تاثیر مثبت داروی دیابتی «متفورمین» بر زنان کرونایی

داروهای دیابت می‌تواند، احتمال مرگ ناشی از ویروس کووید-۱۹ را در زنان کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، یک پژوهش جدید نشان می‌دهد، داروی «متفورمین» می‌تواند به صورت بسیار اثربخشی ریسک مرگ ناشی از ویروس کووید-19 را در زنانی که از دیابت نوع 2 و چاقی رنج می‌برند را کاهش دهد.

«متفورمین» اصلی‌ترین دارو برای درمان دیابت نوع 2 است که در ایالات متحده بسیاری آن را با نام برند سازنده‌اش «گلوسپاگ» می‌شناسند. نتایج تحقیق اخیر در مجله «لنست» به چاپ رسیده است.

در هفته منتهی به 28 نوامبر سال 2020، نرخ بستری به علت ابتلا به ویروس کووید-19 در ایالات متحده به پیک جدیدی رسید. همچنین میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس 12.8 درصد گزارش شد، که احتمالا پایین‌تر از رقم دقیق آن است.

افرادی که دارای شرایط زمینه‌ای پزشکی مثل رنج بردن از چاقی و دیابت نوع 2 هستند، بیشتر از بقیه خطر ویروس کووید-19 آنها را تهدید می‌نماید. احتمال آنکه این افراد بیمارستانی و یا مجبور به انتقال به بخش مراقبت های ویژه شوند، زیاد است و متعاقبا مرگ و میر در این گروه بیشتر از گروه‌های دیگر می‌باشد.

با توجه به اثرات ضد التهابی «متفورمین» و برخی گزارشات اولیه در مورد کاهش میزان مرگ و میر پس از استفاده از این دارو، محققان دانشگاه «مینه سوتا» به همراه موسسه بهداشت و سلامت میامی تصمیم گرفتند به طور گسترده به بررسی تاثیر این دارو بپردازند.

نتایج تحقیق این پژوهشگران نشان داد که در کل 20.2 درصد از افرادی در هنگام بستری «متفورمین» مصرف نکرده بودند، از دنیا رفتند، درحالی که این رقم در گروه مصرف کننده این دارو، 16.9 درصد بود.

.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸:۵۳

شناسه خبر: 93874

مطالب مرتبط :
سیگاری

آیا سیگاری‌ها در معرض خطر بیشتر کرونا قرار دارند؟‌

آیا سیگار کشیدن، هوای آلوده و تاثیرات آتش سوزی‌ها جنگل‌ها می‌تواند بر بالا رفتن خطر ابتلا شدید به ویروس کووید-۱۹ کمک کند؟

چاقی

باز کردن پنجره‌های خودرو ریسک انتقال کرونا را کاهش می‌دهد؟

یک مدل پژوهشی بهترین شیوه برای چرخش جریان هوا را در ماشین برای کاهش سرایت ویروس سارس-کووید-۲ نشان می‌دهد.

ویروس

تست کرونای مبتنی بر کریسپر (CRISPR) توسعه می یابد+عکس

دوربین‌های گوشی هوشمند به همراه فناوری «کریسپر» برای تست سریع کووید-۱۹ به‌کار می‌روند.

توقف واکسیناسیون در ژاپن، استرالیا، نیوزلند و تایوان

توقف واکسیناسیون در ژاپن، استرالیا، نیوزلند و تایوان

کشورهایی که در کنترل همه گیری کرونا موفق عمل کرده‌اند، برای اجرای واکسیناسیون با واکسن شرکت آمریکایی فایزر عقب‌نشینی کرده و منتظر نتایج آن در سایر کشورها هستند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب