هشدار جدید سازمان بهداشت جهانی را بخوانید!

ویروس کرونا همچنان قربانی میگیرد و با وجود تایید نهایی ۳ واکسن، سازمان بهداشت جهانی خواستار سختگیری بیشتر در این باره شده است.

شعبه اروپایی سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه اعلام کرد، اقدامات بیشتری برای مقابله با وضعیت نگران‌کننده ایجاد شده توسط نوع جدید ویروس کرونا، نیاز است. همزمان با اینکه در سال جدید با تزریق گسترده‌تر واکسن امیدها دربرابر پایان این وضعیت بیشتر شده، اما قاره اروپا با افزایش موارد و گونه‌های جدیدی از ویروس مواجه است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ساینس الرت، «هانس کلوگه» مدیر شعبه اروپا سازمان بهداشت جهانی وضعیت فعلی را نقطه‌ای حساس در روند همه‌گیری ویروس کووید-19 خواند. سازمان بهداشت جهانی خواستار برخوردی جسورانه و جدی‌تر دربرابر گونه جدید ویروس کووید-19 شده است

هشدار WHO نسبت به کرونای انگلیسی

«کلوگه» دراینباره می‌گوید: « این یک وضعیت هشدار دهنده است، به این معنی که  ما برای حداقل مدت کوتاهی نیاز داریم، اقدامات بیشتری را انجام داده و پروتکل‌های بهداشتی عمومی و اجتماعی شدیدتر اجرا کنیم تا بتوان روند صعودی موارد ابتلا را دوباره کاهش داد. بدون افزایش کنترل برای کاهش سرعت گسترش، فشار بی و حد حصری بر امکانات بهداشتی و کادر درمان خواهد آمد.»

اگرچه تغییر و جهش ویروس‌ها امری معمول است، اما این گونه جدیدی به دلیل شدت سرایت بالاتر نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است. البته همچنان شواهدی مبنی بر اینکه این گونه توانایی ایجاد بیماری شدید‌تری را دارد، در دست نیست. اعتقاد اکثر دانمشندان بر آن است که گونه شیوع یافته در کشورهای انگلستان و آفریقای جنوبی، نسخه‌های عفونی‌تر از ویروس هستند.

پیشنهادات این مدیر سازمان بهداشت جهانی رعایت پروتکل‌هایی است که همه کم و بیش با آن آشنا هستیم، از جمله این اقدامات می‌توان به رعایت فاصله اجتماعی، زدن ماسک، محدود کردن دورهمی و اجتماعات و شستن دست‌ها اشاره کرد.

کروناویروس‌هاخانواده بزرگی از ویروس‌ها و زیر مجموعهٔ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. کروناویروس‌ها در دههٔ ۱۹۶۰ کشف شدند و مطالعه بر روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت. این ویروس به‌طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می‌کند، با این حال تاکنون هفت کروناویروس منتقل شده به انسان، کشف شده‌است. آخرین نوع آن‌ها، کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ (SARS-CoV-2)، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد. کرونا ویروس پس از مدت کوتاهی تمام جهان را درگیر کرد.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

 

زمان انتشار: یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 93764

مطالب مرتبط :
۰۱۴۴

رئیس علوم پزشکی استان سمنان در نشست خبری؛

سمنان|موج چهارم کرونا درصورت عدم رعایت/سهم استان سمنان در میزان فوتی ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی سمنان با نگرانی از ورود موج چهارم کرونا به این استان افزود:در صورتی که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجهی شود باید شاهد ورود موج چهارم کرونا به استان سمنان باشیم.

۵

معاون توسعه و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یزد اعلام کرد

آموزش گسترده نیروهای کادر درمان برای مقابله با کرونا

وفائی نسب با اشاره به ضرورت آموزش پرسنل درگیر بیماری اظهار داشت: خوشبختانه همه ارگانها کمک کردند تا بحث آموزش خوب پیش برود به گونه ای که تمام پرسنل بیمارستان به صورت گسترده آموزش دیدند.

اولین نشست تخصصی بین المللی، چینی درباره منشا ویروس کرونا برگزار شد

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛

اولین نشست تخصصی بین المللی، چینی درباره منشا ویروس کرونا/ WHO، دستیابی به بهترین نتیجه علمی در یک محیط سیاسی دشوار است

سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد كه متخصصان بین المللی اولین جلسه خود را، البته عملا، با همتایان چینی خود برگزار كرده اند تا ریشه حیوانات بیماری همه گیر ویروس كرونا را بررسی كنند. این سازمان، اذعان داشت: دستیابی به بهترین نتیجه علمی در یک محیط سیاسی دشوار است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب