ساخت سنسور تشخیص نشت ولتاژ در آب توسط مخترع یزدی

میرجلیلی مخترع یزدی موفق به ساخت "سنسور تشخیص نشت ولتاژ در آب" شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ محمد هادی میرجلیلی در سال ۱۳۶۵ در شهر شاهدیه یزد متولد شد. دوران دبستان، راهنمایی و دبیرستان خود را در مدارس شاهدیه گذراند. میرجلیلی مدرک دوره کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی مکاترونیک از دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد اخذ کرد.

وی  از همان اوایل حضور در دانشگاه آزاد یزد با تیم های رباتیک این دانشگاه همکاری داشت. میرجلیلی صاحب دو اختراع دستگاه ارت مصنوعی و سنسور تشخيص نشت ولتاژ در آب و مجری و همکار چندین طرح پژوهشی و نیز چندین مقام بین المللی مسابقات روبوکاپ آزاد ایران در رشته لیگ ربات امدادگر واقعی، برگزیده دوازدهمین جشنواره جوان خوارزمی و... است. وی در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری هوش مصنوعی، رباتیک و مدرس دانشگاه می باشد.

این جوان مخترع یزدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد اظهار داشت: سنسور تشخیص نشت ولتاژ در آب دستگاهی است که می تواند در تمامی تجهیزات برقی که با آب در تماس هستند و  بیم آن می رود که آب به درون تجهیزات نشت کند، کاربرد دارد.

وی افزود: درصورتی که آب برق دار شود، آنتن ورودی (میلۀ حس گر درون آب) که به صورت دائم در آب می باشد. سريعاً فرمان قطع برق كليه تجهيزات درون آب را صادر مي کند. همچنین به دليل افزايش ضريب ايمني دستگاه بر روي حالت قطع باقي مي ماند و با آلارم صوتي و فلاشر وضعيت خطا را اعلام مي کند. نهایتاً اين دستگاه زماني فرمان وصل را صادر مي كند كه مشکل برطرف شده باشد.

میرجلیلی اظهار کرد: جلوگيري از برق گرفتگي افراد در برابر نشت ولتاژ به درون آب، جلوگيري از سوختن تجهيزات برقي كه آب به درون آن ها نشت كرده، افزايش ضريب ايمني استخرهاي آب، قابلیت استفاده در استخرهاي ماهي جهت جلوگيري از مرگ و مير ماهي ها در برابر نشت ولتاژ به آب استخر و قابل استفاده در تصفيه خانه ها و مخازن و كارخانه ها از جمله مزایا و کاربردهای این سنسور است.

زمان انتشار: سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 93662

مطالب مرتبط :
خیراندیش

خیراندیش:

دید لیبرالی آفت عدالت آموزشی است/ تاثیر سوء کرونا بر تربیت دانش آموزان محروم

خیراندیش اظهار داشت: بعد از کرونا دانش آموزان مناطق محروم علاوه بر ضربه‌هایی که به خاطر کاهش کیفیت آموزشی به خاطر نبودن در شرایط عادی خوردند، به علت عدم دسترسی به شبکه شاد یک ضربه عظیم تر نیز متحمل شدند.

دانشگاه یزد

مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه یزد:

توجه به کشورهای همسایه در دیپلماسی علمی ضروری است

حداد گفت: نگاه ما در فعالیت های علمی صرفا به کشورهای اروپایی و آمریکا نیست بلکه در حوزه دیپلماسی علمی کشور های همسایه نیز برای ما حائز اهمیت هستند و انجام فعالیت‌های مشترک آموزشی و پژوهشی با کشورهای همسایه یکی از موضوعاتی است که به آن توجه داریم.

صادرات

رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی استان یزد:

قوانین خلق الساعه صادرکنندگان را سردرگم کرده است

حیدرزاده گفت: یکی از معضلات پیش روی صادرکنندگان این است که وقتی در انبوه قوانین صادراتی کشور کنکاش می شود آنقدر موارد متناقض زیاد است که باور کردنی نیست.

۱۱

مدیر اجرایی رویداد سرمایه‌گذاری ۱۰۰ استارت آپ خبر داد

فرصت جذب ۴۰۰ میلیارد سرمایه برای استارت آپ های استان یزد

عزیزپور از برگزاری رویداد سرمایه‌گذاری ۱۰۰ استارت آپ در یزد خبرداد و گفت: بر اساس تخمین و ظرفیت دستگاه های استان یزد ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این رویداد در نظر گرفته شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب