مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم خبر داد:

برنامه علوم قرآنی بمانسبت دهه فجر

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: برنامه‌هاییی در حوزه علوم قرآنی و به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی با همکاری نهادهای فرهنگی و قرآنی اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی شعبان‌زاده امروز در جلسه کمیته قرآن ستاد دهه فجر استان که با حضور نمایندگان برخی نهادهای استان در اداره کل تبلیغات اسلامی قم برگزار شد، اظهار کرد: بعضی از دستورات قرآن کریم خمیرمایه همه تحولات است و هر اقدامی که بخواهد صورت بگیرد برخی از هدایت‌ها در یک هدایت نهفته است. در واقع، کاری که حضرت امام خمینی(ره) در مبارزه با طاغوت و برپایی نظام اسلامی کردند عمل به آیه «قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى» بود.

وی در ادامه، بر لزوم هم‌افزایی نهادهای عضو کمیته قرآن در اجرای برنامه‌های مشترک تاکید کرد و گفت: باید با تلاش مضاعف و یکپارچه‌سازی ظرفیت‌ها در ایام دهه فجر، حق امام عظیم الشأن و انقلاب اسلامی را ادا کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم خواستار پرهیز از موازی‌کاری در اجرای برنامه‌های قرآنی دهه فجر شد و بیان داشت: خوشبختانه با فروکش‌کردن شیوع ویروس کرونا، استان قم نسبت به سایر استان‌ها وضعیت خوبی دارد، بنابراین در راستای تداوم این موفقیت، باید تمامی برنامه‌ها با رعایت ضوابط بهداشتی اجرا شود.

حجت‌الاسلام شعبان‌زاده با جمع‌بندی طرح‌ها و پیشنهادهایی که در این جلسه ارائه شد، اهم اقدامات کمیته قرآن را شامل برگزاری محافل قرآنی در مساجد، خانه‌های قرآنی، محیط باز و فضای مجازی، تجلیل از خادمان، نخبگان و مدیران موسسات قرآنی، لزوم برجسته‌سازی نقش مربیان پرورشی در فرایند تعلیم و تربیت و اشتراک گذاری محتوای تولیدی قرآنی برای جامعه هدف عنوان کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم، برنامه‌ریزی برای بهره‌مندی عامه مردم از برنامه‌های قرآنی را مورد توجه قرار داد و خواستار معرفی، چهره پردازی و چهره سازی استعدادهای قرآنی شد.
اجرای برنامه‌های قرآنی در بخش‌های تابعه و طراحی اقدامات قرآنی در ادارات استان از دیگر محورهای مورد تاکید حجت‌الاسلام شعبان‌زاده بود.
در ابتدای این جلسه، نمایندگان نهادهای عضو کمیته قرآن ستاد دهه فجر برنامه‌های پیشنهادی ایام دهه فجر را ارائه کردند.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۷:۰۳

شناسه خبر: 93732

مطالب مرتبط :
​انتشار گاهنامه الکترونیکی علمی، دینی و سبک زندگی در بسیج دانش آموزی بیرجند

مسئول بسیج علمی حوزه مقاومت دانش آموزی بنت الهدی بیرجند:

​انتشار گاهنامه ی الکترونیکی علمی، دینی و سبک زندگی در بسیج دانش آموزی بیرجند

​مهربان از انتشار گاهنامه الکترونیکی در بسیج دانش آموزی خواهران بیرجند خبر داد و گفت: این گاهنامه شامل بخش های انسانم آرزوست، سبک زندگی دختران جامعه اسلامی، مهارت آموزی، فن بیان ومعرفی کتاب است و شماره دوم آن نیز به زودمنتشر خواهدشد.

دهه فجر

افتتاح ۲۵ پروژه محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی در دهه فجر

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان اردبیل اظهار داشت: در گرامیداشت دهه مبارک فجر، ۲۵ پروژه محرومیت زدایی و اشتغال زایی در استان اردبیل توسط بسیج سازندگی سپاه استان افتتاح می شود.

جلسه مشترک نهادهای انقلابی

به همت اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی قم:

جلسه مشترک نهادهای انقلابی

نشست سردار شاهچراغی فرمانده سپاه امام علی ابن ابی طالب با جمعی از مسئولان نهادهای حوزوی و انقلابی قم به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد.

فضای مجازی، بستر خوبی برای نشر و گسترش فرهنگ عاشورایی است

گفتگو با مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی :

فضای مجازی، بستر خوبی برای نشر و گسترش فرهنگ عاشورایی است

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: با استفاده ازفضای حقیقی در بحث عزاداریهای محرم می توان از فضای مجازی نیز را راستای اشاعه فرهنگ عاشورا گام های خوبی برداشت.

فجر سلیمانی

گزارش تصویری؛

یوم الله ۲۲ بهمن در شیراز

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن با حضور پرشکوه مردم برگزار شد.

همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی؛

سازمان بسیج علمی استان اصفهان «مرکز بسیج علمی برادران شهید حاج قاسم سلیمانی» خمینی شهر را افتتاح کرد

همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی و چهلمین روز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان «مرکز بسیج علمی برادران شهید حاج قاسم سلیمانی» خمینی شهر را افتتاح کرد.

راه سازی

جشنواره افتتاح پروژه‌های راه و شهرسازی فارس

مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس از افتتاح بیش از ۳۵۰۰ میلیارد ریال پروژه در نقاط مختلف فارس در دهه فجر خبر داد.

به رغم مشکلات تحمیلی و برخی غفلت های داخلی در جشن انقلاب شرکت می کنیم

بیانیه بسیج علمی و پژوهشی فارس به مناسبت ۲۲ بهمن

سازمان بسیج علمی و پژوهشی فارس به مناسبت ۲۲ بهمن با انتشار بیانیه ای مردم را به حضور گسترده در راهپیمایی این روز دعوت کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب