کارشناسی ارشد مشاوره خانواده و مولف کتاب مهارت های زناشویی:

ازدواج انتخاب بزرگی است که اعتماد طرفین به یکدیگر این انتخاب را ارزش می بخشد

​بسیاری از زوج ها گمان می کنند که عاشق شدن به تنهایی برای ازدواج کافی است اما عشق به تنهایی تضمین کننده زندگی موفق نیست. ازدواج نیازمند منطق و فهم دو طرف و سپس احساس عشق است. زوج های ناموفق اغلب در برخورد با مشکلات خود، یکدیگر را مورد تهاجم و سرزنش قرار می دهند.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛  مهران محبیان فر در گفتگو با خبرنگار ما اظهارداشت: اعتماد در زندگی مشترک از ملزومات است و این اعتماد نیاز به تقویت و مراقبت دارد. اعتماد یعنی، اطمینان از اینکه طرف مقابل در روابطش با شما، قصد ضربه زدن را ندارد، بین اعتماد و بی اعتمادی فقط، یک خط کمرنگ فاصله است.امروزه علیرغم ایجاد تغییرات عمیق و تغییر فرهنگی و تغییر در شیوه زندگی و تجددگرایی، بسیاری از افراد در رویارویی با مسائل زندگی فاقد توانایی های لازم و اساسی هستند و همین امر آنان را در مواجهه با مشکلات و مسائل روزمره زندگی ناتوان و آسیب پذیر ساخته است.بسیاری از مشکلات بهداشتی و اختلافات روانی، عاطفی ریشه های روانی-اجتماعی دارند.برای مثال بسیاری از آسیب های اجتماعی مانند خودکشی، اعتیاد، خشونت، رفتارهای بزهکارانه و اختلالات روانی ریشه در عزت نفس پایین، ناتوانی در بیان احساس و فقدان مهارت های ارتباطی دارد.انسان ها برای مقابله سازگارانه با موقعیت های تنش زا و کشمش های زندگی نیاز به آموختن برخی مهارت ها دارند.

کارشناسی ارشد مشاوره خانواده تاکید کرد: در واقع با انتخاب همسر، تمام تبعات و مسئولیت پیشامد‌های آن بر عهده می‌گیریم و این امر ممکن است در ابتدای امر برای بسیار از جوانان دلهره آور باشد که مبادا انتخاب درست باعث تباه شدن آینده آن‌ها شود. اگر قصد ازدواج دارید و می‌خواهید همسر آینده خود را انتخاب کنید، اما نمی‌دانید چگونه این کار را بکنید و یا بر اساس چه ملاک‌هایی همسر آینده خود را انتخاب کنید، این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا دید بازتری به موضوع داشته باشید و تا حد امکان با آگاهی دست به انتخاب بزنید. در حقیقت شناخت بهتر و بیشتر از همسر آینده، می‌تواند تا حدودی زیادی شما در یک انتخاب مناسب یاری دهد. شما می‌توانید در دوران نامزدی و یا در محیط‌های اجتماعی، از طریق برقراری ارتباط کلامی و دوستانه، به شناخت بیشتری از طرف مقابل خود دست یابید. توجه داشته باشید که در این گفتگو‌ها نباید وقت خود را با موضوعات غیر اساسی تلف کنید بلکه بهتر است در خصوص مباحثی که برای شما مهم هستند گفتگو کنید تا بتوانید به دید بهتری از طرف مقابل خود برسید.

وی افزود: یکی از موثر ترین برنامه هایی که به افراد کمک می کند تا زندگی بهتر و سالم تری داشته باشند، برنامه آموزش مهارت های زندگی است.کتاب های زیادی در این زمینه ی مهارت های زناشویی نوشته شده است، اما در کتاب « مهارت های زناشویی» تاکید بر آموزش و اصلاح مهارت های زناشویی است و فرد می تواند نکات بسیاری در این مقوله تحصیل کند.

مولف کتاب مهارت های زناشویی در پایان تاکید کرد: این کتاب به زوج هایی که مایل به تغییر و بهبود رابطه زناشویی خود هستند، کمک می کند تا مهارت های اساسی زندگی زناشویی مانند "گوش دادن فعال بین زن و مرد" - "شناخت ویژگی های زن و مرد" - "مهارت های ده گانه زندگی" - "ارتباط جنسی زن و مرد" - "راه های درمان" آن می باشد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰:۱۱

شناسه خبر: 93676

مطالب مرتبط :
۲

رییس دانشگاه ازاد هرمزگان در گفتگو با علم وفناوری هرمزگان:

تولید بذرهای هیبریدی باید منجر به ارزآوری شود/ممانعت از فعالیت قاچاقچیان بذر

رییس دانشگاه ازاد هرمزگان گفت: یکی از راه ها برای افزایش تولید در بخش کشاورزی، تولید بذر‌های هیبریدی است که دارای توانایی بالایی برای افزایش این عملکرد هستند و طیف وسیعی از امکانات جدید را برای کشاورزان ایجاد می‌کنند.

کانون تفکر

کانون های تفکر دانشگاه یزد به دنبال انسجام سیاستگذاری است

مدیرحوزه ریاست دانشگاه یزد گفت: معتقدیم مدیریت و تفکر جزیره ای راهگشا نیست. خوشبختانه کانون های تفکر توانسته اند تا حدی زمینه بحث و گفتگو را بازکنند و انتظار داریم در آینده انسجام لازم نیز شکل بگیرد.

۲۲۲

گزارش علم وفناوری از صیادی زنان در هرمزگان

هنگام؛ جزیره ای که زنان صیاد نان آورند

​زنان جزایرهرمزگان کار را عار نمی‌دانند و برای امرار معاش با وجود نداشتن مجوز قانونی و محرومیت از بیمه دل به دریا می‌زنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب