در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه های آسیب دیده از کرونا/ تنها یک درصد افزایش بیکارشدگان نسبت به پیش از شیوع کرونا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: در حوزه بیمه بیکاری در مجموع ۲۷۳۱۴ کارگاه مشمول مقرری بیمه بیکاری ناشی از کرونا شناسایی شدند که از میان تعداد ۸۸۶۰۱ کارگر که تقاضای خود را ثبت کرده بودند، ۷۳۳۹۹ نفر آنان مشمول دریافت مقرری شده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از شیراز پیرامون آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه های آسیب دیده از کرونا اظهار داشت: به استناد تبصره ذیل ماده 11 مصوبه جلسه 16 ستاد ملی مدیریت کرونا و تصمیمات جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به تاریخ  2/2/99 و اصلاحات بعدی مبلغ93/1149 میلیارد تومان جهت پرداخت تسهیلات به بنگاههای به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا از طریق 19 بانک و موسسه عامل جهت استان فارس ابلاغ اعتبار شده است.

 

وی ادامه داد: در فاز نخست تعداد  50184 کارگاه با اشتغال حداقل   138 هزار  نفر نیروی انسانی  توسط ستاد ملی شناسایی و فهرست مربوطه ابلاغ شده است.

سهراب مختاری تصریح کرد: تاکنون تعداد 42370  درخواست به بانکها و موسسات عامل ارجاع شده که معادل 85 درصد واحدهای مشمول است و از این میان  مبلغ 484 میلیارد تومان به تعداد 29791 کارگاه آسیب دیده با اشتغال 49424 نفر پرداخت شده است.

به گفته وی تاکنون معادل 42 درصد  اعتبار ابلاغ شده و 67 درصد از تسهیلات درخواست شده پرداخت انجام گرفته و استان فارس جایگاه چهارم کشور را در زمینه پرداخت و جایگاه سوم کشور را در زمینه تعداد کارگاه ثبت نامی به خود اختصاص داده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تسهیلات کرونا توسط ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا جهت پرداخت تسهیلات منظم به واحدهای حوزه گردشگری ، فرهنگ و رسانه و  ورزش و جوانان تمدید شده، عنوان کرد: در حوزه سلامت و بیماری کرونا به واسطه اقدامات خوب و پیشگیرانه ای که از ابتدا در کارگاههای تحت پوشش قانون کار به عمل آمده کمترین آسیب متوجه این بخش شده است در مجموع از 522665 نفر کارگر بیمه شده تا کنون 4470 نفر به این بیماری مبتلا که 3844 نفر آن بهبودی یافته اند و صرفا 11 نفر که دارای بیماری زمینه ای بوده اند متاسفانه فوت شده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس درخصوص متقاضیان بیمه بیکاری ناشی از ویروس کرونا گفت: در حوزه بیمه بیکاری در مجموع 27314 کارگاه مشمول مقرری بیمه بیکاری ناشی از کرونا شناسایی شدند که از میان تعداد  88601 کارگر که تقاضای خود را ثبت کرده بودند، 73399 نفر آنان مشمول دریافت مقرری شده اند.

وی با بیان اینکه بیش از ۸8 هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری مربوط به دوران کرونا ثبت نام کرده و بیش از ۷3 هزار نفر آنها مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری شناخته شده بودند، اذعان داشت: در حال حاضر و با تمهیدات به عمل آمده، اغلب این افراد به کار و فعالیت قبلی خویش بازگشته اند، به نحوی که هم اکنون تعداد کل مقرری بگیران بیمه بیکاری نسبت به دی ماه سال گذشته کاهش پیدا کرده، در صورتی که این عمل در سایر استان هایی که مورد بازدید قرارگرفته اند ،  دقیقاً معکوس بوده است.

 

مختاری در زمینه سایر کمک های صورت گرفته در حوزه معیشت در سطح استان فارس متذکر شد: در مجموع به 1436138 نفر یارانه، به تعداد 1048305 نفر معیشت و به 991875 نفر تسهیلات خانوار پرداخت شده است. در راستای مقابله با پیامدهای ویروس کرونا نیز تاکنون به 90 هزار خانوار کمک معیشتی بین 200 تا 600 هزارتومان پرداخت شده است.

وی در مقایسه آمار بیکار شدگان پیش و پس از شیوع ویروس کرونا عنوان کرد: علیرغم بروز بیماری کرونا و تعطیل یا نیمه تعطیل شدن  طیف وسیعی از کارگاهها و افزایش تعداد بیکار شدگان در اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری، در حال حاضر  میزان بیمه شدگان استان نسبت به قبل از وقوع کرونا  یک درصد افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 94441

مطالب مرتبط :
کرونا ویروس

سویه ها و نژاد کرونا ویروس چیست؟

سویه های ویروس کرونا، ویروس هایی هستند که در نظر گرفته می شوند از نظر عملکردی به اندازه کافی منحصر به فرد هستند که به طرز قابل توجهی شناخته می شوند.

فاصله گذاری اجتماعی

زنگ خطر کرونا :

تهدید سلامت عمومی جامعه در دوران فاصله گذاری اجتماعی

مطالعات اخیر سرنخ هایی را نشان می دهد که چرا برخی از افراد پیروی از دستورالعملهای فاصله گذاری اجتماعی را دشوار می دانند.

کرونا

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی کرونا در گفت وگو با علم و فناوری:

آماده مقابله با پیک چهارم کرونا هستیم/ ممنوعیت تردد شبانه همچنان در فارس پابرجاست

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی کرونا گفت: تلاش داریم پیک چهارمی در استان رقم نخورد و یا حداقل موجی ضعیف باشد، متذکر شد: درصورت لزوم و نیاز، محدودیت های جدید در سطح استان اعمال خواهد شد.

سیب

تقویت عملکرد مغز و کاهش آلزایمر با خوردن یک سیب در روز

محققان آلمانی برای بیماری‌های تحلیل برنده عصبی دریافتند مصرف یک سیب در روز عملکرد مغز را تقویت کرده و خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد.

کرونا

افزایش آمار بیماران نیازمند به مراقبت های ویژه در بیمارستان ضیایی اردکان

رییس بیمارستان ضیایی از افزایش موارد بستری در بخش مراقبت های ویژه کووید این مرکز خبر داد.

نوزاد۲

چرا نوزادان شیرخوار دارای سیستم ایمنی سالم تری هستند؟

دانستن اینکه کدام باکتری ها ، ویروس ها و مخمرها را باید نگه دارید و کدام یک را باید رد کنید یک فرآیند پیچیده است که می تواند تفاوت بین سیستم ایمنی سالم و آلرژی های مادام العمر و اختلالات خود ایمنی را ایجاد کند.

۰

با تدریس محمد صادقی؛

کارگاه توانمندسازی خبرنگاران بسیجی استان فارس برگزار شد

کارگاه توانمندسازی خبرنگاران بسیجی استان فارس با تدریس محمد صادقی برگزار شد.

بیمه بیکاری

در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

بازگشت غالب افراد بیکار شده ناشی از کرونا بر سر کار/ پرداخت ماهانه ۴۶ میلیارد تومان حق بیمه بیکاری

معاون تعهدات سازمان تامین اجتماعی استان فارس با ذکر اینکه از خردادماه غالب افراد بیکار شده مجدد بر سرکار خود بازگشته اند، عنوان کرد: درحال حاضر ۱۲ هزار و ۴۰۰ نفر نفر در استان فارس بیمه بیکاری دریافت می کنند که درمجموع رقمی معادل ۴۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به آنها پرداخت می شود.

سابک

علم و فناوری گزارش می دهد؛

بانی تحقیق و توسعه فناوریهای اخیر حوزه اشتغال کشور، کیست؟

در یکی دوساله اخیر در جریان راه اندازی سامانه های الکترونیکی متعددی قرار گرفتیم که محورآنها خدمات مربوط به اشتغال به تصدیگری دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های کشور بود. برآن شدیم تا برای آشنایی با مجریان این خدمات، تحقیقی انجام دهیم. در جریان این تحقیق با شرکت پژوهشی و انفورماتیکی پاکا آشنا شدیم و موفق شدیم با مدیرعامل و کارشناسان این شرکت گپ و گفتی داشته باشیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب