محققان موسسه سرطان دانا-فاربر گزارش کردند؛

واکسن شخصی سازی سرطان پوست اثر طولانی مدت را نشان داد

تحقیقات جدید محققان موسسه سرطان دانا-فاربر منتشر شده در مجله نیچر به تشریح اثر طولانی مدت یک نوع جدید واکسن سرطان می پردازد. این واکسن بر روی هشت بیمار مبتلا به سرطان پوست نشان داد که درمان آزمایشی پاسخ های ایمنی با دوام و مداوم به سلول های سرطانی را تا چهار سال بعد ارائه می دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از نئو اطلس، تحقیقات جدید محققان موسسه سرطان دانا-فاربر منتشر شده در مجله نیچر به تشریح اثر طولانی مدت یک نوع جدید واکسن سرطان می پردازد. این واکسن بر روی هشت بیمار مبتلا به سرطان پوست نشان داد که درمان آزمایشی پاسخ های ایمنی با دوام و مداوم به سلول های سرطانی را تا چهار سال بعد ارائه می دهد.

 

نوع واکسن سرطان شخصی که در تحقیقات جدید مورد مطالعه قرار گرفته، بر روی نئوآنتی ژن ها، مولکول های جهش یافته ای است که فقط در سطح سلول های سرطانی یافت می شوند. برای ایجاد یک واکسن شخصی سازی شده برای هر بیمار است که محققان با استفاده از نمونه های خون و تومور یک درمان بسیار خاص و سفارشی ایجاد می کنند که به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تومورها را هدف قرار داده و از بین ببرد.

نتایج اولیه از اولین آزمایشات برای این واکسنهای شخصی سازی شده سرطان نئوآنتی ژن فوق العاده مثبت بود. آزمایشات اولیه بر روی بیماران مبتلا به ملانوم متمرکز بود که مشخص شد پس از برداشتن تومورهای خود با جراحی، خطر عود زیادی دارند.

 

کاترین وو، از موسسه سرطان دانا-فاربر و سرپرست مطالعه واکسن نئوآنتی ژن، می گوید: داده های طولانی مدت پاسخ های بسیار امیدوار کننده ای را نشان می دهد، سلول های ایمنی نه تنها اهداف اولیه تومور خود را چندین سال بعد به یاد می آورند، بلکه ظاهراً یاد می گیرند که چگونه تشخیص دهند نشانگرهای زیستی ملانومای جدید که ابتدا در واکسن نیستند.

وو می گوید: "این یافته ها نشان می دهد كه واكسن شخصی نئوآنتی ژن می تواند پاسخ ایمنی با دوام را در بیماران مبتلا به ملانوم تحریک كند." "ما شواهدی یافتیم که پاسخ ایمنی اولیه و هدفمند در طول سالها گسترش یافته است تا بیماران را در برابر حفاظت مداوم از بیماری محافظت کند."

این آزمایش مقدماتی شامل یک گروه بسیار کوچک از هشت بیمار بود. همه بیماران حدود 18 هفته پس از جراحی اولیه برای برداشتن تومورهای خود با واکسنی به نام NeoVax تحت درمان قرار گرفتند. چهار سال بعد هر هشت بیمار هنوز زنده بودند و شش نفر هنوز در حال بهبود کامل بودند.

بلافاصله پس از معالجه اولیه، چندین سال پیش، دو بیمار مبتلا به سرطان متاستاز در ریه های خود شدند. این بیماران تحت درمان بازدارنده ایست بازرسی ایمنی قرار گرفتند. پاتریک اوت همکار کاترین وو سرپرست تحقیق، می گوید نشانه هایی وجود دارد که سلول های T ایمنی آموزش دیده توسط آنئو آنتی ژن ها ، تومورهای متاستاز شده را در این دو بیمار هدف قرار می دهند.

اوت توضیح می دهد: "ما شواهدی از همه چیزهایی را پیدا کردیم که در یک پاسخ ایمنی قوی و پایدار جستجو می کنیم." "سلول های T همچنان به طور خاص سلول های ملانوم را هدف قرار می دهند و حافظه ای از اپی توپ هایی را که در ابتدا به آنها پاسخ می دادند ، حفظ کردند. سلول های T برای از بین بردن سلول های توموری فعال شدند و به طور اساسی ، برای هدف قرار دادن اپی توپ های ملانوم که در واکسن اصلی وجود ندارد ، متنوع شده بودند. "

واکسن های سرطان نئوآنتی ژن شخصی ممکن است نتایج امیدوار کننده آزمایش بالینی را ارائه دهند اما شاید بزرگترین مانعی که آنها برای انتقال به بازار با آن روبرو هستند زمان و هزینه ای است که برای تولید لازم دارند. چند سال پیش تخمین زده شد که تولید واکسن برای یک بیمار ممکن است 10 هفته طول بکشد و هزینه آن حدود 60000 دلار آمریکا است.

از آن زمان این فناوری به طور حتم بهبود یافته است و روند نئوآنتی ژن شخصی را ارزان و سریعتر کرده است ، اما ایجاد این نوع واکسن های سفارشی برای میلیون ها بیمار سرطانی چالش برانگیز است. برخی از محققان در حال حاضر فراتر از درمان های شخصی نئوآنتی ژن هستند و در تلاشند تا نشانگرهای زیستی سرطان جهانی را پیدا کنند.

مطالعه جدید در مجله نیچرمنتشر شده است.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://newatlas.com/medical/personalized-skin-cancer-vaccine-neovax-long-term-study/

زمان انتشار: شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 93795

مطالب مرتبط :
ملانوما

خبری امیدوار کننده برای مبتلایان به سرطان پوست :

درمان ملانومای پوستی با کمک پیوند مدفوع

یک مطالعه ی جدید نشان داد که پیوند مدفوع با تغییر در ترکیب میکروبیوم روده، نتایج امیدوارکننده ای را در درمان ملانومای پوستی ( نوعی سرطان پوست ) نوید می دهد.

استفاده از آنتی بیوتیک نوزادان با کاهش رشد در پسران همراه است

محققان گزارش کردند؛

استفاده از آنتی بیوتیک نوزادان با کاهش رشد در پسران همراه است

یک مطالعه جدید، توسط دانشکده پزشکی آزریلی دانشگاه بار ایلان فنلاند، نشان می دهد که درمان آنتی بیوتیکی طی ۱۴ روز پس از تولد با کاهش وزن و قد در پسران - اما نه دختران - تا شش سالگی همراه است.

کشف نانو بدن امیدوار کننده ای در برابر کووید۱۹ تولید شده توسط لاماها

در مصاحبه مدیکال نیوز مطرح شد؛

نانو بدن امیدوار کننده ای در برابر کووید۱۹ تولید شده توسط لاماها

محققان از نانو بدن امیدوارکننده ای تولید شده توسط لاماها خبردادند که می تواند به مبارزه با ویروس کرونا کمک کند، یک نانومد بدن به نام NIH-CoVnb-۱۱۲ بسیار محکم به بخشی از پروتئین سنبله SARS-CoV۲ متصل است که با تعامل گیرنده ACE۲ ارتباط دارد،

داروی تلاگلناستات، پرتودرمانی سرطان سر و گردن را موثرتر می کند

محققان دانشگاه سین سیناتی گزارش کردند؛

داروی تلاگلناستات، پرتودرمانی سرطان سر و گردن را موثرتر می کند

محققان دانشگاه سین سیناتی در یک مطالعه پرتودرمانی را با دارویی تایید شده (تلاگلناستات) ترکیب و در مدل های حیوانی دریافتند که این دارو به تنهایی رشد سلولهای سرطانی سر و گردن را تا ۹۰٪ کاهش می دهد و همچنین تأثیر پرتودرمانی را در حیوانات دارای تومورهای سر و گردن ۴۰٪ افزایش می دهد.

عامل تصویربرداری جدید به اندازه گیری سلامت کلیه کمک می کند

با همکاری یک محقق ایرانی در دانشگاه واشنگتن؛

عامل تصویربرداری جدید به اندازه گیری سلامت کلیه کمک می کند

یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه واشنگتن شامل نویسندگان ادوین بالدلومار، دیوید ریچرت و کوروش شوقی عامل تصویربرداری با نام RadioCF برای کمک به ارزیابی کلیه های اهدایی و ابزاری بالینی برای ارزیابی سلامت کلیه ایجاد کردند، با این ابزار محققان توانستند تعداد نفرون ها را در کلیه موش های زنده و در کلیه انسان شمارش کنند.

فلزات فوق العاده سخت با تکنیک جدید از نانوذرات ساخته شد

توسط محققان دانشگاه براون؛

فلزات فوق العاده سخت با تکنیک جدید از نانوذرات ساخته شد

محققان دانشگاه براون با تکنیک جدید، فلزات فوق العاده سخت را از نانوذرات ساختند. کار آنها ایجاد بلوک های سازنده ذرات نانو است که هنگام فشردن با هم ترکیب می شوند. به این ترتیب اندازه دانه های یکنواختی ایجاد می شود که می توان دقیقاً آنها را برای خواص پیشرفته تنظیم کرد.

https://www.news-medical.net/news/۲۰۲۱۰۱۲۲/Study-shows-disproportionate-impact-of-COVID-۱۹-on-Black-and-Asian-populations.aspx

پزشکان دانشگاه کوئین مری لندن گزارش کردند؛

مطالعه تأثیر نامتناسب کووید۱۹ بر جمعیت سیاه پوست و آسیایی را نشان می دهد

پزشکان دانشگاه کوئین مری لندن بر اساس مطالعه ای روی ۱۷۳۷ بیمار گزارش کردند: بیماران دارای زمینه های آسیایی و سیاه پوست از نرخ نامتناسب مرگ زودرس کووید۱۹ رنج بردند. پس از سازگاری برای سن و جنس، بیماران از نژاد آسیایی ۴۹/۱ برابر در مقایسه با بیماران سفید پوست و بیماران از پس زمینه سیاه ۳۰/۱ برابر بیشتر احتمال مرگ داشتند.

ببب

به همت سازمان بسیج علمی پژوهشی :

نشست پایگاه های علمی استان قم

هفته گذشته اولین جلسه نشست مسئولین پایگاه های علمی بسیج اقشار و شهری استان قم به همت و میزبانی سازمان بسیج علمی پژوهشی برگزار شد.

سرطان

با همکاری دانشمند ایرانی مطرح شد؛

ترکیبی جدید از درمان های ایمنی نویدبخش خوبی برای درمان سرطان ریه است

محققان دانشگاه مک مستر با همکاری دانشمند ایرانی خود، در محیط آزمایشگاه ثابت کرده اند که ترکیبی جدید از دو نوع سیستم ایمنی درمانی می تواند برای درمان سرطان ریه بسیار موثر باشد، که این نوع سرطان باعث مرگ بیش از هر نوع دیگر سرطان می شود.

کارآفرین

کارآفرینان جهش تولید را با حمایت مسئولین محقق می کنند

تولید بیشتر باعث اشتغال برای عموم جامعه شده و هر چه در مسیر تولید پیش‌تر رویم به همان میزان برای کاهش تورم گام برداشته‌ایم که برآیند تمام این موارد باعث جهش تولید می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب