خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

از بیکاری ۱۸ هزار فارغ‌التحصیل حوزه کشاورزی مازندران تا کمبود کارشناس گیاه پزشکی

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در حالی از بیکاری ۱۸ هزار فارغ التحصیل حوزه کشاورزی مازندران گلایه کرد که رئیس نظام مهندسی کشاورزی مازندران ضمن رد این مسئله اعلام کرد در برخی از حوزه‌ ما با کمبود کارشناسا مواجه هستیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، بیکاری فارغ التحصیلان بخش کشاورزی در استان، موضوعی است که بارها و بارها مورد گلایه متولیان است.

سال به سال به تعداد آمار فارغ التحصیلان بیکار این بخش اضافه می‌شود.

آمار منتشر شده درباره فارغ التحصیلان بیکار حوزه کشاورزی مازندران زمانی که 10 هزار نفر بوده مورد مناقشه متولیان امر نظام مهندسی و مطرح کنندگان این آمار بوده است.

آمار فارغ التحصیلان بیکار نظام مهندسی استان مازندران در سال‌های بعد به عددهای 12 هزار،14 هزار و این روزها به عدد 18 هزار نفر رسیده است.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی تعداد فارغ التحصیلان بخش کشاورزی استان مازندران را 18 هزار نفر اعلام کرده است.

منصورعلی زارعی که عضو کمیسیون بخش کشاورزی مجلس شورای اسلامی نیز هست، به شدت نسبت به این مسئله گلایه دارد.

در طرف مقابل آمارها سازمان نظام مهندسی کشاورزی مازندران قرار دارد که معتقد است نظام مهندسی مازندران 16 هزار 300 نفر عضو دارد که به نوعی مشغول خدمت هستند.

وی با تکذیب تعداد آمارهای منتشر شده بیکاران فارغ التحصیلان این بخش اعلام کرد در این بخش اقدامات بسیار مناسبی انجام شده است.

کاوه جعفری خورشیدی در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری بخش عمده اعضای نظام مهندسی کشاورزی مازندران پرسنل اداری هستند، گفت: تعداد بسیار زیادی از اعضای نظام مهندسی کشاورزی مازندران مسئولان فنی حوزه گیاه پزشکی هستند.

وی ادامه داد: همچنین مسئولان فنی در حوزه دام طیور و آبزیان در زیر مجموعه سازمان نظام مهندسی کشاورزی مازندران مشغول فعالیت هستند.

رئیس نظام مهندسی کشاورزی مازندران خاطر نشان کرد: بخشی از اعضای نظام مهندسی کشاورزی استان در مجموعه جهاد کشاورزی استان مشغول کار هستند و در لیست بیکاران قرار ندارند.

وی ادامه داد: برخی از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی با وجود دریافت تسهیلات عالیه چندان پیگیر شغل در این حوزه نبوده یا در زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری انجام داده‌اند.

خورشیدی اضافه کرد: مسئولان فنی ما بر اساس قانون نظام مهندسی باید با کارفرمایان انعقاد قرار داشته باشند، انعقاد قرار داد انجام می‌شود اما هنوز سبک و سیاق اصلی خودش را پیدا نکرده است.

وی یادآور شد: نظام مهندسی کشاورزی برنامه ریزی برای بهینه سازی مراکز تولیدی را در دستور کار خویش قرار داده است و حجم سرمایه‌ گذاری‌ها در این بخش افزایش پیدا کرده است.

وی خاطر نشان کرد: تعداد زیادی از کارشناسان رشته باغبانه در مجموعه روماک گستر جذب این مجموعه شدند و حتی در بخش گیاه‌پزشکی با کمبود کارشناس گیاه پزشک مواجه هستیم.

رئیس نظام  مهندسی کشاورزی مازندران ادامه داد: در اطلاعیه‌های متعددی ما در برای تامین کارشناس کشاورزی فراخوان‌های متعددی صادر کردیم.

وی خاطر نشان کرد: تعداد از فارغ التحصیلان بخش کشاورزی با وجود فراغت از این رشته به دنیال کسب و کار در این حوزه نیستند اما در لیست فارغ التحصیلان این رشته قرار دارند.

وی یادآور شد: فضای کسب و کار در حوزه کشاورزی افزایش پیدا کرده است.

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 94117

مطالب مرتبط :
۰۲۴

به تلاش محققان داخلی انجام شد؛

سنجش هوشمند اراضی کشاورزی به کمک ماهواره ها

این محصول فناورانه در پایش هوشمند زمین‌های کشاورزی کاربرد دارد. این سامانه با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای سنجش از دور با کمک دانش کشاورزی، راهکارهایی برای مدیریت، افزایش عملکرد و تولید محصولات کشاورزی ارائه می‌کند.

Survey: More than a third of Americans either unlikely or unsure to get a COVID-۱۹ vaccine

بر طبق یک نظرسنجی محققان دانشگاه کالیفرنیا؛

بیش از یک سوم جمعیت امریکا تردید دارند و واکسن کووید۱۹ را نمی گیرند

بر طبق یک نظرسنجی بیش از یک سوم امریکایی ها بعید است یا مردد هستند واکسن کووید۱۹ را بگیرند، جمهوری خواهان و بینندگان فاکس نیوز احتمال واکسیناسیون کمتری دارند.

آکرولئین یک ترکیب حدواسط برای تولید محصولات بالادستی در مقیاس آزمایشگاهی تولید شد

یک محقق در شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان خبر داد:

ترکیب حدواسط "آکرولئین" در مقیاس آزمایشگاهی تولید شد

زهره بنان کارشناس تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان،خبرداد: آکرولئین که یک ترکیب حدواسط برای تولید محصولات بالادستی آکریلو نیتریل، آکریلیک اسید و اسیدآمینه ها است را درمقیاس آزمایشگاهی تولید کردیم.

۲۲

استاندار هرمزگان در نشست خبری دهه فجر:

هرمزگان امسال میزبان ۱۰۱۹پروژه است/ ۶۰درصد سرمایه گذاری های خصوصی است

استاندار هرمزگان در نشست خبری دهه فجر امسال گفت: امسال دهه فجر با افتتاح ۱۰۱۹ پروژه به استقبال جشم ۴۲سالگرد انقلاب اسلامی می رود که ازاین میزان۶۰ درصد این سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است

زارعی

رئیس مجمع نمایندگان مازندران:

دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت اساتید دانشگاهی استفاده کنند

رئیس مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به فاصله‌ای که صنعت با دانشگاه دارد،گفت: ضعف عدم استفاده از ظرفیت کارشناسان دانشگاهی در مدیریت دستگاه‌های اجرایی هم به چشم می‌آید.

تاثیر کرونا بر بیکاری و اقتصاد / حرکت جهادی ایران در همه عرصه ها برای مقابله با کرونا

در گفتگو با عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد بیرجند بررسی شد:

تاثیر کرونا بر بیکاری و اقتصاد / حرکت جهادی ایران در همه عرصه ها برای مقابله با کرونا

​رخشانی: ایران توانسته از زمان شیوع کرونا تا کنون در برخی از فعالیتها نظیر؛ ایثار و فداکاری در بخش بهداشت و درمان ، تولید ماسک ، تجهیزات بهداشتی و مشارکتهای مردمی با روحیه جهادی عمل نماید.

خبرگزاری علم و فناوری

اساتید سالمند

دانشگاه‌ها استادان جوان را جذب نمی‌کنند و همچنان استادان بازنشسته را حفظ می‌کنند

۵۵۵

گرانی تا کجا ... بس نیست ؟؟

نگاهی به کارنامه اقتصادی حسن روحانی

بلا

پیشگیری از بیکاری فارغ التحصیلان

پیشگیری از بیکاری فارغ التحصیلان

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب