توسط نخبه کرمانی صورت گرفت؛

تولید مایه پنیر گیاهی برای اولین بار در ایران / تولید انبوه سد مانع واردات این محصول می شود

یوسف امامی پورگفت: از گیاهی کاملا هرز در جنوب کرمان پنیر مایه ای تولید کرده ایم که قابلیت استفاده برای بار را به شرکت های لبنی می دهد و سبب خروج ارز از کشور شده و مانع استفاده از محصولات تراریخته خارجی که امنیت غذایی ندارند، می شود.

یوسف امامی پور مدیر عامل شرکت دانش بنیان هزار زیره ماهان در گفتگو با خبرنگار علم وفناوری از کرمان در خصوص مایه پنیر تولیدی این واحد فناور گفت: انچه که در بازار های داخلی موجود است مایه پنیری است که از امنیت غذایی برخوردار نبود و بعضا وارداتی و تراریخته بود زیرا از سال 1996 که جنون گاوی در سرتاسر اروپا گسترش یافت و بحث ایمنی و سلامت در بیماری های مشترک بین انسان و دام مطرح شد مبحث مایه پنیر از لبنی به ژنوم قارچ ها باز شد و قارچ های کشت بافتی وظیفه تولید مایه پنیر را بر عهده گرفتند.

 

این نخبه کرمانی اذعان کرد: در خصوص بد یا خوب بودن تراریختگی قصد نداریم نظریه بدهیم اما ترارختگی خوبی هایی دارد و این خوبی ها باید بر اساس شروطی ایجاد شوند که امنیت غذایی و سلامت انسانی را به خطر نیاندازد لذا با توجه به اینکه ما محصول ترارخته در داخل نداریم لذا به دنبال منابع گیاهی داخلی خودمان در شهر کرمان رفتیم تا این مبحث دانش بنیانی را محقق کنیم .

 

وی افزود: در روش سنتی تولید پنیر از اسیدهایی همچون ابلیمو ، سرکه و ... استفاده می شود لذا کاری که اسیدها می کنند این است که پروتئین های شیر را در هم می شکنند و انچه ایجاد می شود تحت عنوان رادیکال های ازاد است که غذای سلول ها ی سرطانی و سبب شیوع انواع سرطان ها خواهند شد .

 

مدیر عامل هزار زیره ماهان تاکید کرد: به توجه به اینکه قصد داشتیم محصولی جایگزین کنیم که نه تراریخته وارداتی باشد و نه اسیدی که محرک سلول های سرطانی لذا متوجه شدیم گیاهی در استان کرمان داریم که می تواند جایگزین مایه پنیر باشد که قبلا روی آن کار شده بود اما به واسطه اینکه دانشمندان و محققان قبل از ما نتوانسته بودند هر 2 هزار ماده درون این گیاه را با شیر استخراج کنند محکوم به شکست شده بود.

 

امامی پور ادامه داد: گیاه مورد تحقیق را در شرکت دانش بنیان خود مورد تحقیق قرار دادیم و طعمی متفاوت را از این گیاه در پنیر تولید کردیم، در ابتدا پنیر اولیه را که واقعا تلخ و غیر قابل خوردن هست را تولید کردیم و بعد آن را به رنت پک و یا مایع پنیر کیسه ایی و در اخر آن را قالب سازی و پودر کردیم لذا اکنون اماده ایت که به صورت قرص یا ترکیبات مایع دراختیار مصرف کنندگان وفروشندگان قرار بگیرد.

 

با توجه به اینکه این گیاه بومی جنوب استان کرمان هست می توانیم با بسط و کشت این گیاه موجبات محرومیت زدایی را در جنوب استان را فراهم خواهد کرد و شغل ایجاد می شود و نزدیک به 100 نفر را در تولید و توسعه این گیاه می توان درگیر کار و تولید کرد.

وی ادامه داد: گیاهی که مورد استفاده قرار گرفته است گیاهی است که به عنوان علف هرز در جنوب کرمان شناخته می شود و حتی دام و طیور هم از آن ارتزاق نمی کند لذا کاشت و برداشت آن تاثیری در زیست بوم منطقه نخواهد داشد لذا به عنوان یک منبع جدید درامدی برای مردم خواهد بود ضمن اینکه داخلی است و نیازی به واردات مواد اولیه نداریم ، این همان استفاده از پتانسیل های داخلی است.

 

این مدیر جوان تاکید کرد: وظیفه شرکت های دانش بنیان این است که انچه به صورت بومی در داخل کشور وجود دارد را به دانش روز و تکنولوژی تبدیل کند لذا امیدواریم که شرکت های لبنی درخواست استفاده از این محصول کاملا طبیعی ، ایرانی و بومی را که از امنیت غذایی خوبی برخوردار است را به ما بدهند .

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: سالانه  رقمی نزدیک به 800 هزار تن پنیر درایران به صورت صنعتی و سنتی تولید می شود و  برای واردات خمیر مایه هزینه سنگینی را می پردازیم که ارز زیادی را از کشور خارج می کند  لذا سرمایه کمی برای تولید این پنیر مایه لازم است لذا اگر 2 میلیارد برای صنعتی سازی آن تعلق بگیرد ایران را از خرید مایه پنیر رها می کند و می توانیم عدد 150 میلیارد تومانی که سالانه خارج می شود را سد کنیم .

انتهای پیام / طهماسبی

 

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 94399

مطالب مرتبط :
اویشن

مدیر عامل هزار زیره ماهان خبر داد؛

کشت آویشن شیرازی در کرمان /۱۰ گیاه دارویی به صورت دانش بنیان تکثیر کرده ایم

یوسف امامی گفت: آویشین شیرازی را به صورت کشت بافتی تولید کردیم و این نهاده ها را در قسمتی از مناطق استان کرمان که مستعد است در اختیار مردمان بومی قرار دادیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
محمد
۰ مخالف          ۰ موافق
پنج شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴:۴۱

چقدر متن دارای ایراد دستوری و جمله بندی هست!! آقای امامی گیاهی که دهها سال توسط مردم بومی بعنوان مایع پنیر استفاده میشد رو بنام خودش زده؟!؟ راستی... پول جمع آوری گیاه مذکور از کوه ها توسط مردم محروم محلی رو هم نپرداختید آقای امامی! ... در نهایت، دیگران مجبور شدند بپردازند

اشتراک گذاری مطالب