آغاز پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری؛

سردار سلامی : در حال قطع همه ی وابستگی ها هستیم/سردار رحیمی : پشتیبانی و تجاری سازی طرح های فناورانه جوانان از اهداف بسیج است

جشنواره جهادگران علم و فناوری با هدف حمایت و هدایت طرح ها و ایده های نخبگان بسیجی سراسر کشوردر محل سالن همایشات ۵ آذر سازمان بسیج مستضعفین افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران، جشنواره جهادگران علم و فناوری با هدف حمایت و هدایت از طرح ها و ایده های نخبگان بسیجی سراسر کشور در علمی و ترویج در محل سالن همایشات ۵ آذر سازمان بسیج مستضعفین افتتاح شد.

در این جشنواره که بیش از ۱۵۰ طرح و ایده از سراسر کشور حضور دارد، با داوری مسئولان ۳ طرح به عنوان منتخب از مرکزحمایت و هدایت بسیج، خانه نخبگان بسیج و پایگاه علمی بسیج با موضوعات مختلف علمی(فنی و مهندسی ، پزشکی و سلامت ، کشورزی و ...) اعلام خواهند شد.

..................................................................

سردار رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی کشور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اظهار داشت: این جشنواره حاصل برگزاری ۳۲ جشنواره استانی است، ۳۸۰ طرح از سراسر کشور ارائه شد که از این بین ۱۶۰ طح فناورانه برگزیده و به این جشنواره کشوری راه یافت.

وی راهبرد اصلی سازمان بسیج علمی کشور را گفتمان سازی علمی و ترویج کارآفرینی در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: شناسایی نخبگان ناشناخته در سراسر کشور،ترویج فرهنگ پژوهش و پشتیبانی و تجاری سازی طرح های فناورانه جوانان از دیگر اهداف برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری است.

................................................................

هم اکنون ، دکتر جهان سوز رئیس جامعه بسیج کشاورزی از پنجمین جشنواره جهادگران سازمان بسبج علمی کشور بازدید کرد.

..................................................................

سرلشکر سلامی پس از بازدید از جشنواره جهادگران علمی بسیج در جمع خبرنگاران گفت : در حال قطع همه وابستگی‌ها هستیم.

 فرمانده کل سپاه در نمایشگاه دستاوردهای علم و فناوری بسیج افزود : امروز ساخت پیچیده‌ترین قطعات و تجهیزات مورد نیاز کشور را در این نمایشگاه شاهد بودیم.

سلامی ادامه داد: تحریم یکی از فرصت‌های بزرگ تاریخی برای کشور ایران است نه یک فرصت در یک مقطع زمانی . امروز می‌بینیم بسیاری از محصولاتی که تا قبل مجبور بودیم وارد کنیم و ما را وابسته می‌کرد به دست جوانان تلاشگر ما تولید می‌شود.ملت ما در حال پیشرفت است و ما در حال قطع همه وابستگی‌ها هستیم.

وی در انتها گفت : امروز شاهد آرایش جهادی بسیجیان برای پیشرفت‌های فناوری در کشور بودیم.

...................................................................

بازدید سردار سلامی و سردار سلیمانی از غرفه های نمایشگاه و طرح های فناورانه مخترعین 

هم اکنون آیین افتتاحیه پنجمین جشنواره حهادگران علم و فناوری با حضور سردار سلامی فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و  سردار سلیمانی فرماندهی سازمان بسیج مستضعفین انجام شد.

........................................................

پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری با حضور مخترعان و مبتکران علمی از سراسر ایران و ارائه ۱۶۰ طرح در زمینه های سلامت، کشاورزی، دفاعی، متا الکترونیک، شیمی مواد و نفت و دانش آموزی در سالن ۵ آذر جنب سازمان بسیج مستضعفین در حال برگزاری است.

.................................................................

 

زمان انتشار: یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴:۱۱

شناسه خبر: 94377

مطالب مرتبط :
۱

خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه برگزار نمود:

جلسه کارگروه کشاورزی با هدف توجه به فناوری‌های جدید کشاورزی و منابع طبیعی

جلسه کارگروه کشاورزی با هدف حمایت از طرح‌های پژوهشی و توجه به فناوری‌های جدید کشاورزی و منابع طبیعی در سالن جلسات خانه نخبگان برگزار گردید.

۱۲۳

در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری عنوان شد؛

گامی جدید در صنعت مکانیزاسیون کشاورزی با اختراع" دستگاه کودپاش دامی با مکانیزم رانش کودبااستفاده از جک هیدرولیکی"

مخترع جوان بوکانی با اختراع دستگاه کودپاش دامی با مکانیزم رانش کودبااستفاده از جک هیدرولیکی گامی جدیدی در صنعت مکانیزاسیون کشاورزی ثبت کرد.

بازدید سرداران سلامی، سلیمانی و رحیمی از غرفه های استان اصفهان در جشنواره جهادگران علم و فناوری/ حضور بسیج علمی اصفهان با ۱۱ طرح برگزیده

پنجمین جشنواره؛

بازدید سرداران سلامی، سلیمانی و رحیمی از غرفه های استان اصفهان در جشنواره جهادگران علم و فناوری/ حضور بسیج علمی اصفهان با ۱۱ طرح برگزیده

امروز و در ادامه افتتاح پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و سردار دکتر مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری از غرفه های استان اصفهان که شامل ۱۱ طرح برگزیده است، بازدید کردند.

نخبه علمیپوریا کاووسی

تحولی نوین در صنعت کشاورزی توسط نخبه بسیجی ارائه شد؛

رسوب زدای دائمی لوله های آبیاری

پوریا کاوسی برومند کارشناس مهندسی کشاورزی از نخبگان بسیج علمی استان تهران دارای طرح نانو ذرات کردن و شتاب دهی یون های آب و رسوب زدای مغناطیسی دائمی،جز منتخبین پنجمین جشنواره کشوری جهادگران علم و فناوری می باشد.

جشنواره

مدیر مرکز حمایت از مبتکرین و مخترعین استان اردبیل مطرح رد:

۱۲ طرح برگزیده مخترعین و مبتکرین بسیجی اردبیل در پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری

مدیر مرکز حمایت از مخترعین و مبتکرین سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان اردبیل گفت: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور جشنواره ی جهادگران علم و فناوری را با هدف هدایت و حمایت از طرح و ایده های علمی در هفته پییش رو برگزار خواهد کرد.

مخترع گلستانی

نبوغ مخترع علی آبادی مورد توجه آلمانی ها قرار گرفت

مخترع گلستانی می گوید در حال حاضر از استان ها و حتی کشورهای اروپایی و منطقه ثبت سفارش برای خرید دستگاه خراطی دارم و این در حالی است که در مرحله ثبت اختراع این دستگاه قرار دارم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب