مدیر کارخانه گروه صنعتی پلور سبز؛

واگنت ۸۰۰ لیتری حمل زغالسنگ در استان کرمان بومی سازی شد

کریمی نیک خبر داد: پروژه ساخت واگنت ۸۰۰ لیتری حمل زغالسنگ در فضای ۲۰۰۰ متر مربع سوله و توسط سه واحد مجزا شامل واحدهای قطعه سازی ، بدنه سازی و رنگ در کارخانه واگن سازی زرند توسط متخصصان جوان با تکیه بر دانش بنیانی ساخته می شود.

استان کرمان دارای بزرگترین معادن ذغال سنگ در کل کشور است که تولید ذغال حرارتی  و کک شو که از بهترین نوع آن به شمار می رود در سه معدن شمالی مرکزی و جنوبی آبنیل وجود دارد و مابقی شهرستان های زرند، راور و کوهبنان مملو از معادن دولتی و خصوصی ذغال سنگ است، اما تولید به روش سنتی صورت می گیرد وعدم تجهیز معادن به شیوه های نوین استخراج هنوز معزلی بزرگ است که هزینه های زیادی را می طلبد .

یکی از هزینه های متحمل بر معادن ذغالی استان خرید واگنت و هزینه حمل آن از دیگر شهر هاست لذا گروه صنعتی پلور سبز با تکیه بر نخبگان جوان و داخلی خود توانست واگنت 800 لیتری حمل زغالسنگ را بسازد تا این هزینه از سبد خرید معادن استان برداشته شود و در استان  این محصول هم بومی گردد.

علیرضا کریمی نیک مدیر کارخانه واگن سازی زرند در خصوص واگن های بومی شده در ایتان کرمان به خبرنگار علم  و فناوری ،گفت: با تلاش طراحان و مهندسان کارخانه واگن سازی زرند، واگنت حمل مواد معدنی در استان بومی سازی شد.

وی با بیان اینکه استان کرمان به واسطه پهنه های معدنی بزرگی که دارد نیازمند واگن های حمل بار زیادی است ، تاکید کرد: پروژه ساخت واگنت 800 لیتری حمل زغالسنگ در فضای 2000 متر مربع سوله و توسط سه واحد مجزا شامل واحدهای قطعه سازی ، بدنه سازی و رنگ در کارخانه واگن سازی زرند انجام می شود.

 

کریمی نیک اذعان کرد: محصول تولیدی این کارخانه با استفاده از ماشین آلات به روز در سالن قطعه سازی اعم از دستگاه های برش cnc لیزر ، پلاسما ، پرس برک و ... و همچنین جیگ و فیکسچرها و میزهای طراحی شده جهت ساخت بدنه (شاسی و محفظه حمل ذغالسنگ ) و مونتاژ نهایی واگنت در سالن بدنه سازی تولید می گردد.

 

مدیر کارخانه واگن سازی زرند از گروه صنعتی پلور سبز افزود: این محصول با طراحی واحد مهندسی و طبق نقشه ها،  پروسه های تولید ، جوشکاری با تائیدیه واحد کنترل کیفیت تولید شده و به مشتری عرضه می گرد، ضمن اینکه این واحد تولیدی قابلیت تولید سالیانه 1000 دستگاه واگنت در یک شیفت کاری را دارد.

وی ابراز کرد: فضای مناسب بالغ بر 2000 متر مربع جهت تولید واگنت در نظر گرفته شده است تا بتواند نیاز به این محصول در استان را هرچه سریعتر مرتفع سازد.

کریمی نیک اظهار کرد: واگنت حمل زغال تولیدی پلور سبز دارای کیفیت بالا و با ورق ST52 است که قابلیت امکان تعمیر واگن ها را نیز همزمان خواهد داشت .

مدیر کارخانه واگن ساز زرند در پایان خاطر نشان کرد : صفر تا صد این پروژه در کارخانه انجام می شود و این واگنت ها با بهترین کیفیت و بالاترین دقت ساخته می شود که ماحصل تلاش دانش بنیانی و متخصصین جوان این واحد صنعتی است .

انتهای پیام / طهماسبی

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 93980

مطالب مرتبط :
دراگ

پاندمی کرونا منجر به گسترش اعتیاد در جهان شده است ؛ آمارها چه می‌گویند؟

بررسی ها نشان از افزایش مصرف مواد مخدر طی دوران پاندمی کرونا و خانه نشینی دارد. این مطالعه میزان افزایش هر مورد را نیز بررسی کرده است.

آکرولئین یک ترکیب حدواسط برای تولید محصولات بالادستی در مقیاس آزمایشگاهی تولید شد

یک محقق در شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان خبر داد:

ترکیب حدواسط "آکرولئین" در مقیاس آزمایشگاهی تولید شد

زهره بنان کارشناس تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان،خبرداد: آکرولئین که یک ترکیب حدواسط برای تولید محصولات بالادستی آکریلو نیتریل، آکریلیک اسید و اسیدآمینه ها است را درمقیاس آزمایشگاهی تولید کردیم.

واگن باری

مدیر عامل گروه صنعتی پلور سبز عنوان کرد؛

تولید اولین واگن باری لبه بلند ۹۰ درصد ایرانی در پلور سبز

کیوان امام گفت: ورق استفاده شده واگن باری لبه بلند تولید این واحد صنعتی با استحکام کششی بسیار بالا و جرم کم آن باعث کاهش ۲ تنی وزن واگن شده است که قابلیت افزایش بارگیری ۲ تن را دارد در حاکی که تمام تولیدات قبلی در کشور ۶۷ تن بارگیری دارنداما این واگن تا ۶۹ تن ظرفیت بارگیری را داراست و نیازمند تعویض ورق در مدت زمان کوتاه نیست.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب