دکتر رحیمی در اختتامیه جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری:

۲۱ هزار طرح علمی مخترعین مورد حمایت های مادی و معنوی سازمان علمی بسیج قرارگرفته است

پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج، سردار رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور، مخترعین و مبتکرین و جمعی از مسئولین به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج، سردار رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور، مخترعین و مبتکرین و جمعی از مسئولین به کار خود پایان داد.

دکتر مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور ضمن تبریک دهه ی مبارکه فجر گفت : این جشنواره هر ساله  به منظور حمایت از مخترعین جوان کشور برگزار می شود تا  علاوه بر اشتغال زایی آن ها ، بتوانیم در راستای خودکفایی کشور گام اساسی را برداریم. وی در ادامه گفت : طرح هایی که برای این جشنواره انتخاب می شوند در واقع طرح هایی هستند که در مراکز استان ها به عنوان طرح برتر انتخاب شده و جواز حضور در این جشنواره را به دست آورده اند.

رحیمی در ادامه گفت : تقدیر و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره در مراسمی با شکوه و با حضور خانواده های معظم شهدا و ریاست محترم بسیج علمی و سایر مدعوین محترم نشان دهنده منزلتی است که مسئولین و مردم کشورمان برای اهل علم و عمل قائل هستند.

رحیمی در مورد طرح های شرکت کننده در این جشنواره نیز گفت : در این جشنواره 356 طرح از تمام کشور دریافت شد که در نهایت پس از ارزیابی های صورت گرفته در 10 کمیته علمی، 154 طرح در حوزه های سلامت، برق و الکترونیک ، فیزیک ، مکانیک ، شیمی ، کشاورزی، نظامی و ... مورد پذیرش قرار گرفت،  که برای اجرایی شدن این طرح ها از سرمایه گزاران خصوصی و همچنین دولتی دعوت به عمل آمد که در نهایت منجر به تعدادی تفاهم نامه شد.  

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی در مورد اهداف و برنامه های این سازمان نیز گفت:  برای رفع نیازهای کشور 5 راهبرد را در صدر تمام فعالیت های خود قرار داده ایم تا با کمک تمام اقشار بسیج کشور گام های اساسی را در زمینه خودکفایی برداریم که از جمله برنامه ریزی های انجام شده در این زمینه می توان به راه اندازی 34 مرکز هدایت و حمایت از طرح های استانی، تقویت و راه اندازی 84 مرکز رشد و موافقت با راه اندازی 50 مرکز رشد در نواحی استان ها و راه اندازی 5 پژوهشکده ها در زمینه کشاورزی ،بیوتکنولوژی و پزشکی نام برد.

وی در پایان گفت : از زمان راه اندازی سازمان بسیج علمی تاکنون بیش از 21 هزار طرح در زمینه مختلف علمی مورد حمایت های مادی و معنوی این سازمان قرار گرفته است که برای به ثمر رسیدن اهداف این سازمان خواستار راه اندازی صندوق حمایتی از طرح و برنامه ریزی ها مخترعین تا پایان سال هستیم.

انتهای پیام /

خبرنگار : سجاد عبدلی

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵:۵۱

شناسه خبر: 94460

مطالب مرتبط :
دکتر رحیمی

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی:

به دنبال مرجعیت علمی دنیا هستیم

دکتر رحیمی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انتظار عدول از جهش علمی به جریان علمی را دارد گفت: به دنبال آن هستیم تا در چهل سال دوم انقلاب مرجعیت علمی در دنیا پیدا کنیم که در این مسیر مسئله محوری و استفاده از ظرفیت نشریات و رسانه های داخلی بسیار حائز اهمیت است

مخترعان خوزستانی در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری

با حضور در تهران

مخترعان خوزستانی در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری شرکت کردند+تصاویر

جمعی از مخترعانو مبتکران خوزستانی در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوریدر شهر تهران شرکت کردند.

۱

رئیس سازمان بسیج مستضعفین؛

دانشمندان و محققین ایرانی فرماندهان میادین علمی کشور هستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت : در سال ۱۴۰۰ ، طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است حمایت از طرح های علمی در سازمان بسیج در اولویت قرار گیرید تا علاوه بر استان ها در تمام شهرستان ها بتوانیم از تمام ایده های جوانان حتی در کوچکترین و دوره افتاده نقاط کشورمان، مورد حمایت های مالی و معنوی این سازمان قرار بگیرد تا هیچ استعداد و ایده ای از چرخ حمایت های بسیج بی بهره نماند.

پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری

در پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری انجام شد

بازدید فرمانده کل سپاه از غرفه های مخترعان خوزستان+تصاویر

فرمانده کل سپاه پاسداران به همراه مسئول بسبج علمی، پژوهشی و فناوری از غرفه های مخترعان خوزستانی بازدید کردند.

۲

رئیس سازمان بسیج مستضعفین؛

دانشمندان و محققین ایرانی فرماندهان میادین علمی کشور هستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت : در سال ۱۴۰۰ ، طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است حمایت از طرح های علمی در سازمان بسیج در اولویت قرار گیرید تا علاوه بر استان ها در تمام شهرستان ها بتوانیم از تمام ایده های جوانان حتی در کوچکترین و دوره افتاده نقاط کشورمان، مورد حمایت های مالی و معنوی این سازمان قرار بگیرد تا هیچ استعداد و ایده ای از چرخ حمایت های بسیج بی بهره نماند.

۱

معاون علمی وزیر دفاع ؛

محصولات داخلی ما باید توان رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی را داشته باشند

محمد مهدی نژاد نوری معاون علمی وزیر دفاع ، در حاشیه اختتامیه جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری گفت: بالفرض اگر تحریم‌ها برداشته شوند و محصولات خارجی وارد ایران شوند، محصولات داخلی ما باید توان رقابت با نمونه‌های مشابه را داشته باشند.

خانه نخبگان

خانه نخبگان شهید مهدوی استان بوشهر در جشنواره ملی علم و فناوری برتر معرفی شد

خانه نخبگان شهید نادر مهدوی بسیج علمی، فناوری پژوهشی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر به عنوان خانه نخبگان کشوری معرفی شد.

مهندس رامین محمدی

دهه فجر یادآورگذرتاریخی جبهه دانش از پیچ جهل است

رامین محمدی مهندس صنایع و دانشجوی ارشد مدیریت کسب و کار، مسئول پژوهشکده و مدیر بسیج علم و فناوری استان تهران: تاکنون با بیش از صدها مخترع، مبتکر مصاحبه داشته و با تمامی دغدغه های آنان از نزدیک آشنا هستم و تلاشم بر این است تا با ساز و کار خلاقانه به مشکلات آنان پرداخته و راهگشای مسائل فناورانه آنان باشم.

۱

تفاهم‌نامه‌ همکاری بسیج علمی و پژوهشی با بنیاد شهید انقلاب اسلامی به امضا رسید

تفاهم نامه همکاری های علمی و فناوری بین بسیج علمی، پژوهشی و فناوری و مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید انقلاب اسلامی صبح امروز به امضاء رسید .

بازدید رئیس سازمان بسیج علمی از غرفه جهادگران علم و فناوری بوشهر

دکتر رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی و فناوری پژوهشی از غرفه جهادگران علم و فناوری مرکز رشد شهید ماهینی بوشهر و مرکز رشد شهید ضنجرسیم شهرستان دشتستان در پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری بازدید کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب