به همت متخصصان ایرانی؛

روش نوین درمان آرتروز زانو

به همت متخصصان ایرانی آرتروز زانو به روش نوین با مسدود کردن عروق درمان می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ بیش از ۴۳ درصد از افراد بالای ۵۰ سال کشورمان از دردهای استخوانی رنج می‌برند که حدود ۱۵/۵ درصد از آنها به آرتروز زانو مبتلا هستند. 

آرتروز یا ساییدگی مفصل شایع ترین بیماری مفصلی می‌باشد که غضروف را دچار مشکل و ناتوانی می‌کند که بارز ترین علامت آن درد است‌.

روش درمان این بیماری تاکنون درمان دارویی، تزریق داخل مفصل و در نهایت تعویض مفصل بوده است ولی امروزه چهره درمان این بیماری به همت متخصصان کشورمان با روش نوین مسدود کردن عروق تغییر کرده است.

در کسانی که آرتروز زانو دارند یک تغییرات عروقی شدید و پر عروقی دیده می‌شود که برای درمان آن عروق ریز را می‌گیرند و می‌بندند و با این کار و با بستن آنها پر خونی اطراف مفصل به صورت پاتولوژی و بیماری گونه ایجاد شده را می‌بندند و این باعث می‌شود که پرخونی مفصل برطرف شود و در بیمار بهبودی حاصل شود.

این روش برای اولین بار در بیمارستان امام خمینی (ره) اجرا شد که به روش غیر تهاجمی و رفتن داخل رگ عروق خونی اطراف مفصل مسدود می‌شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶:۴۲

شناسه خبر: 93921

مطالب مرتبط :
داروی ضد انعقاد خون (وارفارین) در بیماران مبتلا به آرتروز با خطر بیشتری برای تعویض مفصل زانو و مفصل ران ارتباط دارد

بر طبق گزارشی کالج آمریکایی روماتولوژی؛

داروی ضد انعقاد خون (وارفارین) در بیماران مبتلا به آرتروز با خطر تعویض مفصل زانو و ران همراه است

تحقیقات جدید ارائه شده در نشست سالانه ACR Convergence ، کالج آمریکایی روماتولوژی، نشان می دهد که استفاده از وارفارین، داروی ویتامین K که به طور گسترده برای جلوگیری از لخته شدن خون تجویز می شود، با خطر قابل توجهی بیشتر در تعویض مفصل زانو و مفصل ران در بیماران مبتلا به آرتروز همراه است.

زانو

ایجاد سازه بافت ترکیبی برای بازسازی غضروف

محققان موسسه پزشکی ویک فارست (WFIRM) روشی را برای چاپ مجدد نوعی غضروف ایجاد کرده اند که روزی می تواند به بازیابی عملکرد زانو آسیب دیده در اثر آرتروز یا آسیب کمک کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب