مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان بسیج علمی و دانشگاه علمی کاربردی در آینده ای نزدیک

رضا خواجه حسنی گفت: انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری و دانشگاه علمی کاربردی کرمان، گام مهمی در استفاده از ظرفیت های بالای طرفین بوده که به زودی این امر محقق می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمان، ظهر امروز پنجشنبه 9 بهمن ماه،  دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و دکتر محسن شمسی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان از سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان بازدید کردند.

رضا خواجه حسنی در این بازدید به تشریح برنامه ها و اهداف این سازمان پرداخت و اظهار کرد: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان با ایجاد مراکز حمایتی و تشکل های علمی از خبرگان و نخبگان علمی و مبتکرین مخترعین و نوآوران و به صورت کلی از حرکت علمی استان  حمایت کرده است .

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان در تشریح ظرفیت ها و توانمندی های سازمان علمی بیان کرد:مرکز حمایت از مبتکران، مخترعان و محققان (حمایت مالی و مشاوره ای از ایده ها و طرح های نوآورانه )، مرکز حمایت و هدایت تحقیقات تجربی با موضوع گیاهان دارویی(احصاء نیازها و بکارگیری توانمندی ها در موضوع گیاهان دارویی)، مرکز رشد دانش آموزی شهید زندی نیا (حمایت از ایده ها و طرح های نوآورانه دانش آموزی)، مرکز رشد مکاترونیک شهدای علمی استان کرمان (حمایت از ایده ها و طرح ها در موضوع مکانیک ، الکترونیک و رایانه) و  مرکزنوآوری و شتابدهنده مشاغل خانگی (تسهیلگری در ایجاد مشاغل خانگی شامل آموزش، مهارت آموزی، راه اندازی، بازاریابی، تبلیغات و فروش)  از جمله مراکز سازمان بسیج علمی استان کرمان هستند.

خواجه حسنی با اشاره به ظرفیت های دانشگاه جامع علمی کاربردی در زمینه آموزشی و مهارت افزایی، عنوان کرد: با توجه به ایجاد مرکز هدایت و تحقیقات تجربی در سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان، در حوزه گیاهان دارویی که یکی از فرصت های اشتغال زایی در استان کرمان است دانشگاه جامع علمی کاربردی می تواند در زمینه آموزش و مهارت آموزی نقش آفرین باشد.

وی ادامه داد: برای برگزاری دوره های پودمانی در موضوعات مختلف علمی و مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی می تواند یاری رسان ما باشد و هم چنین با توجه به پیشینه برگزاری رویدادهای علمی توسط دانشگاه علمی کاربردی در خصوص برگزاری رویدادهای مشترک امکان همکاری وجود دارد.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان اظهار کرد: یکی دیگر از رویکرد های سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان توجه به مشاغل خرد و خانگی بوده و به دلیل اهمیتی که این مشاغل در سیاست های اقتصاد مقاومتی کشور و جهش تولید دارند با راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهنده مشاغل خانگی به این عرصه ورود پیدا کردیم.

خواجه حسنی بیان کرد: در حال حاضر سازمان بسیج علمی استان کرمان در حال برگزاری دوره توانمند سازی برای تسهیل گری در راه اندازی کسب و کارهای خرد و هم چنین ارائه مشاوره در خصوص بازار یابی و برند سازی و فروش محصولات خانگی است که در این حوزه نیز برای برگزاری دوره ها و آموزش های توانمند سازی برای کارفرمایان مشاغل خانگی، می تواند همکاری مشترکی بین دانشگاه جامع علمی کاربردی و سازمان بسیج علمی صورت گیرد.

وی در پایان مطرح کرد: انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری و دانشگاه علمی کاربردی کرمان، گام مهمی در استفاده از ظرفیت های بالای طرفین بوده و زمینه انجام  فعالیت های مشترک علمی را فراهم می نماید.

انتهای پیام/ مهدی زاده

 

زمان انتشار: جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸:۲۸

شناسه خبر: 94073

مطالب مرتبط :
۱

تفاهم‌نامه‌ همکاری بسیج علمی و پژوهشی با بنیاد شهید انقلاب اسلامی به امضا رسید

تفاهم نامه همکاری های علمی و فناوری بین بسیج علمی، پژوهشی و فناوری و مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید انقلاب اسلامی صبح امروز به امضاء رسید .

برگزاری دوره توانمندی سازی مشاغل خرد در کرمان

برگزاری اولین دوره توانمندسازی مشاغل خرد و خانگی در کرمان به روایت تصویر

اولین دوره توانمندسازی مشاغل خرد و خانگی به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری با حضور تسهیل گران ۲۳ شهرستان استان کرمان در شهر کرمان برگزار شد.

بازدید دکتر امید

بازدید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از سازمان بسیج علمی استان کرمان+ تصاویر

ظهر امروز پنجشنبه ۹ بهمن ماه، دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و دکتر محسن شمسی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان از سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان بازدید و با مسئول این سازمان دیدار و گفت و گو کردند.

ب

بازدید علمی از پروژه های عمرانی در دستور کار سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری ایلام گفت : برنامه بازدید علمی اساتید بسیجی و اعضای خانه نخبگان ایلام در دستور کار سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ایلام قرار دارد .

امید

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور؛

لزوم استفاده از ظرفیت های سازمان بسیج علمی برای مهارت افزایی و ایجاد اشتغال/ دانشگاه جامع علمی کاربردی آمادگی هر گونه همکاری را دارد

دکتر محمد حسین امید در بازدید از سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی این آمادگی را دارد که با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری در جهت توانمندسازی علمی، آموزشی و مهارت افزایی مشاغل و کسب و کارهای مختلف همکاری نماید.

علمی

مدیر پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان کرمان:

مراکز تحقیقات بسیج دانشجویی حلقه گم شده انجام طرح های پژوهشی و علمی بین دانشگاهی

علیرضا غلامحسین پور گفت: ایجاد مراکز تحقیقات نواحی و حوزه های بسیج دانشجویی وشبکه سازی آنها در سطح استان ها میتواند در ایجاد شبکه کارآمد علمی جهت هماهنگی ایجاد وانجام طرح های پژوهشی نقش کلیدی را ایفا و پژوهشگران را از ناامیدی عدم انجام پژوهش خود در دانشگاه محل تحصیل رها کند.

فشار

متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

مبتلایان به فشارخون بالا در مصرف جوانه گندم احتیاط کنند

متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مبتلایان به فشارخون بالا در مصرف گوشت قرمز و جوانه گندم احتیاط کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب