رئیس پارک علم و فناوری گلستان تاکید کرد

۹ هزار واحد فناور دستاورد مهم انقلاب اسلامی

رئیس پارک علم و فناوری گلستان گفت: ۹ هزار واحد فناور و پنج هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که قبل از انقلاب ما حرفی در این حوزه برای گفتن نداشتیم.

«مهدی غفاری» در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان  یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را توسعه فناوری و شرکت های دانش بنیان برشمرد و گفت: این حوزه کمتر از 20  سال و از دهه 70 از طریق دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز شده است.

 

رئیس پارک علم و فناوری گلستان  ادامه داد: در دهه هشتاد استان های مثل یزد نیز این فعالیت را دنبال کردند اما شیب توسعه پارک های علم و فناوری از دهه 90 صعودی شد و استان های مختلف تلاش کردند که وارد این عرصه شوند.

 

غفاری یادآور شد:در حال حاضر نزدیک به 9 هزار واحد فناور در مجموعه پارک های علم و فناوری کشور مشغول به فعالیت هستند و بیش از پنج هزار شرکت دانش بنیان نیز در کشور به ثبت رسیده است.

 

وی افزود: در استان گلستان شرکت های دانش بنیان مطرح و مهمی داریم که به کشور خدمت می کنند که  می توانیم به شرکت های دانش بنیان  فعال در حوزه تولیدات داروهای گیاهی و شیمیایی، تجهیزات پزشکی و حوزه سلامت  اشاره کرد.

 

رئیس پارک علم و فناوری گلستان  متذکر شد: از توانمندی های استان گلستان می توانیم به  واحد فناوری اشاره کنیم که 30 درصد از مواد ضدعفونی کننده کشور را تامین می کنند و این برای استان گلستان جای خرسندی است.

 

وی به منویات مقام معظم رهبری در بحث ایران قوی اشاره کرد و افزود: برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و برای اینکه بتوانیم ظرفیت هایی که در کشور وجود دارد شکوفا شود باید به موضوعاتی مثل تسهیل در شکل گیری واحدهای فناور اقدام کنیم.

 

رئیس پارک علم و فناوری گلستان  ابراز داشت: باید تلاش کنیم که واحدهای فناور دچار بروکراسی اداری و اخذ مجوز نشوند و باید زیرساخت های مورد نیاز در ابتدای کار و تا زمانی که بتوانند روی پای خود بایستند برای این شرکت های دانش بنیان فراهم شود و از سویی دیگر باید به تامین مالی راه اندازی شرکت های دانش بنیان نیز اهتمام شود.

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 94418

مطالب مرتبط :
ترویج اندیشه علمی

عضو شورای هماهنگی فعالیت های علمی بسیج دانشجویی:

تحقق ۸ طرح دانش بنیان طی دوسال/ چشم اندازهای روشن، نیازمند ترویج اندیشه علمی با حمایت های مالی چشمگیرتر است

علی سهیلی عضو شورای هماهنگی فعالیت های علمی پژوهشی ناحیه بسیج دانشجویی و عضو نخبگان بسیج علمی پژوهشی استان اصفهان، با بیان این که مرکز رشد حسان بسیج دانشجویی و بسیج علمی استان اصفهان از دوسال پیش فعالیت خود را با ۱۴ طرح آغاز کرد که الان ۸ طرح به مرحله آزمایشگاهی و تجاری رسیده، سه شرکت دانش بنیان و سه هسته فناور هم دارد، گفت: چشم اندازهای روشن، نیازمند ترویج اندیشه علمی و روحیه پژوهشگری با حمایت های مالی چشمگیرتر بسیج دانشجویی و بسیج علمی است

۰۲۴

به تلاش محققان داخلی انجام شد؛

سنجش هوشمند اراضی کشاورزی به کمک ماهواره ها

این محصول فناورانه در پایش هوشمند زمین‌های کشاورزی کاربرد دارد. این سامانه با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای سنجش از دور با کمک دانش کشاورزی، راهکارهایی برای مدیریت، افزایش عملکرد و تولید محصولات کشاورزی ارائه می‌کند.

پارک علم و فناوری

فناوران برتر کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شدند

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ فناور برتر سال ۱۳۹۹ این استان امروز یکشنبه در آیینی با حضور جمعی از مسئولان اجرایی و رؤسای دانشگاه های استان در شهر یاسوج انتخاب و معرفی شدند.

سازمان بسیج علمی

گزارش//

سیاست های تشویقی برای نخبگان شهرستان کهگیلویه متناسب با اقدام های علمی آنان باشد

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کهگیلویه با مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته ادبیات و علوم انسانی گفت: اعمال سیاست های تشویقی برای نخبگان، مخترعان و مبتکران این شهرستان در برنامه و دستور کار مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد باشد و متناسب با میزان تلاش و اقدام های علمی و پژوهشی آنان انجام شود.

موذن

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران خبر داد:

حمایت از ۷۰۰ نخبه و ایجاد ۵۲ شرکت دانش بنیان در مازندران

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران با اعلام اینکه تاکنون ۷۰۰ نخبه در استان مورد حمایت قرار گرفتند، گفت: ۵۲ شرکت دانش بنیان با حمایت سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران مشغول فعالیت هستند که ۱۰ شرکت در سال جاری راه اندازی شده است.

آکرولئین یک ترکیب حدواسط برای تولید محصولات بالادستی در مقیاس آزمایشگاهی تولید شد

یک محقق در شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان خبر داد:

ترکیب حدواسط "آکرولئین" در مقیاس آزمایشگاهی تولید شد

زهره بنان کارشناس تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان،خبرداد: آکرولئین که یک ترکیب حدواسط برای تولید محصولات بالادستی آکریلو نیتریل، آکریلیک اسید و اسیدآمینه ها است را درمقیاس آزمایشگاهی تولید کردیم.

 nnjn

ضرورت افزایش نشاط دانشجویی در آستانه انتخابات/ لزوم مشارکت حداکثری دانشجویان در انتخابات

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: تلاش حوزه فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، افزایش نشاط دانشجویی در آستانه انتخابات و مشارکت حداکثری دانشجویان در انتخابات پیش رو است.

دستگاه پاراواک

بارقه های امید در معلولان نخاعی :

وقتی ضایعه نخاعی در مقابل فناوری ایرانی زانو می زند

مدیر کل بهزیستی استان گلستان با اشاره به اینکه فناوری برای خدمت به محرومین به میدان آمده،گفت : دستگاه پاراواک در بیماران ضایعه نخاعی قادر است پس از ۶ ماه بیمار را به راه رفتن سوق دهد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب