بهینه‌سازی تولید کف در خشک‌کردن کف‌پوشی آب کرفس و ارزیابی خواص پودر تولیدی

در پژوهش‌های علوم و صنایع غذایی بهینه‌سازی تولید کف در خشک کردن کف پوشی آب کرفس و ارزیابی خواص پودر تولیدی مورد بررسی قرار گرفت.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد  بهینه‌سازی تولید کف در خشک‌کردن کف‌پوشی آب کرفس و ارزیابی خواص پودر تولیدی  یکی از آن پژوهش ‌هایی است که پودر آب کرفس با استفاده از روش خشک کردن کف‌پوشی مورد مطالعه قرار گرفت. شرایط تولید کف بهینه آب کرفس از نظر غلظت صمغ زانتان (45/0-25/0 درصد) به‌عنوان پایدارکننده کف، مقدار کنسانتره پروتئین آب‌پنیر (6 -2 درصد) به‌عنوان عامل کف‌زا و زمان هم‌زدن (10- 2 دقیقه) جهت ایجاد کف با کمترین مقدار دانسیته و بیشترین پایداری با استفاده از روش سطح پاسخ تعیین شد.

سپس کف بهینه تولیدی در سه دمای 40، 55 و70 درجه سانتی‌گراد و ضخامت 3 میلی‌متر خشک شد و پودرهای تولیدی از نظر رطوبت، فعالیت آبی، دانسیته توده، دانسیته ضربه، دانسیته ذره، تخلخل و میزان پیوستگی و جریان‌پذیری مورد مطالعه قرار گرفتند. در نهایت مشخص شد که افزایش دمای خشک کردن از 40 به 70 درجه سانتی‌گراد، تأثیر معناداری (05/0>p) بر ویژگی‌های فیزیکوشیمیایی پودرها داشت و سبب کاهش میزان رطوبت، فعالیت آب، دانسیته توده، دانسیته ضربه، دانسیته ذره و نسبت هاسنر و شاخص کار شد ولی میزان تخلخل افزایش یافت.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰:۲۹

شناسه خبر: 94177

مطالب مرتبط :
محدودیت شدید منابع آبی

محدودیت شدید منابع آبی

محدودیت شدید منابع آبی

۱

۱۴ بهمن برگزار می شود؛

بیست و هفتمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران

بیست و هفتمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران روز سه شنبه، ۱۴ بهمن، ۱۳۹۹ لغایت چهارشنبه، ۱۵ بهمن، ۱۳۹۹ توسط انجمن علوم و صنایع غذایی ایران, انجمن علوم و صنايع غذايي ايران و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تربت جام برگزار می شود.

بسیج

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری اردبیل مطرح کرد:

اقتدار، دوام و پویایی انقلاب و نظام اسلامی در خودباوری جوانان است

اقتدار، دوام و پویایی انقلاب و نظام اسلامی در خودباوری جوانان است و پیشرفت علمی باید با تکیه بر تولید بومی علم و همراه با خودباوری، امید به موفقیت و حرکت جهادی باشد.

پژوهش از مولفه های اصلی توسعه/ برگزاری مسابقه فراخوان ادبی در دو بخش شعر و دلنوشته

تاثیر کاربرد ایزوله پروتئین جوانه گندم بر ویژگی‌های فیزیکی، رئولوژیکی، بافت وحسی بستنی

در پژوهش‌های علوم و صنایع غذایی تاثیر کاربرد ایزوله پروتئین جوانه گندم بر ویژگی‌های فیزیکی، رئولوژیکی، بافت و حسی بستنی مورد بررسی قرار گرفت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب