کارخانه نوآوری آذربایجان غربی دهه فجر افتتاح می شود/ طرح های پژوهشی باید گرهی از مشکلات استان باز کند

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه طرح های پژوهشی استانی و مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی باید گرهی از مشکلات استان باز کند گفت: طرح های پژوهشی نباید صرفا برای بایگانی و خاک خوردن در قفسه ها تهیه شود، بلکه باید نیازهای استان مدنظر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار علمی  خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی، محمدمهدی شهریاری عصر روز شنبه در سومین جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری از افتتاح کارخانه نوآوری در دهه فجر خبر داد و افزود: این کارخانه در دانشگاه ارومیه به جهت بهره مندی از شرایط سهولت دسترسی، امکانات زیرساختی و مراکز رشد در جوار با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه کارخانه‌های نوآوری یک ابتکار جدید در راستای توسعه زیست بوم نوآوری است و با اشاره به ادامه مستمر برنامه توسعه فضاهای نوآوری و نبود محدودیت در راه اندازی کارخانه های نوآوری در استان گفت: فضاهای نوآوری با سرمایه‌گذاری و حمایت جدی که به ویژه از سوی دولت همراه است اما وجه بارز کارخانه‌های نوآوری در این است که به دست بخش خصوصی توسعه می‌یابند و فضاهای لازم را برای تبدیل نوآوری به کسب و کار فراهم می‌کنند.

استاندار آذربایجان غربی در پاسخ به گزارش ارائه شده از طرح های پژوهشی مصوب شده در کارگروه تصریح کرد: رویکرد شکل گرفته حاکی از درنظر گرفتن اولویت های توسعه ای استان است، چراکه خاک خوردن طرح های پژوهشی در قفسه ها و بایگانی ادارات بکار توسعه نمی آید.

شهریاری با قدردانی از اهتمام شکل گرفته برای حمایت از پژوهش و فناوری در استان ادامه داد: طرح های مصوب در کارگروه بخشی از برنامه های پژوهشی است. دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و اجرایی نیز هر یک اعتبارات خوبی برای پژوهش و فناوری تخصیص می دهند.

وی در ادامه بر ضرورت توسعه آموزش های مهارتی و همکاری دستگاه های اجرایی با آموزش فنی و حرفه ای تاکید کرد و گفت: نقش مهارت آموزی در اشتغال غیر قابل انکار است و می طلبد دستگاه های اجرایی در تقویت این روند با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای همکاری لازم را داشته باشند.

در این جلسه ۱۱ طرح پژوهشی پس از طی فرآیندهای لازم به تصویب رسید.

 

زمان انتشار: شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۸:۲۵

شناسه خبر: 93831

مطالب مرتبط :
۱۲۳

معاون استاندار:

شرایط دریافت وام‌های مشاغل آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا تسهیل شود/ ۶۱ درصد تسهیلات درخواستی در آذربایجان غربی پرداخت شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر تسهیل پرداخت و دریافت تسهیلات کرونایی، گفت: از مجموع ۳۰۰ میلیارد تومان تقاضای تسهیلات مربوط به مشاغل آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا تاکنون ۱۸۹ میلیارد تومان در سطح استان پرداخت شده است.

کارخانه نوآوری شیراز

تکمیل زنجیره تولید ثروت متکی بر فکر و ایده با افتتاح کارخانه نوآوری شیراز

کارخانه نوآوری فارس به عنوان دومین کارخانه نوآوری در سطح کشور میزبان گروه های مختلف استارت آپی و فعال می باشد تا با فراهم کردن فضایی اشتراکی، زمینه را برای افزایش کار تیمی مهیا نماید.

جشنواره ایده های برتر

معاونت علمی، پژوهشی ناحیه ابوذر برگزار می‌کند:

جشنواره ایده های برتر

دومین جشنواره ایده های برتر ناحیه ابوذر به صورت آنلاین در دهه فجر برگزار می‌شود.

اکوانیان

مدیرکل بنیاد نخبگان کهگیلوبه و بویراحمد خبر داد

ایجاد پیوند میان حوزه علم و رفع مسائل و مشکلات جامعه با اجرای ۳ طرح پژوهشی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل بنیاد نخبگان کهگیلوبه و بویراحمد از اجرای سه طرح پژوهشی با مشارکت اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های استان خبر داد.

۱۲۳

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی:

درآمد معیشتی کشاورزی به درآمد پایدار اقتصادی تبدیل شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت درآمد پایدار اقتصادی از طریق کشاورزی، گفت: باید با استفاده از توان صادرکنندگان و دستگاه‌های اجرایی درآمد معیشتی ۳۳ درصد از جمعیت استان به درآمد اقتصادی تیدیل شود.

سورنا ستاری

برنامه‌های معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در شیراز

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری صبح امروز وارد شیراز شد تا از نزدیک در جریان کار شرکتها و پروژه های استان فارس قرار بگیرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب