درگفتگو با نخبه علمی کرمان مطرح شد؛

نخبه ایی که درلباس سربازی مقام برتر جشنواره جهادگران علمی را کسب کرد/ از ساخت دستگاه ضد عفونی دست تا کسب مدال طلای مسابقات جهانی

امیرحسین ادهمی گفت : خدمت به علم سرباز و دانشجو نمی شناسد لذا فرصت سربازی برایم موقعیت اختراعات را فراهم اورد و دو دستگاه ضد عفونی کننده دست و دستگاه تولید ماسک اتوماتیک را ساختیم .

امیرحسین ادهمی جوان نخبه  کارشناس الکترونیک که هم اکنون در خدمت مقدس سربازی به سر می برد در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری کرمان گفت: خادم در هر جایگاهی باید خدمت کند، گاهی بنده به عنوان دانشجو خدمت می کردم پس به دنبال تحصیل علم و ساخت انواع اختراعات برای شرکت در مسابقات جهانی بودم که توانستم مدال طلای مسابقات کره جنوبی را کسب کنم.

وی ادامه داد: اکنون هم که درخدمت مقدس سربازی هستم بیکار ننشستم و از ابتدای شیوع ویروس کرونا توانستم دستگاه های مختلف را برای کنترل این بیماری بسازم که از مهمترین آن ساخت دستگاه ضدعفونی کننده دست و تولید ماسک،  همچنین ساخت  یک دستگاه برای شرکت برق شمال کرمان که کار آن کنترل سیستم گرمایشی و سرمایشی جهت صرفه جویی مصرفه برق بود را ساختم .

ادهمی تاکید کرد: ما یک تیم سازنده داشتیم تا در امر ایجاد واختراعات پروژه ایی با هم تلاش می کردیم اما به ورود بنده به خدمت سربازی این تیم از هم پاشید،که امیدواریم بعد از دوره خدمت دوباره بتوانیم با هم کار کنیم و یک تیم قوی ایجاد کنیم .

ادهمی اذعان کرد: تمام طایفه و قوم خویش ما انقلابی هستند و دهه فجر را نقطه رشد ایران اسلامی می دانند در حال حاضر انها نیز اذعان می کنند که رشد علمی و پیشرفت وآبادانی در کل ایران نسبت به قبل از انقلاب که خیلی رشد کرده است گرچه  با وجود فضای اینترنتی و دسترسی راحت به اطلاعات لحظه ای دنیا در پیشرفت های علمی اما هنوز هم جا برای تقویت بنیه علمی د رایران زیاد است.

 

وی تاکید کرد: با حمایت های پارک علم وفناوری وبسیج علمی توانستیم تسهیلات دریفات کرده و کارگاهی را در محل مرکز رشد مکاترونیک ایجاد کنیم.

 

این نخبه جوان در خصوص دستیابی به کسب رتبه برتر جشنواره جهادگران علمی گفت: ساعت جغرافیایی هوشمند سه فاز پایش از دور را در این جشنواره ارائه کرده ایم که توانست رتبه برتر را کسب کند

 

ادهمی به خلاصه مشخصات تجهیز ساخته شده ساعت نجومی تایمر سه فاز واحد اندازه گیری ولتاژ جریان و توان ظاهری سه فاز GSM/GPRS اشاره و خاطر نشان کرد: تست پایلوت و اثبات بيش از 35 درصد صرفه جويي در مصرف انرژي، قابلیت كنترل میزان روشنا بر اساس پارامترهاي طراحی از قبیل روشنايي محیط و ترافيك، قابليت كنترل و مانيتورينگ وضعيت فیدرهای روشنا از راه دور ، امکان اندازه گيري پارامتر هاي شبكه (P, I, V(با مدیریت بار در هر لحظه و همچنین بالانس بار شبکه از توانمندی های این طرح محسوب می شوند.

 

نخبه برتر جشنواره جهادگران علم و فناوری کرمان اذعان کرد: ساعت نجومی سه فاز(کنترل هر فاز به صورت جدا گانه) مودم GSM قابل ارتقا به GPRS پورت 485-RS قابل استفاده در پروتکل MODBUS ماژول اندازه گیری ولتاژ جریان و توان ظاهری سه فاز سه خروجی رله ای دیجیتال سه ورودی دیجیتال 0-24V DC ورودی دو تاریخ شم LCDگرافی جهت نمایش و تنظیمات دستگاه قابلیت تنظیم ساعت نجو و کنترل خروجی ها از طریق LCDو شبکه GSM قابلیت مانیتورینگ و فرمان از طریق نرم افزار ANDROID قابلیت نمایش وضعیت خروجی های دیجیتال و ورودی های آنالوگ برروی LCDگرافی نمایش زمان های خامو و روش هر فاز به صورت جداگانه قابلیت نصب در مکانهای سر پوشیده و فاقد نور خورشید قابلیت تنظیم ضریب CT وضریب PT برای ورودی های جریان و ولتاژ قابلیت انتخاب مراکز استان ها و یا تنظیم موقعیت های جغرافیا به صورت دس قابلیت تنظیم بازه روش برای هر فاز به صورت جداگانه بر مبنای ساعت نجومی قابلیت های دیگر این دست سازه است .

انتهای پیام / طهماسبی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 94369

مطالب مرتبط :
نخبه علمیپوریا کاووسی

تحولی نوین در صنعت کشاورزی توسط نخبه بسیجی ارائه شد؛

رسوب زدای دائمی لوله های آبیاری

پوریا کاوسی برومند کارشناس مهندسی کشاورزی از نخبگان بسیج علمی استان تهران دارای طرح نانو ذرات کردن و شتاب دهی یون های آب و رسوب زدای مغناطیسی دائمی،جز منتخبین پنجمین جشنواره کشوری جهادگران علم و فناوری می باشد.

ضد عفونی کننده

به همت جوان نخبه اردبیلی تحقق یافت؛

ابداع دستگاه تمام اتوماتیک ضدعفونی دست

جوان نخبه اردبیلی توانست دستگاه تمام اتوماتیک ضد عفونی کننده دست را ابداع کند که می تواند در کتر از ۲ ثانیه دست ها را ضدعفونی کند.

۰

به همت گروه نوآوری هنرستان شهید رجایی فسا ساخته شد؛

دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک

مدیر هنرستان شهید رجایی فسا گفت: دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک به همت گروه پنج نفری نوآوری هنرستان به سرپرستی بنده و با حضور دانش آموزانی از رشته های الکترونیک، مکانیک و ساخت و تولید ساخته شده است.

دستگاه ضد عفونی کننده

ساخت دستگاه ضد عفونی کننده پاششی هوشمند در دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان

در استای اقدامات دانشگاه ها برای پیشگیری از بیماری کووید۱۹ ،طراحی وساخت دستگاه ضد عفونی کننده پاششی هوشمند توسط دانشجوی مکانیک دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان صورت گرفت.

۷

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

جهرمی ۳۰۰ نخبه سرباز را به کارگیری می کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده که بزودی ۳۰۰نخبه سرباز را به کار گیری می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب