بهره‌برداری از طرح تولید ملی ایمپلنت دندانی

خط تولید ایمپلنت دندانی توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی به عنوان شرکت تولید کننده این محصول با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ خط تولید ایمپلنت دندانی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و دکتر وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در شهرک صنعتی شمس آباد افتتاح شد.

مجید روحی نیاسر، مدیرعامل یک شرکت مهندسی با بیان اینکه ایمپلنت دندانی تمام استانداردهای ملی و بین‌المللی را اخذ کرده و ظرفیت تولید سالانه آن 200 هزار پکیج است، گفت: این محصول جایگزین ریشه طبیعی دندان از دست رفته می‌شود و به جای ریشه در استخوان فک جراحی و کاشته می‌شود. سپس دندان مصنوعی بر روی این ریشه می‌نشیند. این طرح با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی بومی‌سازی شده است و از 100 میلیون یورو ارزبری برای واردات ایمپلنت دندانی به کشور جلوگیری می‌کند.

روحی نیاسر در مورد میزان تسهیلات دریافت شده این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: 18.5 میلیارد تومان تسهیلات تولید صنعتی از صندوق نوآوری مصوب داشتیم که تاکنون 11.5 میلیارد تومان آن پرداخت شده است اما برای وارد کردن تجهیزات مورد نیاز به سرمایه بیشتری نیاز داریم که دریافت مابه‌تفاوت ارزی آن را از صندوق نوآوری تقاضا کردیم.

مدیرعامل این شرکت مهندسی گفت: برای تولید بیشتر و فراهم کردن امکان صادرات نیازمند افزایش ظرفیت خط تولید هستیم، بر این اساس در نظر داریم تا تجهیزات تولیدی خود را بیشتر کنیم. شرکت ما 30 سال تولیدکننده تجهیزات دندانپزشکی بوده و پیش از بهره‌برداری از ایمپلنت دندانی، 22 محصول مختلف را تولید کرده است.

وی در مورد صادرات این محصول نیز گفت: بعد از برجام، شرکت سوییسی اشترومن تولید کننده طراز اول ایمپلنت دندانی در دنیا تقاضای همکاری مشترک برای تولید این محصول را داشت و ما یک سال با هم همکاری کردیم اما بعد از بازگشت تحریم‌ها این شرکت ما را رها کرد و ما به تنهایی بعد از دو سال توانستیم خط تولید این محصول را راه‌اندازی کنیم و در حال حاضر به هیچ شریک بین‌المللی احتیاج نداریم.

مدیرعامل شرکت مهندسی تولیدی کوشا فن پارس در مورد مزیت رقابتی این محصول در مقابل نمونه‌های خارجی به کیفیت بالای این محصول تاکید کرد و گفت: ایمپلنت دندانی تولیدی شرکت ما با نمونه‌های برتر خارجی به لحاظ کیفیت برابری می‌کند این در حالی است که قیمت آن یک هشتم نمونه‌های خارجی است، بنابراین انتظار داریم که میزان تقاضای بالایی از کشورهای دیگر برای صادرات داشته باشیم؛ البته در حال حاضر از کلینیک‌های آلمانی برای خرید این محصول تقاضا داریم.

روحی نیاسر در پایان به سختی‌هایی که در مسیر راه اندازی این خط تولید متحمل شده‌اند، گفت: کلیه کالاها، مواد اولیه، ابزار و تجهیزات این محصول تحت تحریم است و ما با هزاران مشکل و موانع تجاری، لجستیک و مالی، تجهیزات مورد نیاز خود را وارد کردیم اما امروز طرح خط تولید ایمپلنت دندانی بـا اخذ کلیه مجوزها و استانداردهای داخلی و بین المللی آماده بهره‌‌برداری است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰:۰۴

شناسه خبر: 93833

مطالب مرتبط :
بیماری لثه، بیماران کووید۱۹ را چند برابر بیشتر دچار عوارض می کند

طبق تحقیقاتی که در نشریه پریودنتولوژی اروپا منتشر شد؛

بیماری لثه، بیماران کووید۱۹ را چند برابر بیشتر دچار عوارض می کند

طبق تحقیقاتی که امروز در مجله پریودنتولوژی بالینی، ۱ نشریه رسمی فدراسیون پریودنتولوژی اروپا (EFP) منتشر شده است. در صورت ابتلا به بیماری لثه، بیماران کووید۱۹ حداقل سه برابر بیشتر دچار عوارض می شوند.

ایمپلنت

ابداع ایمپلنت های شارژی بی سیم با نور برای مقابله با بیماریها

دانشمندان در موسسه پیشرفته علم و فناوری کره دستگاهی را ابداع کردند که می توانند به تنظیم فعالیت در مغز کمک کنند و در درمان بیماریهایی مانند پارکینسون و افسردگی موثر باشند.

 نقش سلول‌های بنیادین در تعمیر دندان/ بزرگسالان در عرض دو ماه دندان در می‌آورند

دانشمندان روشی یافته‌اند که:

نقش سلول‌های بنیادین در تعمیر دندان/ بزرگسالان در عرض دو ماه دندان در می‌آورند

محققان در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا سیتی نیویورک موفق شدند با کمک سلول‌های بنیادین بیمار کاری کنند که در عرض ۹ هفته دندان‌های تازه‌ای در دهان فرد رشد کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب