رئیس سازمان بسیج مستضعفین؛

دانشمندان و محققین ایرانی فرماندهان میادین علمی کشور هستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت : در سال ۱۴۰۰ ، طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است حمایت از طرح های علمی در سازمان بسیج در اولویت قرار گیرید تا علاوه بر استان ها در تمام شهرستان ها بتوانیم از تمام ایده های جوانان حتی در کوچکترین و دوره افتاده نقاط کشورمان، مورد حمایت های مالی و معنوی این سازمان قرار بگیرد تا هیچ استعداد و ایده ای از چرخ حمایت های بسیج بی بهره نماند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج، سردار رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور، مخترعین و مبتکرین و جمعی از مسئولین به کار خود پایان داد.

در این مراسم سردار سلیمانی ، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با اشاره به پیشرفت های علمی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت :  اگر نگاهی گذرا به دستاوردهای علمی کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیندازیم متوجه خواهیم شد که محققین ایرانی به دستاوردهای دست یافته اند که بیشتر شبیه به معجزه دارد چرا که در گذشته ایران مجبور بود برای تهیه کوچکترین مایحتاج خود دست گدایی به سمت کشورهای غربی به سردستگی آمریکا دراز کند اما امروزه شاهد هستیم که بیشتر نیازهای کشور در داخل تأمین می شود که همگی این دستاوردها نتیجه خودباوری و اعتماد به جوانان است.

سردار سلیمانی در ادامه گفت : ایران باید برای آن که الگوی مردم سالاری جهان به ویژه الگوی مردم مسلمان سایر کشورها باشد همانگونه که مقام معظم رهبری بارها اعلام نموده اند باید در همه ی زمینه ها چه نظامی و چه علمی قدرتمند باشد که این کار با برنامه ریزی های اساسی و با تکیه بر شعار "ما می توانیم" قابل اجرا می باشد .

رئیس سازمان بسیج با اشاره به اینکه دانشمندان و محققین ایرانی فرماندهان میادین علمی کشور هستند گفت : در سال 1400 ، طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است حمایت از طرح های علمی در سازمان بسیج در اولویت قرار گیرید تا علاوه بر استان ها در تمام شهرستان ها بتوانیم از تمام ایده های جوانان حتی در کوچکترین و دوره افتاده نقاط کشورمان مورد حمایت های مالی و معنوی این سازمان قرار بگیرد تا هیچ استعداد و ایده ای از چرخ حمایت های بسیج بی بهره نماند.

سردار سلیمانی در پایان گفت : سازمان بسیج که از تشکیلات مردمی انقلاب اسلامی است باید به دنبال ایجاد حرکت علمی عمومی در کشور باشد که اینکار شدنی است و ملت ایران این موضع را بارها و بارها ثابت کرده است.

انتهای پیام /

 

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹:۳۹

شناسه خبر: 94464

مطالب مرتبط :
قوی شدن در مسیر علم با تکیه بر سیاست های رهبری

رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

قوی شدن در مسیر علم با تکیه بر سیاست های رهبردی رهبر و باور ما می‌توانیم

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: برای قوی شدن باید در مسیر علمی و با تکیه بر سیاست های راهبردی رهبر معظم انقلاب در خصوص علم و دانش و فناوری و باور ما می‌توانیم قدم برداریم تا زیر سلطه غرب نمانیم.

۱

دکتر رحیمی در اختتامیه جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری:

۲۱ هزار طرح علمی مخترعین مورد حمایت های مادی و معنوی سازمان علمی بسیج قرارگرفته است

پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج، سردار رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور، مخترعین و مبتکرین و جمعی از مسئولین به کار خود پایان داد.

 دو محصول کپسول خنک کاری و پیتوتاستاتیک

بازید سردار سلامی و سردار سلیمانی از غرفه کپسول خنک کاری و پیتوتاستاتیک

نخبگان بسیجی سازمان علمی پژوهشی تهران بزرگ دو محصول کپسول خنک کاری و پیتوتاستاتیک را بومی سازی کرده و در جشنواره جهادگران علم و فناوری ارائه کردند.

۲۲۵۲

در جلسه مشترک با فرماندهان استانی و مسئولین استانی سازمان علم و فناوری کشور مطرح شد؛

سـردار سلامی با اشاره به ظرفیت های بسیج: باید در کشور یک رستاخیر علمی ایجاد شود

اگر کشوری بخواهد پایداری و بقای خودرا تضمین نماید باید به سمت وسوی علمی شدن در تمام حوزه ها قدم بردارد و باسرعت هم این راه طی شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب