سیر تا پیاز امکانات رفاهی دانشجویان؛

از وضعیت سلف تا سرعت اینترنت دانشگاه یزد

قیصی زاده دبیر کمیته رفاهی شورای صنفی دانشگاه یزد وضعیت امکانات رفاهی و تجهیزات دانشگاه یزد را تشریح کرد.

دبیر کمیته رفاهی شورای صنفی دانشگاه یزد در گفتگو با خبرنگار  خبرگزاری علم و فناوری از یزد اظهار کرد: دانشگاه یزد در بحث سلف دانشجویی و به طور کلی غذا سابقه خوبی ندارد. به گونه ای که در سال ۹۵ یک مصدومیت گسترده در این دانشگاه اتفاق افتاد. اما در دوره شورای صنفی جدید پیگیر افزایش کیفیت غذاها بوده ایم.

امیرحسین قیصی زاده افزود: دانشگاه یزد تا پیش از این فقط یک آشپزخانه داشت که باید تعداد زیادی غذا تهیه می‌کرد. مسلماً وقتی تعداد زیاد شود کیفیت پایین می‌آید. اما اکنون هم تعدادآشپزخانه ها افزایش پیدا کرده و هم به سمت مکانیزه شدن رفته است.

وی گفت: اکنون ۹۵% نظارت های ما قبل از توزیع غذا انجام می شود به عنوان مثال در طول یک ترم 65 گزارش تهیه شده است. خوشبختانه این نظارت ها ثمربخش بوده و اکنون دانشگاه یزد تنها دانشگاهی است که یک ناظر بهداشتی استخدام کرده است. همچنین یک فست فود با یارانه دانشجویی راه اندازی شده و در آینده نزدیک یک فود کورت نیز ویژه دانشجویان تاسیس خواهد شد. هر چند هنوز هم با ایده‌آل ها فاصله داریم اما این روند، رضایت بخش است.

دبیر روابط عمومي شوراي صنفی دانشگاه یزد در مورد وضعیت خوابگاه های این دانشگاه تاکید کرد: مجموعه خوابگاه های دختران دانشگاه یزد جزء بهترین خوابگاه کشور هستند؛ تلاش ما این است که خوابگاه پسران را نیز ارتقا دهیم.

وی ادامه داد: برای ارتقای خوابگاه ها پیگیری زیادی از امور عمرانی دانشگاه صورت گرفت. از جمله موفق شدیم تجهیزات سالن های ورزشی را از نظر کیفیت و کمیت بهبود دهیم. همچنین سیستم نورپردازی خوابگاه ها را تغییر داده و به سنسور مجهز کردیم.

وی با اشاره به وضعیت کلاس های درس دانشگاه یزد گفت: در مورد کیفیت ساختمان کلاس ها نیز به دلیل زیاد بودن مسائل وقت ورود و رسیدگی چندانی نداشتیم. البته چند جلسه برگزار و نامه هایی نیز رد و بدل شد. اما آنچه مورد نظر ما بود انجام نشده است.

 قیصی زاده ابراز داشت: اینترنت دانشگاه یزد در خود دانشگاه به صورت وی پی ان ارائه شده و امکان استفاده از فیلترشکن وجود ندارد و طبیعتا دانشجویان از دسترسی به برخی منابع باز می مانند. همچنین به خاطر ترافیک بالا سرعت خوبی ندارد. در مورد اینترنت خوابگاه اما محدودیتی وجود ندارد و اینترنت با سرعت بالا و قطعی کم در اختیار دانشجویان است و به این وسیله دانشجویان توان کارهای پژوهشی بدون دغدغه را دارند.

دبیر کمیته رفاهی شورای صنفی دانشگاه یزد در مورد وضعیت تاسیسات خوابگاه های این دانشگاه نیز بیان کرد: تا پیش از این در زمستان مشکل آب سرد وجود داشت که خوشبختانه تجهیزات تعویض و این مشکل بسیار کم شد. اکنون نیز با توجه به تعطیلی خوابگاه ها حجم کار عمرانی بی‌سابقه‌ای که نیاز بوده در حال انجام است.

وی ابراز داشت: دانشگاه علوم پایه دانشگاه یزد نیز دارای یک کتابخانه با فضای خوب است. تعداد کتاب ها نیز بنا به درخواست دانشجویان افزایش پیدا می‌کند. همچنین کتاب هایی که خراب می شوند به سرعت صحافی می گردد. همچنین در تمامی خوابگاه ها نیز سالن های مطالعه بزرگ با گنجایش کافی وجود دارد.

قیصی زاده با اشاره به سطح علمی اساتید دانشگاه یزد گفت: سالانه چندین نفر از اساتید این دانشگاه جزو  دانشمندان برتر جهان قرار می گیرند. همچنین کسب رتبه ۸ در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام نیز گویای سطح علمی بالای اساتید این دانشگاه است.

وی تاکید کرد: دانشجویان یزدی بدون تلاش کردن نمره نمی گیرند و در این زمینه عدالت نسبی برقرار است. البته در امتحانات مجازی رعایت این حد دشوار است. برای حل این مشکل نیز برخی اساتید امتحانات را به چندین امتحان تقسیم کرده اند تا در صورت بروز هر گونه مشکلی در ارتباط حقی از افراد ضایع نشود.

 وی با گلایه جدی از کارکنان آموزش دانشگاه گفت: ما انتقاد جدی در مورد پاسخگو نبودن افراد داریم. به خصوص در دوران کنونی که امکان حضور برای دانشجویان در آموزش دانشکده ها وجود ندارد. به نظر می رسد اکنون بهترین زمان برای درست کردن نحوه مدیریت کارمندان می باشد. رفتار کارکنان حراست نیز بیشتر بر مبنای اصلاح و کار فرهنگی است.

قیصی زاده در خاتمه با تقدیر از حمایت مسئولان دانشگاه یزد خواهان مطالبه گری بیشتر دانشجویان شد و اظهار کرد: رهبر انقلاب می فرمایند خروجی دانشگاه ما باید امثال شهید چمران باشند. این شهید بزرگوار یک مبارز و مطالبه گر بود و لازم است که این روحیه را در خود تقویت کنیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲:۵۹

شناسه خبر: 93791

مطالب مرتبط :
۱

ساخت فیلتر جذب مواد روغنی در یزد

دکتر حمید مطهری استاد فیزیک دانشگاه یزد از ساخت فیلتر جذب مواد روغنی خبر داد.

بازدید

رئیس سازمان بسیج علمی یزد:

از ظرفیت نخبگان بسیج برای حل مشکلات کشور استفاده شود

میرقانعی اظهار کرد: باید از پتانسیل نخبگان بسیج جهت احصاء مشکلات محله، شهر، استان و حتی کشور استفاده کرده و پس از آن به برنامه‌ریزی جهت رفع این مشکلات و موانع پرداخت.

جلسه مشترک نهادهای انقلابی

به همت اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی قم:

جلسه مشترک نهادهای انقلابی

نشست سردار شاهچراغی فرمانده سپاه امام علی ابن ابی طالب با جمعی از مسئولان نهادهای حوزوی و انقلابی قم به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد.

مغناطیس

تشریح فعالیت هسته علمی تحقیقات و فناوری مغناطیس در دانشگاه یزد

خواجویی دبیر هسته علمی تحقیقات و فناوری مغناطیس بسیج دانشجویی دانشگاه یزد گفت: این هسته در حوزه ساخت، خدمات و مشاوره مرتبط با مواد و تجهیزات مغناطیسی قادر به همکاری و ارائه خدمات به سایر متخصصین در دانشگاه و یا صنعت می باشد.

بهجتی

رئیس دانشگاه اردکان تشریح کرد

حرکت دانشگاه اردکان به سمت مهارت افزایی و کارآفرینی

بهجتی گفت: دانشگاه های نسل سوم به دنبال تبدیل به دانشگاه جامع مهارت افزا و کارآفرین هستند.

کانون تفکر

کانون های تفکر دانشگاه یزد به دنبال انسجام سیاستگذاری است

مدیرحوزه ریاست دانشگاه یزد گفت: معتقدیم مدیریت و تفکر جزیره ای راهگشا نیست. خوشبختانه کانون های تفکر توانسته اند تا حدی زمینه بحث و گفتگو را بازکنند و انتظار داریم در آینده انسجام لازم نیز شکل بگیرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب