تکمیل زنجیره تولید ثروت متکی بر فکر و ایده با افتتاح کارخانه نوآوری شیراز

کارخانه نوآوری فارس به عنوان دومین کارخانه نوآوری در سطح کشور میزبان گروه های مختلف استارت آپی و فعال می باشد تا با فراهم کردن فضایی اشتراکی، زمینه را برای افزایش کار تیمی مهیا نماید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، کارخانه نوآوری فارس به عنوان دومین کارخانه نوآوری در سطح کشور میزبان گروه های مختلف استارت آپی و فعال می باشد تا با فراهم کردن فضایی اشتراکی، زمینه را برای افزایش کار تیمی مهیا نماید.

رئیس جمهور که به صورت مجازی در مراسم افتتاحیه در محل کارخانه نوآوری فارس واقع در خیابان آزادگان شیراز حاضر شده بود، گفت: استان فارس از زمان های قدیم به مرکز مهم الکترونیک کشور مشهور بوده و با افتتاح کارخانه نوآوری می تواند حرف های بسیاری در فناوری‌های نوین در سطح کشور داشته باشد .

حجت الاسلام حسن روحانی با اشاره به لزوم ایجاد یک زنجیره با شروع از دانشگاه که به بازار و فروش منتهی می شود، تصریح کرد: دانشجویان پس از تحصیل نباید رهاشده و با ایجاد کارخانه نوآوری سلسله حرکت های تحقیق و نوآوری تکمیل شده بدین نحو که با قرار گرفتن کارخانه نوآوری در کنار شتاب دهنده، دانشگاه، صنعت و بازار، زنجیره تولید ثروت متکی بر فکر و ایده ایجاد می شود .

وی با تاکید بر نیاز به عملیاتی شدن ایده ها و تفکرهای موثر و کارآمد تصریح کرد: ایده یک فرد تحصیل کرده می تواند به خودکفایی، رفاه مردم، اشتغال و درآمدزایی منجر شود .

رئیس قوه مجریه با اشاره به اهمیت قدرت علم و فناوری در دنیای کنونی اظهار داشت: پس از ایمان، علم و دانش و تکنولوژی بالاترین قدرت برای کشورهای دنیا می باشد و در دنیای کنونی ایده ها و خلاقیت ها جای معادن و نفت و گاز را گرفته اند .

 

مشخصات کارخانه نوآوری فارس از زبان استاندار

 

استاندار فارس نیز در این مراسم پیرامون کارخانه نوآوری گفت: از خرداد ماه سال 98 با هماهنگی صورت گرفته میان پنج ارگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری فارس، شرکت کارخانجات مخابراتی ایران و شرکت مهد تجارت گستران عطار پروژه بزرگ کارخانه نوآوری استان فارس آغاز شد .

وی با بیان اینکه مساحت کل این کارخانه 15 هزار مترمربع می باشد که در فاز اول 9 هزار متر مربع از ان به بهره برداری می رسد، اظهار داشت: با هزینه 14 میلیارد تومان جهت تجهیزات این مرکز، هم اکنون 39 تیم به صورت کامل و 67 به صورت پاره وقت و به صورت فریلنسری درحال فعالیت می باشند .

عنایت الله رحیمی درباره اثرگذاری این کارخانه اظهار داشت: فارس با داشتن دانشگاه های بزرگی همچون شیراز و علوم پزشکی، همیشه حرف هایی برای گفتن در بحث علم و تحقیقات داشته و کارخانه نوآوری فارس می تواند بر روی توسعه و پیشرفت استان اثرگذاری ویژه ای داشته باشد .

وی با اشاره به رشد بالای تعداد شرکت های فناور و دانش بنیان در استان فارس طی سال های اخیر بیان کرد: در برهه کنونی فارس دارای 1089 شرکت فناور و دانش بنیان می باشد که از این تعداد 201 شرکت توانستهاند اتفاقی جدید را رقم زده و دانش بنیان هستند .

 

کارخانه نوآوری حلقه اتصال زنجیره ‌های زیست بوم نوآوری در فارس

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با اشاره به پتانسیل مناسبی که در استان از لحاظ ظرفیت نیروی انسانی، مراکز دانشگاهی معتبر، پارک علم و فناوری اطلاعات و شتاب دهنده های کسب و کار وجود دارد، عنوان کرد: این ظرفیت ‌ها نیاز به حمایت داشت و کارخانه نوآوری شیراز به عنوان بازیگر جدید اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی استان، زمینه لازم برای هم ‌افزایی فعالان و اتصال زنجیره ‌های زیست بوم نوآوری در استان را فراهم می‌کند  .

او خاطرنشان کرد: امروز با افتتاح رسمی کارخانه نوآوری شیراز، فضایی مناسبی برای استقرار نمایندگان کسب و کارها، تیم ‌های استارت آپی، شرکت‌ های نوپا، فریلنسرها، شتاب دهنده ‌ها، موسسات آکادمیک و دانشگاهی و صندوق ‌های سرمایه گذاری فراهم شده است .

سهرابی فعالیت کارخانه نوآوری شیراز را در حوزه ‌های مختلفی از جمله IT، ICT، اینترنت اشیا  (IOT)، کشاورزی، سلامت، گردشگری، دریا و انرژی های تجدیدپذیر با هدف توسعه بازار، توسعه ارتباطات، توسعه کسب و کار و دیجیتال مارکتینگ بیان کرد .

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱:۲۶

شناسه خبر: 93849

مطالب مرتبط :
ز

گامی برای اشتغال در حوزه دیجیتال

اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گامی برای اشتغال در حوزه دیجیتال برداشتند.

مخترع گلستانی

نبوغ مخترع علی آبادی مورد توجه آلمانی ها قرار گرفت

مخترع گلستانی می گوید در حال حاضر از استان ها و حتی کشورهای اروپایی و منطقه ثبت سفارش برای خرید دستگاه خراطی دارم و این در حالی است که در مرحله ثبت اختراع این دستگاه قرار دارم.

۱۲۳

کارخانه نوآوری آذربایجان غربی دهه فجر افتتاح می شود/ طرح های پژوهشی باید گرهی از مشکلات استان باز کند

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه طرح های پژوهشی استانی و مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی باید گرهی از مشکلات استان باز کند گفت: طرح های پژوهشی نباید صرفا برای بایگانی و خاک خوردن در قفسه ها تهیه شود، بلکه باید نیازهای استان مدنظر قرار گیرد.

خدمات الکترونیک

اجبار برای خدمات الکترونیکی دستگاه ها

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: الزامات قانونی برای الکترونیکی کردن خدمات دستگاه ها باید توام با اجبار شود.

سورنا ستاری

برنامه‌های معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در شیراز

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری صبح امروز وارد شیراز شد تا از نزدیک در جریان کار شرکتها و پروژه های استان فارس قرار بگیرد.

ز

ممنوعیت ورود افراد غیربومی به استان فارس/ ضدعفنی کردن شهرها ادامه دارد

عنایت اله رحیمی گفت: حتی ورود خودروهای شهرستان های مختلف فارس به یکدیگر ممنوع شده است و مدارک افراد در مبادی ورودی شهرها بررسی می شود .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب