ابداع ایمپلنت های شارژی بی سیم با نور برای مقابله با بیماریها

دانشمندان در موسسه پیشرفته علم و فناوری کره دستگاهی را ابداع کردند که می توانند به تنظیم فعالیت در مغز کمک کنند و در درمان بیماریهایی مانند پارکینسون و افسردگی موثر باشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از نیواطلس؛ ایمپلنت های پزشکی که به تنظیم فعالیت در مغز کمک می کنند می توانند تا حد زیادی به درمان بیماری هایی مانند پارکینسون و افسردگی کمک کنند و دانشمندان در موسسه پیشرفته علم و فناوری کره یکی از این ویژگی ها را با عملکرد بسیار مفید ایجاد کرده اند. این دستگاه برای دستکاری نورون های هدفمند در مغز از نور استفاده می کند و به لطف قابلیت های جدید، می تواند از خارج بدن به صورت بی سیم شارژ شود.

این دستگاه در ادامه تحقیقاتی است که ما سال گذشته مورد بررسی قرار گرفتیم، جایی که همان گروه از دانشمندان نوعی پلاگین و کاشت مغز را نشان دادند که از LED های کوچک برای تغییر رفتار سلول های مغز حساس به نور استفاده می کند. این ها به پروب های بسیار ریز در ضخامت موی انسان ثابت می شوند، همچنین می توانند برای رساندن دارو به اندام مورد استفاده قرار گیرند.

A newly developed brain implant can target neuron behavior and be recharged wirelessly

همه اینها بر روی دستگاهی ساخته شده است که می تواند در مغز سوار شود و توسط تلفن هوشمند به صورت بی سیم کنترل شود، اما دانشمندان اکنون اصلاحاتی را در سیستم ایجاد کرده اند. نسخه جدید و بهبود یافته شامل یک دستگاه جمع آوری انرژی بی سیم با یک آنتن سیم پیچ است که میدان های مغناطیسی متناوبی را که بی ضرر از طریق پوست پالس می شوند، تولید می کند و باتری کوچک آن را شارژ می کند.

پروفسور ژائو وونگ جیونگ، سرپرست این تحقیق گفت: دستگاه قدرتمند وی نیازی به جراحی های دردناک اضافی برای جایگزینی باتری خسته شده در ایمپلنت، و اجازه می دهد تا یک مدولاسیون عصبی مزمن بدون وقفه را از بین ببرد.

وی در ادامه افزود: ما بر این باوریم که می توان از همان فن آوری اساسی در انواع کاشتها، از جمله تحریک کننده های عمیق مغز، و ضربان سازهای قلب و معده استفاده کرد تا بار بیماران را برای استفاده طولانی مدت در بدن کاهش دهد.

این دستگاه دارای تراشه بلوتوث است که امکان کنترل چراغ های LED را از طریق تلفن هوشمند فراهم می کند و الگوهای قابل برنامه ریزی را ارائه می دهد که می تواند برای نتایج خاص طراحی شود. این آزمایش در موشهای صحرایی که با کوکائین تزریق شده بودند، جایی که از کاشت برای سرکوب رفتارهای ناشی از کوکائین استفاده می شد، نشان داده شد.

جونگ هون کیم، استاد فیزیولوژی در کالج پزشکی دانشگاه یونسی گفت: این واقعیت که ما می توانیم رفتار خاص حیوانات را کنترل کنیم، فقط با یک دستکاری ساده در برنامه تلفن های هوشمند، تحریک نور به مغز، تماشای حیوانات آزادانه در حال حرکت در نزدیکی، بسیار جالب است و تخیل زیادی را تحریک می کند. این فناوری راههای مختلف تحقیقات مغز را تسهیل می کند.

این تحقیق در مجله Nature Communications به چاپ رسیده است.

زمان انتشار: پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 94047

مطالب مرتبط :
زخم معده

کشفی عجیب در علم پزشکی :

کشف ارتباط بین افسردگی و زخم معده با مطالعه ی ژنتیکی

یک مطالعه ی جدید، رابطه ی ژنتیکی بین افسردگی و استعداد ابتلا به بیماری زخم معده را نشان می دهد.

داروی پروستات خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش می‌دهد

دانشمندان دانشگاه آیووا گزارش کردند:

داروی پروستات خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش می‌دهد

دانشمندان دانشگاه آیووا در تحقیقی با داده‌های تقریباً ۳۰۰ هزار مرد مسن، گزارش کردند: داروی "ترازوسین" که برای درمان بزرگ شدن پروستات تجویز می‌شود، با خطر کمتری برای ابتلا به بیماری پارکینسون همراه است، علاوه براین علائم و عوارض بیماری پارکینسون را نیز کاهش می‌دهد.

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

امکان شارژ گوشی و گجت های هوشمند از راه دور و به صورت همزمان فراهم شد+فیلم و عکس

شرکت شیائومی موفق با ساخت نوعی تکنولوژی برای شارژ گجت های هوشمند شده است که بر خلاف پدهای شارژ فعلی قادر است چندین دستگاه را به صورت همزمان و بدون نیاز به تماس فیزیکی و از فاصله چند متری شارژ کند.

ایمپلنت

کمک پوشش قندی به پیوند ایمپلنت ها با استخوان ضعیف

دانشمندان دانشگاه ماکائوی چین و دانشگاه نانجینگ با همکاری همکاران مرکز ملی دندانپزشکی سنگاپور توانستند با ایجاد پوشش جدید، به پیوند ایمپلنت ها با استخوان ضعیف شده کمک کنند.

Survey: More than a third of Americans either unlikely or unsure to get a COVID-۱۹ vaccine

بر طبق یک نظرسنجی محققان دانشگاه کالیفرنیا؛

بیش از یک سوم جمعیت امریکا تردید دارند و واکسن کووید۱۹ را نمی گیرند

بر طبق یک نظرسنجی بیش از یک سوم امریکایی ها بعید است یا مردد هستند واکسن کووید۱۹ را بگیرند، جمهوری خواهان و بینندگان فاکس نیوز احتمال واکسیناسیون کمتری دارند.

آکرولئین یک ترکیب حدواسط برای تولید محصولات بالادستی در مقیاس آزمایشگاهی تولید شد

یک محقق در شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان خبر داد:

ترکیب حدواسط "آکرولئین" در مقیاس آزمایشگاهی تولید شد

زهره بنان کارشناس تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان،خبرداد: آکرولئین که یک ترکیب حدواسط برای تولید محصولات بالادستی آکریلو نیتریل، آکریلیک اسید و اسیدآمینه ها است را درمقیاس آزمایشگاهی تولید کردیم.

مغز دو بیمار کما با سونوگرافی شروع به کار کرد

محققان گزارش کردند؛

مغز دو بیمار کما با سونوگرافی شروع به کار کرد

سال ۲۰۱۶، برای اولین بار یک تیم در دانشگاه کالیفرنیا از سونوگرافی متمرکز با شدت کم به تالاموس یک بیمار ۲۵ ساله کما استفاده کردند و بهبود چشمگیر بیمار را گزارش کردند، آنها اکنون دو بار دیگر این کار را با موفقیت بر روی یک مرد ۵۶ ساله سکته مغزی و یک زن ۵۰ ساله ایست قلبی با وضعیت هوشیاری کم انجام داده اند.

پزشکان هشدار می دهند

پزشکان هشدار می دهند " زبان کووید" یکی از نشانه های عفونت است

پزشکان هشدار می دهند بر اساس تحقیقات جدید، زبان متورم یا تکه ای ممکن است نشانه ای از عفونت ویروس کرونا باشد.

استفاده از آنتی بیوتیک نوزادان با کاهش رشد در پسران همراه است

محققان گزارش کردند؛

استفاده از آنتی بیوتیک نوزادان با کاهش رشد در پسران همراه است

یک مطالعه جدید، توسط دانشکده پزشکی آزریلی دانشگاه بار ایلان فنلاند، نشان می دهد که درمان آنتی بیوتیکی طی ۱۴ روز پس از تولد با کاهش وزن و قد در پسران - اما نه دختران - تا شش سالگی همراه است.

شکل گیری پدیده سوگ پیچیده و بروز علائم افسردگی در بستگان درجه یک فرد متوفی

سرپرست واحد سلامت اجتماعی مرکز بهداشت استان اصفهان:

خانواده های داغدار کرونا، به حمایت های اجتماعی ویژه ای نیاز دارند/ شکل گیری پدیده سوگ پیچیده و بروز علائم افسردگی در بستگان درجه یک فرد متوفی

دکتر زهرا امینی سرپرست واحد سلامت اجتماعی مرکز بهداشت استان اصفهان، با تاکید بر این که خانواده های داغدار کرونا، به حمایت های اجتماعی ویژه ای نیاز دارند، گفت: محدود شدن یا عدم برگزاری مراسم ختم، هفتم و چهلم فرد متوفی، ترس اطرافیان از مواجهه با پیکر فرد فوت شده به دلیل احتمال انتشار بیماری، رعایت فاصله فیزیکی و عدم هم آغوشی و دلجویی از بستگان فرد متوفی، گاه موجب می شود شاهد شکل گیری پدیده سوگ پیچیده و بروز علائم افسردگی در بستگان درجه یک فرد متوفی باشیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب