​ نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

ایران قبل از انقلاب در حوزه علمی نام و نشانی نداشت

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران قبل از انقلاب در حوزه علمی نام و نشانی نداشت و پس از انقلاب در بسیاری از حوزه ها جمهوری اسلامی در رتبه یک تا شانزدهم قرار دارد.

«غلامرضا منتظری» به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان گفت: مقام معظم رهبری بارها و بارها به اقتدار علمی در کشور تاکید کردند و فرمودند که اگر قدرتمند نباشیم پایمال می شویم و زیرساخت هر قدرتی در کشور رشد و توسعه علمی به شمار می رود.

 

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند که علم سلطه می آورد و نباید به دستاوردهای علمی که حاصل شده قانع شویم.

 

منتظری بابیان اینکه کشور باید در مسیر علمی به قله های رفیع تری برسد، افزود: در قبل از انقلاب از ایران نام و نشانی در حوزه علمی و پژوهش نبود و امروز به برکت انقلاب اسلامی شاهد آن هستیم که در بسیاری از رشته های علمی جمهوری اسلامی در رتبه یکم تا شانزدهم در سطح دنیا قرار دارد.

 

وی افزود: قطعا مجلس شورای اسلامی و کمیسیون های تخصصی از جوانان فرهیخته در حوزه علمی و پژوهشی حمایت خواهند کرد و به صورت جدی حمایت از این جوانان را در دستور کار قرار خواهیم داد.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸:۵۹

شناسه خبر: 94403

مطالب مرتبط :
۰۲۵۵۵

ویژه نامه دهه فجر انقلاب اسلامی؛

سمنان|استفاده از ظرفیت های موثر علمی در استان

خبرگزاری علم و فناوری استان سمنان به مناسب فرارسیدن سالگرد انقلاب اسلامی با هدف تبیین ماموریت های معاونت علمی و پژوهشی به گفت و گو با اعضای این سازمان پرداخته است.

هادی حق شناس

استاندار گلستان عنوان کرد

وجود ۱۲ هزار کلاس درس به برکت انقلاب اسلامی در گلستان

استاندار گلستان به نرخ بی سوادی قبل از انقلاب اشاره کرد و گفت: ۱۲ هزار کلاس درس به برکت انقلاب اسلامی در استان گلستان ایجاد شده است.

به همت مرکز بسیج علمی زینب کبری (س) شاهین شهر؛ 
برپایی نمایشگاه اسوه مقاومت «سردار شهید سلیمانی» درهفته دفاع مقدس

به همت مرکز بسیج علمی زینب کبری (س) شاهین شهر؛

برپایی نمایشگاه اسوه مقاومت «سردار شهید سلیمانی» درهفته دفاع مقدس

مرکز بسیج علمی زینب کبری (س) شاهین شهر و هیات اندیشه ورز این پایگاه همزمان با هفته دفاع مقدس بایک برنامه ریزی هدفمند در قالب نظامی، فرهنگی، پژوهشی و علمی نمایشگاه اسوه مقاومت «سردار شهید حاج قاسم سلیمان» را برپا کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب