مخترع گلستانی:

عبور از پله ها برای معلولان آسان می شود/ ویلچر هوشمند شبه تانک در مسابقات زوریخ

مخترع گلستانی گفت: ویلچر هوشمند شبه تانک قابلیت بالارفتن از پله ها را دارد و با توجه به ابعاد این دستگاه مناسب استفاده در منزل است.

 

«رئوف اونق» به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان گفت: کارشناس ارشد مهندسی پزشکی هستم و در راستای حمایت از معلولان به فکر طراحی ویلچر هوشمند شبه تانک افتادم.

 

مختر ویلچر هوشمند شبه تانک ادامه داد: این ویلچر به راحتی می تواند از پله ها عبور کند و برای حرکت در مسیر خارج جاده و شیب یا سرازیری کارایی دارد و می توانیم از آن برای حمل بیماران و معلولان سنگین وزن استفاده کنیم.

 

اونق گفت: پیمایش مسافت بیش از 15 کیلومتر در یک بار شارژ کامل باتری این ویلچر از قابلیت هایی است که برای این دستگاه در نظر گرفته شده است.

 

وی افزود: این دستگاه برای سنین بیش از هفت سال قابل استفاده است و استفاده در منزل برای انجام امور روزمره با توجه به داشتن ابعاد مناسب، حرکت و پیمایش در خیابان و مکان های عمومی، شن زار، برف و مناطق کوهپایه ای از دیگر مزایای این دستگاه به شمار می رود.

 

مختر ویلچر هوشمند شبه تانک یادآور شد: می توانیم به عنوان برانکارد نیز از این دستگاه استفاده کنیم و با توجه به قابلیت تبدیل شدن به برانکارد می توانیم در فوریت های پزشکی نیز از آن بهره برد.

 

اونق یادآور شد: قابلیت سوار شدن از تخت و همسان شدن با تخت برای جابه جایی بیمار در نمونه های پیشرفته این دستگاه نیز در نظر گرفته شده است، همچنین این دستگاه قابلیت کنترل از راه دور را نیز دارد.

 

وی گفت: در حال حاضر نمونه اولیه این طرح را ساختم و نمونه های ثانویه آن را شکیل تر و سبک تر در نظر گرفتم.

 

مخترع گلستانی یادآور شد: جک های هیدرولیک این ویلچر هوشمند را خودم طراحی و ساختم که قابلیت حفظ تعادل ویلچر را در سراشیبی و سرازیری دارد.

 

اونق بیان کرد: دو موتور قوی 500 وات و گیربکس های قوی برای این ویلچر در نظر گرفته شده که می تواند با قدرت از موانع عبور کند، این دستگاه کنترل از راه دور دارد و کنترل دوم بر روی دستگاه نصب می شود و بیمار می تواند آن را هدایت کند.

 

وی بابیان اینکه به دنبال فروش این دستگاه هستم، بیان کرد: با این طرح برای مسابقات زوریخ حضور پیدا خواهم کرد، نمونه های خارجی این دستگاه این کیفیت را ندارند و در تلاش هستم این دستگاه را به تولید انبوه برسانم.

 

زمان انتشار: دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 94129

مطالب مرتبط :
مخترع گلستانی

نبوغ مخترع علی آبادی مورد توجه آلمانی ها قرار گرفت

مخترع گلستانی می گوید در حال حاضر از استان ها و حتی کشورهای اروپایی و منطقه ثبت سفارش برای خرید دستگاه خراطی دارم و این در حالی است که در مرحله ثبت اختراع این دستگاه قرار دارم.

ویلچر

با این ویلچر معلولین می توانند به راحتی به هر مکانی که می خواهد حرکت کنند !

به تازگی نوعی ویلچر برقی به نام "Scoozy" ساخته شده است که معلولین به کمک آن می توانند بدون نیاز به کمک کسی به هر مکانی که می خواهند حرکت کند .

اسکلت

این اسکلت فلزی می تواند امکان دوباره راه رفتن را برای معلولین فراهم کند !

به تازگی محققین نوعی اسکلت فلزی با نام "MyoSwiss" ساخته اند که معلولین با آن می توانند طعم دوباره راه رفتن را حس کنند .

ویلچر

علم و فنوری گزارش می دهد؛

ساخت ویلچر هوشمند همه کاره با قابلیت های یک تانک + فیلم و عکس

به تازگی نوعی ویلچر هوشمند ساخته شده است که مانند یک تانک هیچ محدودیتی برای حرکت ندارد و می تواند از روی جاده های لغزنده و برفی و حتی پله هانیز عبور کند .

حسن محمودی

با حمایت بسیج علمی انجام شد :

ساخت بزرگترین پرینتر سه بعدی کشور توسط مخترع جوان گلستانی

حسن محمودی مخترع جوان گلستانی توانست پرینتر سه بعدی با کاربرد صنعتی را با حمایتهای مالی سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان گلستان اختراع کند .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب