آیا بیماری کووید-۱۹ بیماری ایکس بوده است؟

آمادگی برای بیماری «ایکس» می‌تواند احتمال شیوع همه‌گیری‌ها را در آینده کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی بهداشت، بیماری «ایکس» نشانگر دانشی است که احتمال می‌دهد یک پاتوژن ناشناخته می‌تواند باعث یک همه‌گیری بین‌المللی در انسان‌ها شود. درحقیقت ایده اصلی آن است که با نام گذاری یک بیماری تخیلی، تلاش برای توسعه‌ درمان‌ها برای مقابله با گروه بیماری‌ها مختلف و آمادگی  را برای همه گیری بعدی است.

چرا ما برای پیدا کردن بیماری «ایکس» باید تلاش کنیم؟

امسال، خبرها و زندگی همه ما تحت شعاع همه‌گیری ویروس کووید-19 قرار گرفته بود. این ویروس در آمریکا به اصلی‌ترین دلیل مرگ تبدیل شده و بیش از سرطان و بیماری‌ها قلبی جان انسان‌ها را می‌گیرد. اکنون چندین واکسن برای جلوگیری از ابتلا و یا جلوگیری از علائم شدید و سخت توسعه پیدا کرده است اما نمی‌توان فراموش کرد تا همینجا بیش از 1 میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بیماری «ایکس» از کجا می‌تواند شیوع پیدا کند؟

بیماری‌هایی «زونتیک»( مریضی‌های که از حیوان به انسان منتقل می‌شود) عامل برخی از بدترین شیوع‌ها و همه‌گیری ها در تاریخ انسان بوده است. چیزی که این مسئله را دشوارتر می‌کند، وضعیت حاکم بر برخی از جوامع است که کار را برای شیوع پیدا کردن این ویروس‌ها و بیماری‌ها آسان تر می‌سازد. تخریب زیستگاه‌ها یکی از دلایل اصلی این است، زیرا وقتی مناطقی که حیوانات در آن ساکن هستند را تخریب می‌کنیم، آنها مجبور می‌شوند محل زندگی خود را تغییر داده و به نزدیکی محل زندگی ما انسان‌ها نقل مکان کنند.

.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۵:۴۳

شناسه خبر: 93942

مطالب مرتبط :
کووید۱۹

بزرگترین مطالعه انجام شده بر مرگ و میر کووید-۱۹ چه می‌گوید؟

یک پژوهش بزرگ مهم‌ترین عواملی خطر مرگ در اثر بیماری کووید-۱۹ را شناسایی کرد.

سامانه جامع کنترل عفونت بیمارستانی «سانکو» طراحی و راه اندازی شد/هفده دانشگاه علوم پزشکی کاربر این سامانه هستند

مردی که جلوی عطسه‌اش را گرفت و راهی بیمارستان شد+عکس

یک مرد بخاطر گرفتن دماغ و دهان خود هنگام عطسه در بیمارستان بستری شد.

https://www.news-medical.net/news/۲۰۲۱۰۱۲۲/Study-shows-disproportionate-impact-of-COVID-۱۹-on-Black-and-Asian-populations.aspx

پزشکان دانشگاه کوئین مری لندن گزارش کردند؛

مطالعه تأثیر نامتناسب کووید۱۹ بر جمعیت سیاه پوست و آسیایی را نشان می دهد

پزشکان دانشگاه کوئین مری لندن بر اساس مطالعه ای روی ۱۷۳۷ بیمار گزارش کردند: بیماران دارای زمینه های آسیایی و سیاه پوست از نرخ نامتناسب مرگ زودرس کووید۱۹ رنج بردند. پس از سازگاری برای سن و جنس، بیماران از نژاد آسیایی ۴۹/۱ برابر در مقایسه با بیماران سفید پوست و بیماران از پس زمینه سیاه ۳۰/۱ برابر بیشتر احتمال مرگ داشتند.

ارلذلراذلر

پاسخ به پرسشی مهم :

آیا تأخیر در تزریق دوز دوم واکسن می تواند منجر به خطرناک تر شدن سویه های ویروس کرونا شود؟

برخی از کارشناسان نگران هستند که این استراتژی می تواند ویروس را به روش های مضر تکامل بخشد.

طوفان سیتوکین

طوفان های سیتوکین در مبتلایان به کرونا چگونه رخ می‌دهد؟

موارد شدید کووید-۱۹ منجر به ایجاد یک وضعیت مرموز می شود که سیستم ایمنی بدن را به هم می ریزد؛ بطوری که به جای اینکه سیستم ایمنی تنها به سلول های عفونی حمله کند، سلول های سالم را نیز مورد حمله قرار می دهد. این وضعیت که به طوفان سیتوکین معروف است می تواند کشنده باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب