استاندار گلستان عنوان کرد

وجود ۱۲ هزار کلاس درس به برکت انقلاب اسلامی در گلستان

استاندار گلستان به نرخ بی سوادی قبل از انقلاب اشاره کرد و گفت: ۱۲ هزار کلاس درس به برکت انقلاب اسلامی در استان گلستان ایجاد شده است.

«هادی حق شناس» به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان گفت: در زیرساخت های کشور و منطقه استان گلستان اتفاق مهمی در طول عمر بابرکت انقلاب اسلامی شاهد بودیم، در حال حاضر 100 درصد روستاهای استان گلستان از نعمت برق و 96 درصد روستاهای استان از گاز طبیعی  برخوردار هستند .

 

استاندار گلستان بابیان اینکه 76 درصد از روستاهای استان گلستان در حال حاضر از نعمت آب شرب لوله کشی برخوردار شدند، ادامه داد: دغدغه ما در روستاهای استان اینترنت پرسرعت است و امیدواریم بتوانیم شرایطی را برای پوشش کامل اینترنت در روستاهای استان فراهم کنیم.

 

حق شناس یادآور شد: در بخش اشتغال، آبخوان داری، زهکشی، تولید محصولات کشاورزی نیز اقدامات خوبی در طول چهل و دو سال از عمر پربرکت انقلاب اسلامی در روستاهای استان شاهد هستیم.

 

وی افزود: در حال حاضر گلستان جزو استان هایی به شمار می رود که در همه شهرستان های آن بیمارستان وجود دارد و یا اینکه عملیات اجرایی ساخت بیمارستان در آن شهرستان آغاز شده است.

 

استاندار گلستان به توسعه خدمات درمانی در طی سال های گذشته اشاره کرد و افزود: در یک سال گذشته سه دستگاه سی.تی.اسکن در سطح مراکز درمانی استان فعال بود و در حال حاضر هشت دستگاه سی.تی.اسکن به این ظرفیت در مراکز درمانی استان افزوده شده است.

 

حق شناس با اشاره به توسعه زیرساخت های راه و فرودگاه در استان گلستان گفت: این زیرساخت ها در استان نسبت به قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست و انقلاب نعمت ها و برکات زیادی برای مردم به همراه آورده است.

 

وی به نرخ بی سوادی قبل از انقلاب اشاره کرد و گفت: 12 هزار کلاس درس در سطح استان گلستان ایجاد شده است  که  از این میزان دو هزار کلاس درسی در سال های اخیر در استان ساخته شده است.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲:۵۵

شناسه خبر: 94397

مطالب مرتبط :
غلامرضا منتظری

​ نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

ایران قبل از انقلاب در حوزه علمی نام و نشانی نداشت

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران قبل از انقلاب در حوزه علمی نام و نشانی نداشت و پس از انقلاب در بسیاری از حوزه ها جمهوری اسلامی در رتبه یک تا شانزدهم قرار دارد.

به مناسبت سالگرد انقلاب اسلامی؛

حضور نخبگان مرکز رشد دشتستان در جشنواره جهادگران علم و فناوری کشور

نخبگان مرکز رشد شهید ضنجرسیم دشتستان به منظور ارائه دستاوردهای علمی خود در دو بخش برق و الکترونیک ورباتیک در پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری حضور یافتند.

بابلی

گفتگوی علم و فناوری با معاون علمی پژوهشی سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه؛

پیشتازی کرمانشاه و درخشش نخبگان بسیجی در سطح کشور

دکتر بابلی در گفتگو با علم و فناوری، از پیشتازی کرمانشاه در تاسیس خانه نخبگان بسیج و مراکز رشد و درخشش نخبگان بسیجی استان در رویداد های ملی و استانی خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب