رئیس سازمان آرامستان های شهرداری شیراز در گفت وگو با علم وفناوری:

بهشت احمدی با امکانات کامل در خدمت مردم/ آماده مقابله با پیک چهارم کرونا هستیم

علی پارسازاد، رئیس سازمان آرامستان های شهرداری شیراز پیرامون پیک چهارم کرونا نیز عنوان کرد: مجموعه شهرداری شیراز و سازمان آرامستان ها آماده پیک چهارم کرونا می باشد، هرچند که امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و اصناف، این اتفاق هیچگاه رقم نخورد .

علی پارسازاد، رئیس سازمان آرامستان های شهرداری شیراز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اظهار داشت: شهرداری شیراز از ابتدای شیوع ویروس کرونا پای کار مردم بوده و در بحث تغسیل و تدفین اموات کرونایی بودن هیچ هزینه ای به مردم خدمت کرده است .

 

وی ادامه داد: علاوه بر شهر شیراز و استان فارس، از شهرها و استان های دیگر نیز متوفیان کرونایی را در شیراز با بروزترین امکانات و تجهیزات تغسیل داده و به شهرهایشان فرستاده ایم .

پارسازاد با اشاره به آرامستان بهشت احمدی عنوان کرد: بهشت احمدی شیراز یکی از بروزترین، زیباترین و مجهزترین آرامستان های ایران و حتی خاورمیانه می باشد که غالب امکانات آن نظیر قبر، تدفین و تغسیل در آن رایگان می باشد .

وی با اشاره به صرف میلیاردها تومان هزینه برای بهشت احمدی گفت: درحال حاضر 5 سالن سردخانه مجهز با ظرفیت 180 نفر فوتی در مجموعه بهشت احمدی احداث شده است .

رئیس سازمان آرامستان های شهرداری شیراز تصریح کرد: دو سردخانه سیار نیز برای بهشت احمدی درنظر گرفته شده که در ایام و یا شرایط خاصی رقم خورد، متوفیان وارد سردخانه اصلی نشوند و یا بتواند این سردخانه ها به محل فرستاده شوند که ظرفیت 40 تا 50 فوتی را دارد .

وی درخصوص غسالخانه ها در شیراز نیز متذکر شد: یک غسالخانه کامل را در آرامستان دارالرحمه داریم و در کنار آن دو غسالخانه ویژه بیماران خاص با مدرن ترین امکانات و تجهیزات را در آرامستان بهشت احمدی احداث کرده ایم که در مواقع بحرانی و در آینده در پیک های کرونایی مورد استفاده قرار گیرد .

 

این مقام مسئول با بیان اینکه اگر کرونا شیوع نیافته بود، قبرستان دارالرحمه را تعطیل کرده بودیم، اذعان داشت: آرامستان بهشت احمدی با حجم بالایی از امکانات و خدمات آماده پاسخگویی به مردم می باشد و بطور شایسته خدمات را ارائه می دهد .

وی با بیان اینکه دفن و تغسیل رایگان اموات هزینه بسیاری برای شهرداری به همراه داشته است، گفت: برای تشویق مردم جهت دفن اموات خود در بهشت احمدی، بسیاری از امکانات و خدمات ارائه شده همچون تغسیل و تدفین رایگان انجام می شود .

پارسازاد درمورد دسترسی به بهشت احمدی نیز متذکر شد: درحال رایزنی برای گذاشتن یک خط جهت آرامستان احمدی هستیم تا مردم راحت تر بتوانند به این آرامستان دسترسی داشته باشند که البته با توجه به اینکه اتوبوس خط واحد برای عبور از حریم نیازمند مجوزاتی است، درحال رایزنی برای تحقق این مهم هستیم .

 

آماده پیک چهارم کرونا هستیم

وی پیرامون پیک چهارم کرونا نیز عنوان کرد: مجموعه شهرداری شیراز و سازمان آرامستان ها آماده پیک چهارم کرونا می باشد، هرچند که امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و اصناف، این اتفاق هیچگاه رقم نخورد .

وی ادامه داد: ارتباط کامل و بسیار خوبی با دانشگاه علوم پزشکی شیراز داریم و دوستان در سازمان آماده پاسخگویی به شهروندان در طول 24 ساعت شبانه روز می باشند .

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 94325

مطالب مرتبط :
کرونا

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی کرونا در گفت وگو با علم و فناوری:

آماده مقابله با پیک چهارم کرونا هستیم/ ممنوعیت تردد شبانه همچنان در فارس پابرجاست

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی کرونا گفت: تلاش داریم پیک چهارمی در استان رقم نخورد و یا حداقل موجی ضعیف باشد، متذکر شد: درصورت لزوم و نیاز، محدودیت های جدید در سطح استان اعمال خواهد شد.

بودجه

علم و فناوری گزارش می دهد؛

تصویب بودجه ۱۴۰۰ شهرداری شیراز با اما و اگرهای بسیار

بودجه سال آینده شهر شیراز با حرف و حدیث بسیار در جلسه عصر روز گذشته شورای شهر شیراز درحالی به تصویب رسید که جای سوال بسیاری در اذهان عمومی به جای گذاشته است.

کرونا

افزایش آمار بیماران نیازمند به مراقبت های ویژه در بیمارستان ضیایی اردکان

رییس بیمارستان ضیایی از افزایش موارد بستری در بخش مراقبت های ویژه کووید این مرکز خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب