مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) ناحیه دشتی

علم و پژوهش دو رکن مهم در پیشرفت علمی ایفا می کنند

مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) ناحیه دشتی در نشست با مدیران علمی پایگاه‌های حوزه الغدیر شهر خورموج گفت: علم و پژوهش از ارکان اساسی هستند که می‌توانند در پیشرفت علمی نقش بسزایی ایفا کنند، و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در توصیه‌های ۷ گانه توجه به تحقیقات و پژوهش‌های علمی را مورد تأکید قرار دادند که این موضوع نشان از اهمیت فعالیت‌های علمی دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ سرهنگ بشیر یوسفی، مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) ناحیه دشتی در نشست با مدیران علمی پایگاه‌های حوزه الغدیر شهر خورموج گفت: علم و پژوهش از ارکان اساسی هستند که می‌توانند در پیشرفت علمی نقش بسزایی ایفا کنند، و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در توصیه‌های 7 گانه توجه به تحقیقات و پژوهش‌های علمی را مورد تأکید قرار دادند که این موضوع نشان از اهمیت فعالیت‌های علمی دارد.

وی افزود: توجه به جایگاه علم در جامعه و شرکت بسیجیان در عرصه‌های علمی باعث رونق کشور در همه عرصه‌ها و عدم وابستگی به بیگانگان می‌شود و پایگاه‌های علمی باید بستر علمی را برای رشد نخبگان علمی فراهم سازند.

مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) ناحیه دشتی با بیان اینکه اولین کسانی که باید به ندای رهبر لبیک بگویند بسیجیان هستند گفت: باتوجه‌به حمایت مقام عظمای ولایت از علم و جامعه نخبگان لازم است بسیجیان که سربازان حریم ولایت هستند به خواسته ولی‌امر خود لبیک گفته و در این عرصه گام بردارند و نقش اصلی خود را ایفا کنند.

وی افزود: برای رسیدن به قله موفقیت داشتن اعتمادبه‌نفس بالاست و اگر بسیجیان اعتماد به نفس لازم را داشته باشند وشعار ما می‌توانیم را باور داشته باشند یقیناً قله‌های بزرگ افتخار در عرصه علم فتح خواهند کرد و کشور را از وابستگی نجات می‌دهند.

یوسفی با اشاره به نقش توسعه علمی جوانان تصریح کرد: اگر جوانان انقلابی و بسیجی بتوانند در حوزه علم و دانش موفق شوند نخواهند گذاشت مدیریت این نظام اسلامی و انقلابی به دست نااهلان بیفتد و مدیران علمی بسیج باید دراسرع‌وقت جوانان نخبه و مخترع شناسایی و سازماندهی نموده و برای به ثمر نشستن ایده‌های آنها از هیچ حمایتی کوتاهی نکنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰:۳۰

شناسه خبر: 93780

مطالب مرتبط :
علم مهم‌ترین ابزار آبرو و پیشرفت و اقتدار یک ملت است

مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی؛

علم مهم‌ترین ابزار آبرو و پیشرفت و اقتدار یک ملت است

مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) شهرستان دشتی در نشست مدیران علمی حوزه والفجر با اشاره به اهمیت تحقیق و پژوهش گفت: طبق گفته مقام معظم رهبری که می‌فرمایند «علم برای یک ملّت مهم‌ترین ابزار آبرو و پیشرفت و اقتدار است» بنابراین برای داشتن پیشرفت در زمینه‌های متعدد علمی باید این امر در بسیج موردتوجه بیشتری قرار گیرد.

نقش بسزایی

مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) ناحیه دشتی؛

علم و پژوهش نقش بسزایی در پیشرفت علمی ایفا می کنند

سرهنگ بشیر یوسفی، مدیر علمی سپاه امام رضا (ع) ناحیه دشتی در نشست با مدیران علمی پایگاه‌های حوزه الغدیر شهر خورموج گفت: علم و پژوهش از ارکان اساسی هستند که می‌توانند در پیشرفت علمی نقش بسزایی ایفا کنند، و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در توصیه‌های ۷ گانه توجه به تحقیقات و پژوهش‌های علمی را مورد تأکید قرار دادند که این موضوع نشان از اهمیت فعالیت‌های علمی دارد.

سید نصیر حسینی

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

مانع تراشی دشمنان بر سر راه پیشرفت علمی ایران/ تولید واکسن بومی کرونا یک موفقیت علمی مهم است

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: دشمنان برای مانع تراشی بر سر راه رشد، توسعه و پیشرفت علمی کشور تلاش کرده و در این زمینه نیز از هیچ اقدامی دریغ نمی کنند.

علمی

مدیر پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان کرمان:

مراکز تحقیقات بسیج دانشجویی حلقه گم شده انجام طرح های پژوهشی و علمی بین دانشگاهی

علیرضا غلامحسین پور گفت: ایجاد مراکز تحقیقات نواحی و حوزه های بسیج دانشجویی وشبکه سازی آنها در سطح استان ها میتواند در ایجاد شبکه کارآمد علمی جهت هماهنگی ایجاد وانجام طرح های پژوهشی نقش کلیدی را ایفا و پژوهشگران را از ناامیدی عدم انجام پژوهش خود در دانشگاه محل تحصیل رها کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب