مسئول بسیج کارگری خراسان شمالی در گفتگو علم و فناوری خبر داد:

آغاز مرحله چهارم«شیفت ایثار» با مشارکت ۸۰۰ نفر کارگر در خراسان شمالی

مسئول بسیج کارگری و کارخانجات خراسان شمالی گفت: از روز آینده، در راستای مرحله چهارم رزمایش بزرگ کمک مؤمنانه در تمامی کارخانه‌های خراسان شمالی طرح شیفت ایثار آغاز و پیش‌بینی می‌شود هزار ۵۰۹هزار نفر ساعت کارگر در این طرح شرکت کنند.


مسئول بسیج کارگری و کارخانجات خراسان شمالی در گفت‌وگو ما ، اظهار کرد: قشر کارگر و بسیج کارگری همواره در خط مقدم جنگ اقتصادی با آمریکا و استکبار بوده است و در این راستا هیچ‌گاه پشت رهبر و پیشوای خود را خالی نکرده‌اند و علی‌رغم مشکلات معیشتی که با آن مواجه هستند از آرمان‌های خود کوتاه نیامده‌اند.

 

سرهنگ حسن خاکسار خاطر نشان کرد: یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های بسیج کارگری خراسان خراسان شمالی ، اجرای طرح ملی «شیفت ایثار» است که در این طرح کارگران یک شیفت کاری را بدون دریافت دستمزد، فعالیت می‌کنند  که امسال با وضعیت به وجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا، این مبلغ در جهت کمک به آسیب دیدگان معیشتی از کرونا اختصاص می‌یابد.


خاکسار با بیان اینکه همواره کارگران جزء اقشار آسیب‌پذیر جامعه بوده‌اند اما از طرف دیگر به خاطر روحیه ایثار و کار جهادی همیشه در حمایت از انقلاب پیشگام هستند، تصریح کرد: طرح شیفت ایثار یکی از طرح‌های مداوم ما در سال است و به چند شکل اجرایی می‌شود بدین‌صورت که کارگران ما اضافه‌کاری می‌کنند و هزینه آن را صرف امور خیریه و تهیه بسته‌های معیشتی می‌کنند، نوع دوم شیفت ایثار بدین شکل است که کارگران برای ارتقاء سطح راندمان تولید بدون دریافت دستمزدی اضافه‌کاری برای پیشرفت ابادانی کشور  می‌کنند.


مسئول بسیج کارگری و کارخانجات خراسان شمالی خاطر نشان کرد: از دیگر اشکال اجرای طرح شیفت ایثار می‌توان به کاهش مصرف انرژی در چرخه تولید و زیباسازی محیط کار و فعالیت‌های زیست‌محیطی کارگران، بازیافت مواد و جمع اوری ضایعات، تامیر و نگهداری تجهزات و ماشین الات اشاره کرد از این رو باید توجه داشت که هم‌اکنون در جنگ اقتصادی با دشمن هستیم و کارگران ما با بصیرت بالایی که دارند مانند زمان 8 سال دفاع مقدس، سنگرها را خالی نکرده‌اند و از تولید حمایت می‌کنند.

 

خاکسار با بیان اینکه از ابتدای سال بیش از ۵هزار نفر ساعت اضافه‌کاری در قالب شیفت ایثار انجام شده است، گفت: شیفت ایثار درواقع بخشی از اقدامات گروه‌های جهادی بسیج کارگران است که در سال ۹۷ با توجه به شیوع کرونا این گروه‌ها فعال شدند و اقدام به ضدعفونی و پاک‌سازی محیط‌های کارگری و کارخانه‌ای کردند.


سرهنگ خاکسار ادامه داد: از درآمد حاصل از کمک‌های کارگران و تولیدکنندگان در قالب شیفت ایثار در خراسان شمالی بیش از سه هزار بسته معیشتی  تهیه و بین کارگران از کار افتاده به دلیل شیوع ویروس کرونا توزیع شد.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱:۵۱

شناسه خبر: 94450

مطالب مرتبط :
محمدزاده

به همت قرارگاه خاتم الانبیا:

سردار سلامی:ایران در تولید بنزین فوق سوپرسوخت هواپیما خودکفا شد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پنجمین جشنواره‌ ملی جهادگران علم و فناوری اظهار کرد: قرارگاه خاتم انبیا(ص) امکان تولید بنزین فوق سوپر سوخت را دارد

تکنولوژی

فرمانده سپاه ناحیه قیروکارزین در گفت وگو با علم و فناوری:

نقش موثر علم و تکنولوژی در جایگاه ایران در عرصه بین المللی

سرهنگ دوم پاسدار علی اکبر تقیان، فرمانده سپاه ناحیه قیروکارزین گفت: جایگاه امروز انقلاب اسلامی ایران با تکیه بر علم و دانش جوانان بوده، دستاوردهای علمی و فناوری مایه استحکام نظام و ایران است و زیر بنای اصلی توسعه می باشد.

خاکسار

رئیس سازمان بسیج کارگری و کارخانجات خراسان شمالی:

چهارمین جشنواره ابدعات اختراعات و نوع اوری در صنعت برگزار می‌شود

مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات خراسان شمالی گفت: در جشنواره ابدعات نوآوری‌ها و اختراعات صنعت و با رویکرد پژوهشگرانه از ایده‌ها، اختراعات ومقالات برتر علمی دانشگاه‌ها و کارخانجات تجلیل می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب