اقدامات بسیج علمی استان یزد در دوران کرونا

مسئول پایگاه های علمی استان یزد گفت: امسال با توجه به شیوع کرونا و لزوم تقویت بُعد علمی و بنیه مهارتی دانش آموزان به ویژه دانش آموزان بی بضاعت و محروم فعالیت های بسیاری شکل گرفت.

مسئول پایگاه های علمی و اقشار سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد گفت: امسال با توجه به شیوع کرونا و لزوم تقویت بُعد علمی و بنیه مهارتی دانش آموزان به ویژه دانش آموزان بی بضاعت و محروم فعالیت های بسیاری شکل گرفت.

سیدعباس امامی افزود: در این راستا پایگاه های علمی استان یزد در هماهنگی با بسیج فرهنگیان، دانش آموزان و بسیج دانشجویی اقدام به تولید محتوای مناسب برای کمک به بنیه علمی دانش آموزان کردند. همچنین با استفاده از ظرفیت خیرین استان چندین دستگاه تبلت و گوشی هوشمند جهت استفاده از سامانه شاد تهیه و در اختیار دانش آموزان بی بضاعت قرار گرفت.

وی بیان داشت: همچنین جهت بهبود تصمیمات و همه جانبه نگری در اقدامات جلسات هم اندیشی با بسیج اساتید، طلاب، دانشجویان و دانش آموزان در قالب شورای جهاد علمی برگزار شد.

وی گفت: تدوین نمونه فعالیت های علمی قابل اجرا در پایگاه ها به صورت دفترچه و ارسال به تمامی حوزه های بسیج درراستای تقویت بنیه علمی بسیجیان انجام شد. تحقق هرچه بهترنظام حل مسائل در اقشار و پایگاه ها و ایجاد هسته های دانشی در این مورد مدنظرمی باشد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر تولید محتوا و ترویج گفتمان علم و فناوری با ایجادکانال "جهادعلمی" و عضویت نخبگان بسیج از جمله اهداف عملیاتی سال99بوده است.

امامی تاکید کرد: ترویج گفتمان علم و فناوری که در بند نخست بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر انقلاب نیز بر آن تاکید شده مهمترین برنامه بسیج علمی استان یزد در سال آینده خواهد بود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵:۱۳

شناسه خبر: 94321

مطالب مرتبط :
ی

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد:

رسالت بسیج علمی حل مسائل و معضلات کشور است

میرقانعی گفت: رسالت ما حل مسائل و معضلات کشور است. لذا اگر کسی ابداع و اختراعی دارد که می‌تواند منجر به حل مسائل استان شود از آن استقبال می‌کنیم.

دانشگاه آزاد

گلایه دانشجویان دانشگاه آزاد یزد از افزایش شهریه ها و کاهش خدمات

دانشجویان دانشگاه آزاد یزد در بیانیه ای اعتراض خود به افزایش شهریه های این دانشگاه را آن هم در دوران کرونا اعلام کردند.

۱

توسط مخترع همدانی انجام شد؛

ساخت دستگاهی که ۳ هزار برابر سریع تر از الکل می تواند ویروس کرونا را از بین ببرد+عکس

مخترع بسیجی همدانی موفق به ساخت نوعی دستگاه اوزون ساز شده است که می تواند با تولید گاز اوزون هوای محیط را استریل و پس از کشتن و نابودی ویروس کرونا به اکسیژن تبدیل ‌شود؛ این دستگاه ها ۳ هزار برابر سریع‌تر و ۴۷ درصد قوی‌تر از الکل و کلر قدرت ضدعفونی کنندگی دارد.

کرونا

افزایش آمار بیماران نیازمند به مراقبت های ویژه در بیمارستان ضیایی اردکان

رییس بیمارستان ضیایی از افزایش موارد بستری در بخش مراقبت های ویژه کووید این مرکز خبر داد.

سازمان علمی و پژوهشی سپاه قدس گیلان

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه قدس گیلان:

حضور پررنگ نخبگان و مخترعین گیلانی در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری کشور سال ۱۳۹۹

نخبگان استان گیلان در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری در ایام الله دهه فجر ۱۹ و۲۰ بهمن ماه سال۱۳۹۹ با هدف هدایت و حمایت از طرح و ایده های علمی شرکت خواهند کرد

میرقانعی

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد خبر داد:

راه یابی دو طرح از استان یزد در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد از راه یابی دو طرح آب شیرین کن خورشیدی و فیلتر جذب مواد روغنی به جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری خبر داد.

پارک

دیدار روئسای سازمان بسیج علمی یزد و پارک علم و فناوری

در دیدار رئیس سازمان بسیج علمی با رئیس پارک علم و فناوری استان یزد زمینه همکاری های مشترک بررسی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب