آگلونما ، گیاه آپارتمانی که هوا را تصفیه می کند

آگلونما یکی از گیاهان آپارتمانی است که در صدر فهرست ۱۰ برترین گیاه پاک‌کننده‌ی هوا قرار داده چراکه به طور طبیعی این گیاه توانایی پاکسازی هوای اطرافش را دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ آگلونما یکی از گیاهان آپارتمانی است که بومی چین و فیلیپین بوده و در کشور چین گیاه خوش یمن به حساب می‌آید. آگلونما گیاهی مناسب برای منازل، مکان‌های عمومی و ادارات بوده و برای تصفیه سم‌های بِنزِن و فُرمالدهید مناسب است.

سازمان NASA  گیاه آگلونما را در صدر فهرست ۱۰ برترین گیاه پاک‌کننده‌ی هوا قرار داده چراکه به طور طبیعی این گیاه توانایی پاکسازی هوای اطرافش را دارد.

این گیاه به علت زیاد بودن برگ‌ها و شکل برگ، در مکان‌های کوچک جلوه بیشتری دارد، به ویژه زمانی که در گلدان‌های گرد قرار بگیرد.

آگلونما یک گونه گیاه آپارتمانی از تیره گل شیپوریان است این گیاه همیشه سبز و پایا با برگهای زینتی می باشد برگهای آن (مستطیلی نیزه ای) می باشد و گلهای این گیاه سفید و در تابستان آشکار می شود.

پرورش گیاه آگلونما

این گیاه بسیار تزئینی با چندین گونه جالب است. و یکی از پرطرفدارترین گیاه های خانگی است - از سبز تیره به نقره ای تغییر رنگ دارد و بعضی از آن ها با جزئیات قرمز، رنگ به دکور خانه شما می افزاید.

آگلونما گیاه همیشه سبز آپارتمانی، با ساقه کوتاه و برگ‌های نیزه‌ای شکلی است که طول این برگ حدود ۱۰ تا ۲۵ سانتی متر است و پهنای ۱۰ تا ۱۵ سانتی متری دارد. لکه‌های برگ متفاوت بوده و اغلب نظم خاصی را رعایت می‌کنند.

این گیاه در مناطق کم نور و شرایط سخت از نظر خشکی نیز مقاوم است. گل های این گیاه به شکل شیپوری و سفید رنگ است

برگ‌های پژمرده می‌تواند نشانه‌ای از نور یا آب نامناسب باشد به‌طوریکه با تابش زیاد نور خورشید گیاه ضعیف و پژمرده می‌شود و در نور کم نیز برگ‌ها ضعیف خواهد شد.

ترکیبی از لبه‌های زرد و قهوه‌ای، خاک مرطوب و برگ‌های نازک اغلب به علت آب زیاد است همچنین برگ‌های کاملاً زرد یا قهوه‌ای و خاک خشک معمولاً به علت کم آبی است.

بهترین شرایط برای نگهداری آگلونما

گیاه آگلونما به نور غیرمستقیم و متوسط نیاز دارد اما در محیط‌های کم نور نیز به رشد خود ادامه می‌دهد. اتاق‌های قسمت شمالی ساختمان بهترین شرایط نوری را برای این گیاه تأمین می‌کند.

پرورش آگلونما

به نظر می رسد اینکه آیا این گیاه رشدش آسان است یا دشوار بحث برانگیز باشد و به طور کلی، اگر یک قاعده ساده را دنبال کنید، جوابگویی آسانتر است:هرچه اختلاف رنگش بیشتر باشد، نور بیشتری نیاز است. در بخش رازهای باغبانی نمناک بیشترخواهیم گفت که این گیاه یک انتخاب عالی برای کسی است که یک گیاه برای نگهداری و پرورش با شاخ و برگهای درخشان می خواهد.

نیاز آبی گل آگلونما نسبتاً بالا بوده و لازم است خاک گلدان در فاصله بین دو آبیاری همواره مرطوب و نه خیس باشد. هفته‌ای دوبار آبیاری در تابستان برای گیاه کافی است اما در زمستان هفته‌ای یکبار نیز مناسب است. توجه داشته باشید آبیاری بیش از حد به ویژه در زمستان باعث زرد شدن برگ‌های گیاه می شود.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 94141

مطالب مرتبط :
اولین ایده شو حل مسائل آموزشی در بستر آموزش مجازی برگزار می شود

توسط دانشگاه پیام نور استان اصفهان؛

اولین ایده شو حل مسائل آموزشی در بستر آموزش مجازی برگزار می شود

اولین ایده شو حل مسائل آموزشی در بستر آموزش مجازی با همکاری واحد پژوهش، کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه پیام نور استان اصفهان برگزار می شود.

کارایی تحریک نقطه کوانتومی

با سرپرستی یک فیزیکدان ایرانی دانشگاه بازل؛

کارایی تحریک نقطه کوانتومی "تک فوتونها" دو برابر شد

فیزیکدانان، منبعی از تک فوتون ها را تولید کرده اند که می تواند میلیاردها از این ذرات کوانتوم را در ثانیه تولید کند، با این منبع فوتون کارایی تحریک نقطه کوانتومی "تک فوتونها" دو برابر شد.

دهه فجر

افتتاح ۲۵ پروژه محرومیت‌زدایی و اشتغال‌زایی در دهه فجر

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان اردبیل اظهار داشت: در گرامیداشت دهه مبارک فجر، ۲۵ پروژه محرومیت زدایی و اشتغال زایی در استان اردبیل توسط بسیج سازندگی سپاه استان افتتاح می شود.

ذ

مخترع جوان در گفتگو با علم و فناوری خبر داد:

دستگاه ازن مانعی برای شیوع ویروس کرونا در محیط‌های عمومی

اعتمادی، مخترع جوان استان فارسی از ساخت دستگاه ازن برای نخسین بار در کشور جهت یونیزاسیون و ضدعفونی کننده هوا و آب به منظور از بین بردن ویروس ها وباکتری ها و.... خبر داد.

گلدان

علم پاسخ می‌دهد: آیا گیاهان آپارتمانی واقعا هوای خانه را تصفیه می‌کنند؟

در یک ساختمان با تبادل هوای بسیار اندک و شرایط مطلوب، یک گیاه گلدانی به ازای هر مترمربع فقط ۲۰ درصد در تهویه هوا کارایی دارد. اما این عدد هنگامی که هوای داخل و خارج خانه تبادل می‌شوند، بشدت کاهش پیدا می‌کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
زهرا
۰ مخالف          ۰ موافق
چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶:۰۹

سلام ممنون از سایت خوبتون مقاله ای خیلی خوبی دارید اتفاقا من چند روز پیش گیاه سانسوریام رشد نمیکرد و با سایت جوانه بان آشنا شدم خوبی این سایت این بود مشاوره آنلاین داشت و من تونستم به راحتی و بی دردسر از مشاوران جوانه بان مشاوره بگیرم. الانم چند روز بعد مشاوره اون ها حال گیاهان سانسوریام خوب شده به شما هم پیشنهاد میکنم اگه شما هم در مورد بیماری گل و گیاهتون و زمینه نگهداری آن ها پرسشی دارید به سایت جوانه بان مراجعه کنید.

اشتراک گذاری مطالب