مسئول مرکز رشد گیاهان دارویی در گفتگو با علمی و فناوری عنوان کرد:

با رویی گشاده پذیرای نخبگان جوان در حوزه کشاورزی و گیاهان دارویی می باشیم

مسئول مرکز رشد گیاهان دارویی دانشمند شهید محسن فخری زاده شهرستان کنگاور، آمادگی داریم تا از ایده ها و طرح های بومی جوانان این دیار تا حصول نتیجه و منتج شدن به محصول، حمایت و هدایت نموده و با رویی گشاده پذیرای نخبگان جوان در حوزه کشاورزی و گیاهان دارویی می باشیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه، گیاه شناسی و استفاده از گیاهان دارویی در راستای مصارف پزشکی از دیرباز در ایران مورد استفاده قرار گرفته و پزشکان ایرانی از صدها گیاه درمان‌بخش آگاه بوده و آن‌ها را در طب قدیم به کار می بردند که بزرگانی نظیر بوعلی سینا و محمد ابن ذکریای رازی ضمن استفاده از گیاهان دارویی، آثار ارزشمند علمی در این زمینه از خود به جای گذاشته اند.

علی حیدر نژاد، مسئول مرکز رشد گیاهان دارویی شهید محسن فخری زاده شهرستان کنگاور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری کرمانشاه گفت: شهرستان کنگاور یکی از شهرستان های پرافتخار استان کرمانشاه است که دارای مردمی متدین، انقلابی و ولایت مدار می باشد و از قبل از انقلاب تاکنون با داشتن چهره های مذهبی و علمی برجسته، شهدای جنگ تحمیلی، شهدای گمنام، مدافع سلامت، مدافع حرم و شهدای امنیت و همچنین دارا بودن جوانان و نوجوان نخبه در عرصه های مختلف علمی به عنوان شهرستانی ممتاز در دل استان کرمانشاه می درخشد.

حیدر نژاد که مسئول بسیج پیشکسوتان سپاه ناحیه کنگاورنیز می باشد اظهار داشت: استان کرمانشاه و خصوصاً شهرستان کنگاور با داشتن زیرساخت های مناسب و دارا بودن ظرفیت های مهم در بخش کشاورزی و پرورش و تولید گیاهان دارویی و طب سنتی می تواند به عنوان یکی از قطب های گیاهان دارویی مطرح شود چراکه پرورش و توليد گياهان دارويي مي تواند ضمن كمك به سلامت جامعه در پيشرفت اقتصادي نقش به سزايي داشته باشد.

وی برداشت های غیر اصولی از طبیعت را عامل اصلی انقراض گیاهان دارویی دانست وافزود: گیاهان دارویی موجود در طبیعت جوابگوی نیازهای موجود نبوده و برداشت های غیر اصولی نیز باعث سرعت بخشیدن به انقراض این گونه ها شده و می طلبید که اقدامی دلسوزانه انجام داد که بر همین اساس جلسات کارشناسی متعددی با مهندسین بخش کشاورزی و گیاهان دارویی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان داشتیم و با توجه به توانمندی­ها، ظرفیت­ها، مزيت­هاي نسبي و رقابتي شهرستان کنگاور در زمینه گیاهان دارویی مرکز رشد گیاهان دارویی در شهرستان کنگاور باهدف بررسی علمی جهت شناسایی گونه های گیاهی وایجاد زیرساخت های لازم برای کشت کشاورزی و حفاظت از گونه های در خطر انقراض تاسیس گردید.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به ظرفیت صادرات به کشور عراق افزود: در حال حاضر گیاهان دارویی شهرستان به صورت فله ای و خام صادر می شود که با استفاده از صنایع تبدیلی، بسته بندی، فراوری و برند سازی محصولات کشاورزی، ضمن ایجاد اشتغال زایی در زمینه تولید گیاهان دارویی و تجاری سازی برخی گیاهان دارویی شهرستان، می توان زمینه صادرات این محصولات به کشور عراق را که در همسایگی استان کرمانشاه واقع شده فراهم و ارز اوری بالایی را برای اقتصاد ایجاد کرد.

مسئول مرکز رشد گیاهان دارویی شهید محسن فخری زاده شهرستان کنگاور در پایان حمایت خود را از جوانان و متخصصین بخش کشاورزی اعلام نمود و گفت: آمادگی داریم تا از ایده ها و طرح های بومی جوانان این دیار تا حصول نتیجه و منتج شدن به محصول حمایت و هدایت نماییم و با رویی گشاده پذیرای نخبگان جوان در حوزه کشاورزی و گیاهان دارویی می باشیم .

زمان انتشار: سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۴:۳۶

شناسه خبر: 93728

مطالب مرتبط :
پالایشگاه

تحقق سومین پروژه صنعتی از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان کرمانشاه؛

با راه اندازی پالایشگاه فرآوری گیاهان دارویی در شهرستان سنقر و کلیایی

با افتتاح پالایشگاه فرآوری گیاهان دارویی در شهرستان سنقر و کلیایی، این شهرستان قطب فرآوری گیاهان دارویی غرب کشور خواهد شد و سومین پروژه صنعتی در قالب مصوبه سفر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در استان کرمانشاه محقق می شود.

۱

کارآفرینی با عرقیات گیاهی طبیعت هرمزگان

زهرا رادمنش» بانوی کارآفرین هرمزگانی از کارش می گوید: از سال ها پیش به این حرفه علاقه داشتم .در دورانی که مشغول تدریس بودم ، وقتی دانش آموزان را به کوهپیمایی و اردو می بردم ،آنها را با گیاهان دارویی آشنا می کردم .در سفرهایی که به شهرهای مختلف کشور داشتم یکی از برنامه هایم بازدید از کارگاه های تولید گیاهان دارویی وآشنایی با نحوه تولید عرقیات بود.می گوید: از ده سال پیش کارم را به صورت تفریحی با دیگ های سنتی آغاز کردم .

کوه پیمایی

از سوی پایگاه علمی پژوهشی شهید مطهری بسیج سپاه ناحیه کرمانشاه صورت پذیرفت:

صعود به ارتفاعات طاقبستان و تجدید میثاق با شهدای گمنام

به همت پایگاه علمی پژوهشی شهید مطهری برنامه صعود به ارتفاعات طاقبستان و قرائت زیارت عاشورا بر مزار شهدای گمنام صبح امروز با هدف تجدید میثاق با شهداء برگزارگردید.

ی

بسترسازی فرصتهای شغلی جدید در مرکز رشد شهید شهریاری

یاسر بشارتی مسئول مرکز رشد شهید شهریاری ایلام گفت : مرکز رشد شهید شهریاری ، با هدف تحقق اقتصاد دانش بنیان و پشتیبانی از طرح های فناورانه ، زمینه لازم برای ورود و حمایت از نخبگان را فراهم کرده است

افتتاحیه

ظهر امروزافتتاح شد:

دفتر مرکز رشد گیاهان دارویی شهرستان کنگاور مزین به نام دانشمند شهید دکتر محسن فخری زاده ظهر امروز افتتاح شد

به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه کنگاور آیین افتتاح رسمی دفتر مرکز رشد گیاهان دارویی شهرستان کنگاور که مزین به نام دانشمند شهید دکتر محسن فخری زاده می باشد امروز انجام شد.

سلیمی

نخبه بسیجی در گفتگو با علمی و فناوری مطرح کرد:

ارائه مقاله پهباد ترکیبی ویتول/ ترکیب هواپیما و عمود پرواز برای کارآیی و بهره وری بالاتر

ک مخترع و نخبه بسیجی از ارائه مقاله پهباد ترکیبی ویتول یعنی ترکیب بین هواپیما و عمود پرواز خبر داد و گفت: این مهم موجب می شود تا کارآیی و بهره وری بالاتری برای بررسی دکل های برق داشته باشیم.

۴۷

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان سمنان؛

سمنان|اشتغال زایی توسط بانوی معرق کار بسیجی در شاهرود

بانوی کارآفرین شاهرودی از فعالیت هنری، کسب و کار و ایجاد شغل برای دیگر بانوان هم شهری خود شرح می دهد.

۴۲۵

ایمنی و سلامت در کوهنوردی

ایمنی و سلامت در کوهنوردی

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب