بازید سردار سلامی و سردار سلیمانی از غرفه کپسول خنک کاری و پیتوتاستاتیک

نخبگان بسیجی سازمان علمی پژوهشی تهران بزرگ دو محصول کپسول خنک کاری و پیتوتاستاتیک را بومی سازی کرده و در جشنواره جهادگران علم و فناوری ارائه کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ سردار سلامی فرمانده کل سپاه تهران و سردار سلیمانی فرمانده بسیج مستضعفین با حضور در پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری از غرفه علمی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری تهران بزرگ بازدید کردند.

 

گفتنی است کپسول خنک کاری برای خنک کردن سنسور سکر موشک بکار می‌رود که در سال ۱۳۸۹ بومی سازی شده است که فشار داخل مخزن کپسول ۴۲۰ بار است که برای فشرده سازی گازها فناوری خاصی لازم است؛ داخل این کپسول گاز آرکان و گرد پنج است که با ۴۲۰ بار فشار ۳۰ مخرن است و ۳۰ ثانیه می‌تواند سنسور سیکر موشک را تا به هدف رسیدن خنک نگه دارد.

این مجموعه توانایی فشرده سازی انواع گاز‌ها و همچنین پر کردن این گاز‌ها در مخازن خاص با فشار خیلی بالا در تمام ابعاد بدون تغییر در ماهیت گاز را داراست.

 

و همچنین محصول دوم ارائه شده این غرفه ی سازمان بسیج علمی پژوهشی تهران بزرگ پیتوتاستاتیک است که جهت اندازه گیری سرعت در جنگنده‌ها است که در سال ۱۳۹۱ بومی سازی شده و برای انواع پرنده ها بکار می‌رود، هر گونه پرنده ای که می‌خواهد بپرد باید این محصول بر روی آن نصب شود که این محصول فشار و سرعت و موارد دیگر را در پرنده ها اندازه گیری می‌کند که پرنده تا بتوانند مثل پرندگان دیگر پرواز کند.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۹:۱۷

شناسه خبر: 94439

مطالب مرتبط :
۱

معاون علمی وزیر دفاع ؛

محصولات داخلی ما باید توان رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی را داشته باشند

محمد مهدی نژاد نوری معاون علمی وزیر دفاع ، در حاشیه اختتامیه جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری گفت: بالفرض اگر تحریم‌ها برداشته شوند و محصولات خارجی وارد ایران شوند، محصولات داخلی ما باید توان رقابت با نمونه‌های مشابه را داشته باشند.

۱

رئیس سازمان بسیج مستضعفین؛

دانشمندان و محققین ایرانی فرماندهان میادین علمی کشور هستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت : در سال ۱۴۰۰ ، طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است حمایت از طرح های علمی در سازمان بسیج در اولویت قرار گیرید تا علاوه بر استان ها در تمام شهرستان ها بتوانیم از تمام ایده های جوانان حتی در کوچکترین و دوره افتاده نقاط کشورمان، مورد حمایت های مالی و معنوی این سازمان قرار بگیرد تا هیچ استعداد و ایده ای از چرخ حمایت های بسیج بی بهره نماند.

سردار سلامی

مسئول بسیج علمی و پژوهشی مازندران:

اظهارات سردار سلامی برای نخبگان دلگرم کننده بود/ اعلام حمایت سردار از شرکت‌های دانش بنیان

مسئول بسیج علمی و پژوهشی مازندران، با اشاره به حضور فرمانده سپاه در نمایشگاه جهادگران علمی کشور، گفت: حضور سردار سلامی برای نخبگان کشور بسیار دلگرم کننده بود به ویژه اینکه سردار بر حمایت از نخبگان تاکید ویژه داشتند.

دو محصول ابزار اتوکالیماتور لیزری و ‌تلسکوپ دابستونی

بازید سردار سلامی و سردار سلیمانی از غرفه ابزار اتوکالیماتور لیزری و ‌تلسکوپ دابستونی

نخبگان بسیجی سازمان علمی پژوهشی تهران بزرگ دو محصول ابزار اتوکالیماتور لیزری و ‌تلسکوپ دابستونی را بومی سازی کرده و در جشنواره جهادگران علم و فناوری ارائه کردند.

گزارش تصویری نمایشگاه جشنواره جهادگران کشور

بازدید سردار سلامی از غرفه بسیج علمی استان قم

سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در ذیل نمایشگاه جشنواره جهادگران کشور از غرفه بسیج علمی پژوهشی استان قم بازدید کرد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب