایی نظیر کرونا که ضرورت تعامل، همراهی، همکاری و هم‌افزایی نیاز است به خوبی عمل کنیم.

اموات کرونایی

رد شایعه آلودگی آب های زیرزمینی در اثر دفن اموات کرونایی

یک کارشناس اعلام کرد: این ادعا که دفن اموات می تواند آب های زیرزمینی را آلوده کند تا به حال اثبات نشده است. زیرا خود خاک به شکل فیلتر عمل کرده و آلودگی را حذف می کند.

گردشگری

استادیار جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه حائری میبد:

کرونا، فرصتی برای پایه ریزی سیاست های گردشگری فراهم کرده است

مویدفر گفت: از بحران کرونا باید برای مهندسی صنعت گردشگری کشورها به خصوص در ایران که هنوز نقشه راه مشخصی ندارد استفاده کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب