رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان عنوان کرد

نیروی انسانی توانمند بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی در حوزه پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: نیروی انسانی توانمند بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی در حوزه پزشکی به شمار می رود.

«عبدالرضا فاضل» به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان گفت: قبل از انقلاب اسلامی تنها هفت بیمارستان در منطقه استان گلستان وجود داشت و این در حالی است که در حال حاضر 25 بیمارستان فعال در سطح استان داریم.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه پزشکی اشاره کرد و ابراز داشت:  نیروی انسانی توانمند بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی در حوزه پزشکی به شمار می رود.

 

فاضل یادآور شد: در مجموعه  استان گلستان قبل از انقلاب اسلامی تنها پنج متخصص وجود داشت و این در حالی است که در حال حاضر در استان گلستان بیش از یک هزار متخصص پزشکی وجود دارد.

 

وی گفت: افزایش میزان پرستاران و فضاهای آموزشی از دیگر  دستاوردهایی است که در حوزه پزشکی در انقلاب اسلامی بدست آوردیم، در قبل از انقلاب تنها در این منطقه 20 ماما فعالیت می کرد ولی در حال حاضر سه هزار و 800 دانشجو در رشته های تخصصی تا مامایی در استان هر ساله تربیت می شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان بیان کرد: تکنولوژی های پیشرفته و تخت های بیمارستانی مثل سی.تی.اسکن و آنژیوگرافی را می توانیم از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه پزشکی در استان گلستان عنوان کنیم.

 

فاضل تاکید کرد: این افتخارات و دستاوردها باعث شد که با همکاری دستگاه های اجرایی شرایط اپیدمی کرونا را کنترل کنیم و احساس من این است که همدلی که در استان وجود دارد سبب شده این توفیق را داشتیم که نمره قبولی از کنترل شیوع ویروس کرونا در استان بدست بیاوریم.

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 94401

مطالب مرتبط :
دکتر عبدالرضا فاضل

در نشست خبری هفته سلامت عنوان شد :

اذعان رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان به ضعف در حوزه اختراعات و فناوری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با انتقاد از فاصله صنعت و دانشگاه گفت : قبول دارم که دانشگاه علوم پزشکی گلستان در حوزه اختراعات و فناوریها ضعیف عمل کرده است .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب