تزریق روحیه امید و خودباوری به نخبگان

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری ایلام اظهار کرد : تلاش کنیم با همکاری مسئولان ، ضمن ارتقاء حرکت علمی کشور امید و خودباوری را در جوانان و نخبگان تزریق نماییم

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام  ، محمود علی پور مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری با بیان اینکه تعداد 3 اثر از محصولات نخبگان استان ، به جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری راه یافته اند عنوان کرد : محصولات نخبگان ایلامی حاضر در جشنواره جهادگران علم و فناوری از تولیدات فناورانه ، کاربردی و مورد نیاز کشور بوده که با حمایت سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ، روند پیش رشد و رشد آنها طی شده است .

تلاش سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام برای ترویج فرهنگ نوآوری و خلاقیت

وی اظهار کرد : سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ، تمام تلاش خود را جهت فراهم کردن بستر تجاری سازی محصولات و ترویج  فرهنگ  نوآوری و خلاقیت بکار خواهد بست و امیدواریم با همکاری و همیاری نهادهای علمی ، ضمن پرورش استعدادها و استفاده حداکثری از ظرفیت های علمی استان ، زمینه تسهیل مسیر تجاری سازی محصولات و اقتصاد مبتنی بر دانش را فراهم آوریم.

علی پور ، با دعوت از نخبگان ، ایده پردازان و پژوهشگران استان ، جهت حمایت از محصولات عنوان کرد : خوشبختانه از زمان آغاز فعالیت سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ، تعداد بسیاری از طرح ها و ایده های  نخبگان با حمایت این سازمان ضمن تبدیل شدن به محصول ، به شرکت های دانش بنیان تبدیل شده و فرایند تجاری سازی آنها به محصولات با کیفیت ایرانی با موفقیت صورت گرفته است .

دعوت از صاحبان ایده و طرح های کاربردی به مرکز حمایت و هدایت بسیج

وی ، با دعوت از صاحبان طرح و ایده های فناورانه به مرکز حمایت و هدایت بسیج اظهار کرد : فرایند حمایت از طرح ها و ایده های نخبگان توسط این سازمان به سرعت صورت گرفته و طی فرایند داوری اولیه و ارزیابی کارشناسان ، طرح های پذیرفته شده ضمن بهره مندی از خدمات مشاوره ای ، مورد حمایت مادی و آزمایشگاهی سازمان قرار می گیرند .

علی پور ، استفاده از مزایای کسر خدمت سربازی ، امکان استفاده رایگان از تجهیزات مراکز رشد ، حمایت های مالی بلاعوض ، معرفی نخبگان به بانک های عامل جهت دریافت تسهیلات کم بهره و معرفی مخترعان و ایده پردازان به نهادهای علمی استان را از دیگر خدمات سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان برشمرد .

رشد فزاینده علمی کشور قابل قیاس با دوران پهلوی نیست  

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام در بخش دیگری از اظهارات خود به رشد فزاینده علمی کشور در بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اشاره کرد و ابراز داشت : ارتقاء سطح علمی ایران در دنیا ، در حوزه های فنی ، صنعتی ، نظامی، کشاورزی ، هوا فضا و پزشکی در قیاس با پیش از انقلاب اسلامی ، نشان از عظمت و قدرت جمهوری اسلامی  و حرکت  پرشتاب علمی کشور به همت جوانان نخبه ای است که مسیر پیشرفت علمی را با سرعت طی کرده  و ایران را در تمامی بخش ها  بالنده و پیشگام نموده اند .

وی خاطرنشان کرد : روند تولیدات علمی ثبت شده مخترعان کشور در عرصه بین المللی و درخشش نخبگان ایرانی در سطح جهانی نشان از مجاهدت و تلاش مجدانه جوانانی است که بدون هیچ واهمه ای از تحریم ها و تهدیدهای جوامع غربی ، در جهت توسعه علمی کشور تمام توان خود را بکار بسته اند .  

این مسئول با بیان اینکه استعدادهای خوبی در کشور و استان  داریم که نیازمند حمایت و شکوفایی هستند اظهار کرد : سهل انگاری و بی توجهی به خواسته نخبگان ، بی‌انگیزگی  آنان را در پی داشته و بایستی تلاش کنیم که با همکاری مسئولان ، ضمن ارتقاء حرکت علمی کشور ، امید و خودباوری را در جوانان تزریق نماییم.

انتهای پیام /

خبرنگار:فرشته نیازی

زمان انتشار: شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹:۳۸

شناسه خبر: 94371

مطالب مرتبط :
ی

گفتگوی خبرگزاری علم و فناوری با جوان نخبه ایلامی :

تلاش دشمنان برای متوقف کردن پیشرفت کشور محکوم به شکست است

احسان شاکری گفت : کشورهای جوامع غربی ، تمام تلاش خود را برای متوقف کردن تلاش نخبگان ایرانی از راههای مختلف تحریم ، تهدید و ترور صورت داده اند اما نتیجه اعمال آنها ، اقتدار و عزت بیشتر جمهوری اسلامی در سراسر گیتی بوده و تلاش آنان محکوم به شکست است .

ی

درخشش مخترع ایلامی در جشنواره ملی جهادگران علم وفناوری

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام گفت : پیمان کولیوند از مخترعان جوان ایلام در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری حائر رتبه اول در حوزه برق و الکترونیک شد .

واکسن کرونا

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

تزریق واکسن کرونا به ۲۴۰ نفر از کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، گفت: ۴۸۰ دوز واکسن کرونا در اختیار این مجموعه دانشگاهی قرار گرفته که به ۲۴۰نفر از اعضای کادر درمان تزریق می‌شود.

ی

اعمال تغییرات اساسی در ساختار حمایت از نخبگان

سجادخاکی نخبه ایلام : پیام مهاجرت نخبگان به مسئولین این است که در ایران نگرش و ساختارهای تعیین شده نسبت به نخبگان نیازمند دگرگونی و تغییرات اساسی است

۱۲۳

در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری عنوان شد؛

گامی جدید در صنعت مکانیزاسیون کشاورزی با اختراع" دستگاه کودپاش دامی با مکانیزم رانش کودبااستفاده از جک هیدرولیکی"

مخترع جوان بوکانی با اختراع دستگاه کودپاش دامی با مکانیزم رانش کودبااستفاده از جک هیدرولیکی گامی جدیدی در صنعت مکانیزاسیون کشاورزی ثبت کرد.

بازدید سرداران سلامی، سلیمانی و رحیمی از غرفه های استان اصفهان در جشنواره جهادگران علم و فناوری/ حضور بسیج علمی اصفهان با ۱۱ طرح برگزیده

پنجمین جشنواره؛

بازدید سرداران سلامی، سلیمانی و رحیمی از غرفه های استان اصفهان در جشنواره جهادگران علم و فناوری/ حضور بسیج علمی اصفهان با ۱۱ طرح برگزیده

امروز و در ادامه افتتاح پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و سردار دکتر مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری از غرفه های استان اصفهان که شامل ۱۱ طرح برگزیده است، بازدید کردند.

گزارش تصویری نمایشگاه جشنواره جهادگران کشور

بازدید سردار سلامی از غرفه بسیج علمی استان قم

سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در ذیل نمایشگاه جشنواره جهادگران کشور از غرفه بسیج علمی پژوهشی استان قم بازدید کرد

خنداب

وظیفه رسانه ها مقایسه وضعیت نظام فعلی و رژیم پهلوی است

مسئول علمی و پژوهشی ناحیه خنداب: وظیفه رسانه ها تبیین و روشنگری نظام فعلی و مقایسه انقلاب اسلامی با رژیم پهلوی است.

یی

گفتگوی خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری با جامعه شناس ایلامی

نگرانی از روند فزاینده خودکشی در ایلام

دکتر میثم قدسی جامعه شناس ایلامی گفت : وضعیت نامساعد جوانان و عدم تناسب مدل های ارائه شده با خواسته های جوانان و تغییرات جدیدی همچون فقدان نشاط اجتماعی، بی انگیزگی و افسردگی از دیگر پدیده هایی هستند که انگیزه فرد را برای خودکشی را افزایش می دهد .

ی

نخبه ایلامی در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری :

چتر حمایتی سازمان بسیج علمی و پژوهشی بر سر نخبگان گسترده شده است

رضا زلیخایی گفت : سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام از زمان آغاز فعالیت تا کنون زمینه رشد و تجاری سازی بسیاری از محصولات نخبگان را فراهم آورده است .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب