به همت سازمان بسیج علمی پژوهشی :

نشست پایگاه های علمی استان قم

هفته گذشته اولین جلسه نشست مسئولین پایگاه های علمی بسیج اقشار و شهری استان قم به همت و میزبانی سازمان بسیج علمی پژوهشی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قم , هفته گذشته اولین جلسه نشست مسئولین پایگاه های علمی بسیج اقشار و شهری استان قم به همت و میزبانی سازمان بسیج علمی پژوهشی استان برگزار شد.

در این نشست سرهنگ کاویانی مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی استان گفت : این جلسه با هدف آشنایی و هم افزایی مسئولان پایگاه های علمی استان برگزار شده تا ضمن شناسایی و معرفی دامنه فعالیت های خود , هم افزایی در راستای پویایی علمی بدنه بسیج شکل گیرد.

وی ادامه داد : انشاالله به فضل اللهی این جلسه شروعی برای جلسات متعدد و ادامه دار ماهیانه خواهد بود تا هماهنگی صورت گیرد و ضمن پرهیز از موازی کاری بتوان از ظرفیت های یکدیگر استفاده نمود , ضمن اینکه بزودی مراحل عمرانی مرکز رشد به پایان رسیده و چنانچه بسیجیان علاقه مند به فعالیت در حوزه های علمی پژوهشی بودند , مرکز رشد زیست فناوری در محل خانه نانو و مرکز رشد با پایه علوم هواو فضا ،برق و مکانیک , پذیرای برادران و خواهران جهادگر علمی است .

در ذیل این جلسه که مسئولین پایگاه ها درباره فعالیت های خود توضیح دادند ,میرزابیگی مسئول پایگاه علمی خواهران حضرت معصومه (ع) قم گفت : پایگاه ما در سال گذشته موفق به راه اندازی مرکز مشاوره خانواده و تحصیلی بنا به فراخور نیاز مراجعین راه اندازی کرده که بحمدالله استقبال خوبی از آن شد.

او افزود : همچنین با توجه به شرایط کرونا و اشتیاق کاربران مرکز طب اسلامی به همراه کلاس های آموزشی آن نیز در این پایگاه افتتاح و نیز همچنین استقبال خوبی از مسابقات کتابخوانی در این مرکز به عمل آمد .

احیائی مسئول پایگاه علمی بسیج دانش آموزی توضیح داد : پایگاه دانش آموزی نیز بنا به نیاز دانش آموزان سال آخر , کلاسهای کنکور ، مشاوره تحصیلی ، زبان با همکاری خانه المپیاد و بنیاد نخبگان تشکیل داد.

وی ادامه داد : دو پایگاه ما در مدارس باقر العلوم و فرزانگان موفق به شرکت و اخذ رتبه سوم به نمایندگی استان قم در لیگ کشوری علمی پایا شدند.

همچنین خانم دکتر کاشانیان ضمن دعوت علاقه مندان به شرکت در دوره های آنلاین مجموعه خانه نانو گفت : در مرکز ما خدمات آموزشی و پژوهشی بی نظیری حتی در سطح کشوری به هلاقه مندان قمی ازائه میگردد و دوستان با معرفی مرکز ما به علاقه مندان بهره معنوی در راستای افزایش و تولید علم خواهند برداشت.

عزیزاللهی مسئول پایگاه علمی شهری برادران گفت : ما نیز با احداث آموزشگاه زبان های خارجی با همکاری شرکت مبتکران و به نمایندگی از آنها توانستیم گامی علمی در جهت افزایش آگاهی برداریم.

او با اشاره به برگزاری دوره ها تصریح کرد: در مرکز ما المپیاد علمی کودکان و نوجوانان ، مشاوره انتخاب رشته و تحصیلی به همراه پشتیبانی کنکور برگزار شد و نیز موفق به اجرایی کردن دوره های علمی - سرگرمی موشک آبی ، چرتکه و مسابقه ساخت سازه های ماکارونی شدیم .

در آخر بیروتی دبیر خبرگزاری علم و فناوری استان قم با اشاره به ظرفیت رسانه ای ایجاد شده در بدنه بسیج علمی استان گفت : عزیزان میتوانند اخبار و گزارشات برنامه ها و عملکرد های خودرا جهت پوشش کامل خبری در صفحه و هماهنگی های حد اکثری رسانه ای با خبرگزاری ما اطلاع دهند.

 

زمان انتشار: شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۰:۵۰

شناسه خبر: 93819

مطالب مرتبط :
داروی تلاگلناستات، پرتودرمانی سرطان سر و گردن را موثرتر می کند

محققان دانشگاه سین سیناتی گزارش کردند؛

داروی تلاگلناستات، پرتودرمانی سرطان سر و گردن را موثرتر می کند

محققان دانشگاه سین سیناتی در یک مطالعه پرتودرمانی را با دارویی تایید شده (تلاگلناستات) ترکیب و در مدل های حیوانی دریافتند که این دارو به تنهایی رشد سلولهای سرطانی سر و گردن را تا ۹۰٪ کاهش می دهد و همچنین تأثیر پرتودرمانی را در حیوانات دارای تومورهای سر و گردن ۴۰٪ افزایش می دهد.

خانه نانو

مرکز هدایت حمایت بسیج علمی پژوهشی استان قم

از تحقیقات تا آموزش علوم نانو

خانم دکتر کاشانیان مسئول خانه نانو : ما از علاقه مندان حوزه نانو زیست فناوری جهت شرکت در دوره های ‌آموزشی استقبال میکنیم.

آصطکو

با همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران

بانک اطلاعات قطعه سازان گمنام کشور در مازندران تهیه می‌شود

تولید کننده قطعه مازندرانی از برنامه‌ریزی برای تهیه بانک اطلاعاتی قطعه سازان گمنام کشور که بسیاری از قطعات مورد نیاز وسائط نقلیه و کارخانجات را تولید می‌کنند خبر داد.

سرطان

توسط نخبه بسیجی پارس آبادی تحقق یافت؛

رونمایی از کتاب سرطان؛ صفرتا صد

نخبه بسیجی پارس آبادی، عضو خانه نخبگان شهرستان پارس آباد اردبیل موفق به تألیف کتاب سرطان؛ صفر تا صد شده است.

https://www.news-medical.net/news/۲۰۲۱۰۱۲۲/Study-shows-disproportionate-impact-of-COVID-۱۹-on-Black-and-Asian-populations.aspx

پزشکان دانشگاه کوئین مری لندن گزارش کردند؛

مطالعه تأثیر نامتناسب کووید۱۹ بر جمعیت سیاه پوست و آسیایی را نشان می دهد

پزشکان دانشگاه کوئین مری لندن بر اساس مطالعه ای روی ۱۷۳۷ بیمار گزارش کردند: بیماران دارای زمینه های آسیایی و سیاه پوست از نرخ نامتناسب مرگ زودرس کووید۱۹ رنج بردند. پس از سازگاری برای سن و جنس، بیماران از نژاد آسیایی ۴۹/۱ برابر در مقایسه با بیماران سفید پوست و بیماران از پس زمینه سیاه ۳۰/۱ برابر بیشتر احتمال مرگ داشتند.

شروع فعالیت شتابدهنده بسیج دانشجویی استان قم

شتاب دهنده بسیج دانشجویی بدنبال تبدیل علم به ثروت

شروع فعالیت شتابدهنده بسیج دانشجویی استان قم

معاون عملیات جهادی بسیج دانشجویی کل کشور : شتاب دهنده جهت، جهادگران را به نهادهای حل مسئله پیوند می دهد.

۲۲

معاون وزیر جهاد و رئیس سازمان جنگلها در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان:

تمام جنگلها و سواحل هرمزگان تا پایان سال سنددار می شود/لزوم تخصیص بودجه بیشتر برای آبخیزداری

معاون وزیر جهاد و رئیس سازمان جنگلها در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان گفت: نیازمند تخصیص اعتبار بیشتری برای بحث آبخیزداری در استان سیل خیزی چون هرمزگان هستیم.

واکسن شخصی سازی سرطان پوست اثر طولانی مدت را نشان می دهد

محققان موسسه سرطان دانا-فاربر گزارش کردند؛

واکسن شخصی سازی سرطان پوست اثر طولانی مدت را نشان داد

تحقیقات جدید محققان موسسه سرطان دانا-فاربر منتشر شده در مجله نیچر به تشریح اثر طولانی مدت یک نوع جدید واکسن سرطان می پردازد. این واکسن بر روی هشت بیمار مبتلا به سرطان پوست نشان داد که درمان آزمایشی پاسخ های ایمنی با دوام و مداوم به سلول های سرطانی را تا چهار سال بعد ارائه می دهد.

جلسه مشترک نهادهای انقلابی

به همت اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی قم:

جلسه مشترک نهادهای انقلابی

نشست سردار شاهچراغی فرمانده سپاه امام علی ابن ابی طالب با جمعی از مسئولان نهادهای حوزوی و انقلابی قم به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی این استان برگزار شد.

سرمست

استاندار قم تاکید کرد

ضرورت تبدیل پژوهش های علمی به ثروت

بهرام سرمست استاندار قم در مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری قم گفت : واحد های تولیدی و صنایع باید نیاز علمی خودرا از بدنه دانشگاهی با دید اقتصاد دانش بنیان رشد بدهند .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب