استاندار هرمزگان در نشست خبری دهه فجر:

هرمزگان امسال میزبان ۱۰۱۹پروژه است/ ۶۰درصد سرمایه گذاری های خصوصی است

استاندار هرمزگان در نشست خبری دهه فجر امسال گفت: امسال دهه فجر با افتتاح ۱۰۱۹ پروژه به استقبال جشم ۴۲سالگرد انقلاب اسلامی می رود که ازاین میزان۶۰ درصد این سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان، استاندار هرمزگان صبح امروز در نشست خبری  دهه فجر گفت: در دهه فجر امسال 1019 پروژه با اعتبار 56 هزار و 751 میلیارد ریال و 219 میلیون یورو افتتاح خواهیم کرد. 60 درصد این سرمایه‌گذاری‌ها بخش خصوصی است.

استاندار هرمزگان در نشست خبری دهه فجر: آبخیزداری را جدی بگیرید تا آب و خاک حفظ شود

استاندار هرمزگان در جلسه خبری دهه فجر در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در حوزه آبخیزداری کارهای بسیار خوب و ماندگاری در استان انجام شده است .

 وی افزود: ساخت  8000 سازه در استان  نشان می دهد که هرمزگان مورد توجه قرار گرفته است و این سازه ها علاوه بر تقویت اب و خاک موجب جلب رضایت مردم هم شده است .

همتی تاکید کرد:  سالی 300 تا 400 سازه آبخیزداری بخصوص در بشاگرد ساخته می شود که عمدتا هم از محل مشارکت های مردمی است و این نشان می دهد که مردم مطالبه گر هستند و با تلاش و پیگیری به خواسته های خود هم می رسند.

استاندار هرمزگان افزود: این سازه‌ها در سراسر استان هرمزگان هم از خاک حفاظت می‌کند و هم محیط زیست و آب را صیانت می‌کند و چاه‌های پایین دست  و قنوات را نیز تغذیه می‌کند و موجب تقویت ورونق کشاورزی و رضایت مردم می شود.

همتی گفت:  سد سدیج و گابریک و مروک و جاماش را نیز در دست مطالعات و احداث داریم. مدیران آینده و مردم استان باید در آینده بر ساخت این سدها تأکید و اصرار کنند تا رواناب‌هایمان به دریا نرود تا بتوان 20 تا 30 هزار هکتار از اراضی زیر کشت برد.

وی افزود:  ابخیزداری  از آن کارهایی است که باید مدبرانه و عالمانه پیگیری و لحاظ شود و تا سالیان سال مطالبه مردم در هرمزگان ساخت سدها و سازه های آبخیزداری برای حفاظت آب و خاک  و رونق تولید و کشاورزی باشد.

تولید کشاورزی ۳/۳ میلیون تن است

در حوزه کشاورزی از 1.8 میلیون تن تولید در سال 92 به 3.3 میلیون تن رسیده‌ایم که یک رشد خیلی خوبی بشمار می‌رود. این در حالی بود که زمین جدیدی نداشتیم بلکه با توسعه گلخانه‌ها و توسعه کشت‌های مکانیزه به این شرایط رسیده‌ایم.

در حوزه آبزیان در سال‌های اخیر با یک همت بلند به 10 هزار هکتار تولید میگو در اراضی ساحلی رسیده‌ایم که 32 هزار تن میگو و محصول نهایی خواهد داشت. به سمت 50 هزار هکتار سطح زیر کشت می‌رویم که در افق خود می‌تواند سالانه یک میلیارد دلار ارزآوری برای کشور داشته باشد.

 در حوزه پرورش ماهی در دریا نیز در سال 92 هیچ زمینه‌ای نداشتیم اما اکنون به 6 هزار تن تولید رسیده‌ایم. تلاش ما این است که تعاونی‌های صیادی در این زمینه میدان‌دار باشند و از این طریق بتوانند کمبود ماهی در دریا را نیز جبران کنند و به شغل پرورش ماهی در قفس مشغول باشند تا فعالیتی پرثمرتر داشته باشند.

در حوزه معادن توسعه مطالعات و شناسایی ظرفیت‌های استان مد نظر است

در حوزه معادن، شدت بخشیدن به توسعه مطالعات و شناسایی ظرفیت‌های استان بود. ایمیدرو و سازمان زمین شناسی به خوبی پای کار آمدند و پهنه‌های امیدوارکننده جدید کشف شده و خوشبختانه استان در زمینه معادن هماتیت ظرفیت خوبی دارد که امروز بخش خصوصی مشتاق کار در این زمینه است. در فین دو واحد فعال داریم که یکی در حال بهره‌برداری است و 180 هزار تن در سال تولید دارد و بدنبال توسعه و ایجاد گندله‌سازی است و دیگری که در رضوان مستقر است و می‌تواند تا 15 اسفند یک واحد خود را وارد مدار کند. مادکوش نیز یک پهنه وسیع بزرگی را تحویل گرفته و مشغول فعالیت است و واحد چهارم نیز محدوده تنگه زاغ قرار دارد که کار در جریان است. یک واحد دیگر نیز در حاجی آباد تا پایان سال کلنگ خواهیم زد.

۲هزار تخت بیمارستانی ماحصل دولت دوازدهم

در حوزه بهداشت و درمان نیز که شاهد بودید پروژه‌های زیادی را در یکی دو ساله اخیر انجام شده است. دو هزار تخت بیمارستانی در 4 سال اخیر کلید خورده است که در قالب توسعه بیمارستان‌ها و بخش‌های جدید بوده و بیمارستان‌های جدیدی را نیز شروع کرده‌ایم. بیمارستان 531 تختخوابی بندرعباس را تا پایان سال به یک شرایط خیلی خوبی خواهیم رساند تا مردم از آن بهره‌مند شوند. بیمارستان 260 تختخوابی نفت ستاره و بیمارستان کودکان را نیز در دست ساخت داریم. بیمارستان شریعتی را افتتاح کردیم. بیمارستان ارتش بزودی در تفاهم‌نامه‌ای با وزارت بهداشت تجهیز خواهد شد و در مدار استفاده قرار خواهد گرفت، در بخش درمان، کارهای انجام شده امروز با اعداد و ارقام گذشته قابل مقایسه نیست. همه این توفیقات در شرایط تحریم رخ داده است.

 آبشیرین‌کن‌های صد و یک میلیون مترمکعبی به تدریج وارد مدار می‌شود

 در بخش آب شرب و کشاورزی، آبشیرین‌کن‌های صد و یک میلیون مترمکعبی به تدریج وارد مدار می‌شود. فاز به فاز وارد مدار می‌کنیم. 100 هزار متر مکعب دیگر تا پایان سال افتتاح خواهیم کرد و به همین نسبت وابستگی به سدهای شمیل و نیان را کم خواهیم کرد.

 آب سد استقلال میناب و آب شمیل و نیان را نیز که برای آب شرب بندرعباس آورده می‌شد را نیز آزاد خواهیم کرد تا به کشاورزی میناب و توسعه این منطقه اختصاص یابد. آب سد سرنی را نیز آماده کرده بودند که برای بندرعباس منتقل شود اما این برنامه را دگرگون کردیم و خیلی در این راه، وزارت نیرو مقاومت می‌کرد اما این فشار بر ساختار و جسم منطقه قابل تحمل نبود و ما به وزارت نیرو قبولاندیم تا این آبشیرین‌کن‌های بندرعباس به ثمر برسد.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲:۳۴

شناسه خبر: 94139

مطالب مرتبط :
ی

در نشست شورای عالی بسیج مهندسین فارس عنوان شد:

تلاش همه برای رونق تولید و احیای واحدهای صنعتی

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: مرزی میان سازمان صنعت، معدن و تجارت و بسیج نیست و همه برای رونق تولید، احیای واحدهای صنعتی و رضای خدا و مردم باید تلاش کنیم .

ر

در خانه بمانیم تا آغازین روزهای قرن ۱۵ بهروز گردد

در خواست خط مقدم مبارزه با کوبید ۱۹ و فارسی ها از هموطنانشان برای روزهای تعطیل پیش رو، در خانه ماندن و حفظ پروتکلهای بهداشتی برای مبارزه با ویروس منحوس سال و آغاز سالی بهروز در آستانه قرن ۱۵ام است.

بیکاری

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

از بیکاری ۱۸ هزار فارغ‌التحصیل حوزه کشاورزی مازندران تا کمبود کارشناس گیاه پزشکی

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در حالی از بیکاری ۱۸ هزار فارغ التحصیل حوزه کشاورزی مازندران گلایه کرد که رئیس نظام مهندسی کشاورزی مازندران ضمن رد این مسئله اعلام کرد در برخی از حوزه‌ ما با کمبود کارشناسا مواجه هستیم.

۱۱

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس خبرداد

ستاره خلیج‌فارس، نماد خودباوری و توسعه در صنعت پالایشی کشور

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس ضمن تشریح اقدامات برجسته‌ی یک‌ساله‌ی این پالایشگاه به نقشه‌ی راه درخشش ستاره خلیج‌فارس برای افزایش درخشش در صنعت پالایشی کشور پرداخت.

۲۲

شبکه اجتماعی یوتیوب را چقدر می شناسید

آشنایی با یوتیوب

جهانی شدن فرایندی است اجتناب پذیر که در عصر حاضر شتاب بیشتری گرفته و با شبکه های اجتماعی افراد را از بعد مکان رهانیده است.

ایران

دست بالای کشورهای پیشرفته علمی در معادلات سیاسی

مدیرعلمی سپاه ناحیه گراش گفت: امروزه دنیای علم و تکنولوژی بوده و کشورهایی که در سطح بالایی در حوزه های مختلف علم و دانش و تکنولوژی قرار دارند، دست بالایی در سطح جهانی داشته و نفوذ بیشتری پیدا کرده اند .

v

به همت و خلاقیت سازمان بسیج علمی فارس؛

تور گردشگری انقلاب در بافت تاریخی شیراز برگزار شد

در نخستین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی آخرین سال قرن ۱۳ شمسی، برنامه خلاقانه و جدید تور گردشگری انقلاب در بافت تاریخی سنگ سیاه شیراز برگزار گردید .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب