۵۱ درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند

مدیر عامل بیمه سلامت در تبریز گفت: بیمه سلامت با ۴۲ میلیون نفر جمعیت تحت پوشش، ۵۱ درصد جمعیت کشور را زیر چتر حمایتی دارد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از آذربایجان شرقی،‌ محمدمهدی ناصحی ، مدیر عامل بیمه سلامت کشور امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اعلامی این خبر گفت: بیمه سلامت بزرگترین بیمه اجتماعی در کشور است، اظهار داشت: بیمه سلامت با 5 صندوق بیش از 42 میلیون نفر را تحت پوشش بیمه درمانی قرار داده که صندوق روستاییان و عشایر با 21 میلیون عضو، بیشترین عضو تحت پوشش بیمه سلامت را دارد.

وی همچنین از اجرای نظام پزشک خانواده و طرح ارجاع در چهار استان کشور به صورت پایلوت از هفته های آینده خبر داد و افزود: جمعیت ۵۰۰ هزار نفری در استان های چهار محال و بختیاری، کردستان، کرمان و یزد تحت پوشش قرار می گیرند تا مراقبت های دیابت و فشار خون به صورت ویژه و مستمر انجام شود.

مدیر عامل بیمه سلامت اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک را یکی از طرح های بسیار مهم بیمه سلامت ذکر کرد و افزود:در راستای به روز بودن خدمات بیمه، ارایه خدمات مناسب، هدف دار کردن منابع و خدمت هرچه بهتر مردم کار مهمی به نام نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی را راه اندازی کردیم و علاوه بر اولویت قراردادن بحث آموزش، مشوق‌های لازم را مصوب کردیم که بازای هر نسخه الکترونیکی مبلغ مازادی برای پزشکان پرداخت کنیم.

ناصحی افزود: 95درصد مطب‌های کشور به سامانه نسخه نویسی الکترونیک متصل شده‌اند که 50 درصد مطب ها در حال نسخه نویسی است و زیر ده درصد مداوم در حال استفاده از سامانه نسخه نویسی الکترونیکی هستند که باید روند استفاده از این سامانه توسعه یابد.

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸:۲۸

شناسه خبر: 94291

مطالب مرتبط :
ظفرمند

مدیرکل بیمه سلامت مازندران:

صرفه جویی ۱۰ میلیارد تومانی بیمه سلامت با اجرای طرح دولت الکترونیک در مازندران/ حذف چاپ کاغذی ۷۰ هزار دفترچه بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت مازندران، گفت: حذف ماهیانه ۷۰ هزار دفترچه بیمه سلامت زمینه صرفه جویی ۱۰ میلیارد تومانی هزینه سازمان بیمه سلامت تنها در استان مازندران را فراهم کرده است.

پزشک خانواده

در گفت و گو با علم و فناوری مطرح شد:

اختیاری شدن پزشک خانواده در فارس

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: پزشک خانواده در استان فارس اختیاری شد.

تیزر پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری ۱۳۹۹

رونمایی از نسخه قطع وابستگی کشور در سالن نمایشگاهی پنجم آذر

نمایشگاه جهادگران علم و فناوری از این جهت داری اهمیت است که محصولات تولید شده بر اساس نیاز سنجی‌ها کشور بوده است.

مازندران

مدیر عامل بیمه سلامت کشور:

حلقه محاصره کرونا در کشور تنگ‌تر می‌شود

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور از همکاری وزارت بهداشت، بیمه سلامت و بسیج برای کنترل کرونا به صورت محله محور خبر داد.

پزشک خانواده

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

پزشک روستا یا پزشک خانواده؟!

پزشک خانواده با وجود مزایایی که برای مردم به ویژه قشر ضعیف جامعه داشته اما با انتقاداتی همراه بوده که سبب شد در فارس این طرح اختیاری اعلام شود.

ظفرمند

خداحافظی با کاغذ در سازمان‌های بیمه سلامت

نسخه‌ها در کشور الکترونیکی نوشته می‌شود/ اجرای طرح انتقال اسناد پزشکی در سازمان بیمه سلامت مازندران

مدیرکل بیمه سلامت مازندران از اجرای طرح انتقال اسناد پزشکی در سازمان بیمه سلامت مازندران خبر داد و گفت: با اجرای کامل این طرح سالانه شاهد کاهش چهار میلیون برگ کاغذ می‌شویم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب