آفریقای جنوبی واکسیناسیون با آسترازنکا را متوقف کرد/ هفته های پراسترس با واکسن هایی که روی دستش ماند

آفریقای جنوبی واکسن کووید۱۹،آسترازنکا را به دلیل محافظت ضعیف در برابر ویروس جهش یافته متوقف کرد، اما آیا دولت می تواند بش از یک میلیون دوز واکسن را دور بیندازد؟ مطمئناً این چند هفته پر استرس در وزارت بهداشت در آفریقای جنوبی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از اصفهان به نقل از ساینس ZME، آفریقای جنوبی واکسن کووید19،آسترازنکا را به دلیل محافظت ضعیف در برابر ویروس جهش یافته متوقف کرد. به گفته ماوریک سیتیزن، دسته ای از یک میلیون دوز که در تاریخ 1 فوریه رسیده است، تاریخ انقضا در ماه آوریل است. شاید این واکسن "طبق تبلیغات" کار نکند، اما آیا دولت می تواند آنها را دور بیندازد؟ مطمئناً این چند هفته پر استرس در وزارتخانه بهداشت در آفریقای جنوبی خواهد بود.

اگرچه این یک تصمیم محلی است، اما پیامدها و نگرانی ها جهانی است.

به نظر می رسد که واکسن از این نوع محافظت نمی‌کند

در این ماه، آفریقای جنوبی بیش از یک میلیون دوز واکسن کووید19،AstraZeneca  دریافت کرده است. این محموله مورد انتظار قرار بود برنامه واکسیناسیون کشور را افزایش دهد، که بسیار عقب تر از برنامه سایر کشورها است. اما در یک اتفاق غافلگیرکننده، وزیر بهداشت کشور روز یکشنبه اعلام کرد که با استفاده از محصول آسترازنکا با استناد به محافظت ناکافی در برابر بیماری خفیف ناشی از ویروس کرونا ویروس جدید در آفریقای جنوبی، واکسیناسیون گسترده را با استفاده از محصول آسترازنکا متوقف می کند.

 

نتایج ناامید کننده و تأیید ناخواسته وحشیانه ترین ترس ماست

واکسن تولید شده توسط غول دارویی انگلیس-سوئد AstraZeneca همراه با دانشگاه آکسفورد، معروف به ChAdOx1 nCoV-19، یکی از ارزان ترین، آسان ترین توزیع ها و واکسن های کووید19است که به طور گسترده در دسترس است. قرار است امسال بیش از سه میلیارد دوز تولید شود، بنابراین این یک خبر کاملاً نگران کننده است. اما به نظر می رسد مشکلی وجود دارد.

از زمان شناسایی جهش ها در ابتدای سال، نگرانی در مورد اثر بخشی واکسن در برابر ویروس کرونا ویروس آفریقای جنوبی، معروف به B.1.351 ، ابراز شده است. اکنون، به نظر می رسد تجزیه و تحلیل جدید انجام شده توسط واحد تحقیقاتی واکسن ویتس و بیماری های عفونی (VIDA) ، که آزمایش واکسن کووید19 آکسفورد  را در آفریقای جنوبی اجرا می کند، منفی ترین سناریوهای ما را تأیید می کند.

طبق مطالعه غیر همتا، که در آن 2000 داوطلب با میانگین سنی 31 سال شرکت داشتند، تعداد موارد میانی بیماری بر اساس 42 مورد کووید19 علامت دار تنها 22٪ کاهش یافت. پیش از این، قبل از شیوع B.1.351 در آفریقای جنوبی، واکسن AstraZeneca  به میزان 75٪ موثر بود.

در این زمینه، بیماری خفیف حداقل داشتن یک علامت کووید19 تعریف شد. محافظت در برابر بیماری متوسط ​​تا شدید، که شامل بستری شدن در بیمارستان یا مرگ است، به هیچ وجه ارزیابی نشده است زیرا این گروه از جوانان تشکیل شده است که در معرض خطر بسیار کمی هستند.

سلیم عبدول کریم، متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه کلمبیا و بخش کمیسیون مشاوره به دولت آفریقای جنوبی گفت: "لازم است که واکسن AstraZeneca موقتاً متوقف شود، در حالی که اطلاعات مربوط به کارآیی بالینی را دریافت می کنیم." "و راهی که ما می توانیم این کار را انجام دهیم با رویکرد جدید برای عرضه به بازار است."

سلیم عبدول کریم با اذعان به این که به نظر خبر ناخوشایندی است، می گوید: اما ممکن است محافظت در برابر بیماری های شدید برای نجات آسیب پذیرترین افراد کافی باشد، اول از همه، باید گفت که این مطالعه اثر واکسن را ارزیابی می کند، نه ایمنی. واکسن AstraZeneca به همان اندازه ایمن است که توسط نهادهای نظارتی تأیید شده است - هیچ چیز در آنجا تغییر نکرده است.

در مرحله دوم، مطالعه کم بود و هنوز برای بررسی علمی همسان ارسال نشده است. تعداد نسبتاً کم موارد ثبت شده منجر به ایجاد فاصله اطمینان گسترده از -50٪ تا + 60٪ می شود ، به این معنی که 22٪ اثر ثبت شده در برابر نوع آفریقای جنوبی می تواند در واقعیت، بالا یا پایین بسیار متفاوت باشد.

اگرچه محافظت در برابر بیماری خفیف بهینه به نظر نمی رسد، اما به بیان ساده آن، باز هم ممکن است تأثیر در کاهش تعداد موارد بیماری متوسط ​​تا شدید قابل توجه باشد.

داده های اخیر یک مطالعه با حمایت مالی جانسن، که ارزیابی محافظت در برابر بیماری متوسط ​​تا شدید با استفاده از وکتور مشابه مانند AstraZeneca است ، نشان داد که "محافظت در برابر این نقاط مهم بیماری مهم حفظ شده است."

اندرو پولارد، استاد عفونت و مصونیت کودکان و محقق ارشد آزمایش واکسن آکسفورد گفته است: "این مطالعه تأیید می کند که ویروس همه گیر کرونا همانطور که انتظار می رود راههایی برای ادامه شیوع در جمعیت واکسینه شده پیدا خواهد کرد، اما با توجه به نتایج امیدوار کننده دیگر مطالعات در آفریقای جنوبی، مانند آنهایی که از یک ویروس ویروسی مشابه استفاده می کنند، واکسن ها ممکن است ادامه داشته باشند تلفات سیستم های مراقبت های بهداشتی با پیشگیری از بیماری شدید ، ".

با این حال ، این اولین ارزیابی نیست که نتیجه می دهد نوع جدید آفریقای جنوبی قرار دادن یک اثر در واکسن است. واکسن نواواکس در مطالعه ای که شامل 4400 شرکت کننده بود، دارای اثر بخشی کمتر از 50٪ برای نوع آفریقای جنوبی است، در حالی که این رقم در برابر ویروس انگلیس 86٪ و در مقابل ویروس کرونا ویروس کرونا برای بیماری خفیف متوسط ​​است. جانسون و جانسون اثر 57٪ در برابر بیماری متوسط ​​تا شدید را به دلیل نوع جدید گزارش دادند، در حالی که برای محافظت کلی در برابر سایر سویه ها، 66٪ است. حتی واکسن های mRNA نیز که پیشرفته ترین و موثرترین واکسن ها علیه کووید19 هستند، با مشکل روبرو شده اند.

آسترازنکا و دانشگاه آکسفورد این تهدید را جدی می گیرند، حتی اگر محصول آنها هنوز از محافظت کافی در برابر بیماری های شدید متوسط ​​برخوردار باشد. محققان شروع به تطبیق واکسن خود با B.1.351 کرده و در صورت آزمایش های قوی تر، کارآیی کمتری را که می تواند از ایمنی گله جلوگیری کند، یک واکسن "تقویت کننده" پیشنهاد می کنند.

در حال حاضر، آنچه واضح است این است که دولت آفریقای جنوبی از نتایج بسیار ناامید شده است، به همین دلیل آنها برنامه واکسیناسیون خود را با آسترازنکا متوقف کرده اند تا زمانی که اطلاعات بهتری داشته باشند که خلاف آن را می گوید. با این حال، آنها باید به زودی تصمیم بگیرند.

به گفته ماوریک سیتیزن، دسته ای از یک میلیون دوز که در تاریخ 1 فوریه رسیده است، تاریخ انقضا در ماه آوریل است. این واکسن نیاز به دو عکس با فاصله چند هفته دارد، این بدان معناست که باید حداکثر در اوایل ماه مارس استفاده شود. شاید این واکسن "طبق تبلیغات" کار نکند، اما آیا دولت می تواند آنها را دور بیندازد؟ مطمئناً این چند هفته پر استرس در وزارت کابینت های بهداشتی در آفریقای جنوبی خواهد بود.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.zmescience.com/medicine/south-africa-halts-astrazeneca-vaccine-05343/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 94501

مطالب مرتبط :
استرس

استرس مزمن موجب ریزش مو می شود

دانشمندان در مورد مکانیسم های بیولوژیکی گزارش کردند که استرس مزمن سلول های بنیادی فولیکول مو را مختل می کند.

آژانس بهداشتی آمریکا

آژانس بهداشتی آمریکا "نگرانی" را درباره دادههای آزمایش واکسن آسترازنکا افزایش می‌دهد

یک آژانس دولتی ایالات متحده امروز سه شنبه این نگرانی را مطرح کرد که ممکن است آسترازنکا اطلاعات مربوط به داروی تاریخ گذشته را در اطلاعات ارائه شده در آزمایشات ایالات متحده برای واکسن کووید۱۹ خود ارائه دهد.

افراد کُندرو چهار برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از کووید۱۹ هستند

محققان مرکز تحقیقات پزشکی لستر گزارش کردند؛

افراد کُندرو چهار برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از کووید۱۹ هستند

تیمی از محققان مرکز تحقیقات پزشکی لستر موسسه تحقیقات ملی بهداشت (NIHR) به سرپرستی پروفسور تام یتس در دانشگاه لستر بر طبق یک مطالعه بر روی بیش از ۴۱۰ هزار نفر گزارش کردند: افراد کُندرو چهار برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از کووید۱۹ هستند.

https://i.guim.co.uk/img/media/۸b۵e۳۴۵۵cd۸۲۳۳aab۹۴۱۱c۸۶۳۰c۸۸۳c۴a۹۱۴e۲۷۳/۰_۴۱۵_۶۷۲۰_۴۰۳۲/master/۶۷۲۰.jpg?width=۴۴۵&quality=۴۵&auto=format&fit=max&dpr=۲&s=۳۲۵c۲۹f۷۰۶c۶۰b۳۷۳f۴a۰۸۵۹۰b۲d۹۹۰۷

یک مطالعه جدید و جامع نشان می‌دهد؛

افزایش تولد دوقلوها در جهان/نقش تکنولوژی IVFدر افزایش باروری ها

یک مطالعه جدید و جامع نشان می‌دهد تولد دوقلوها در سراسر جهان، در حال افزایش است، محققان ۱۰۰ کشور را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار دادند و از سال ۱۹۸۰ رشد قابل توجهی در تولد دوقلو را مشاهده کردند، از هر ۴۲ نفر یک نفر هم‌اکنون دوقلو متولد می‌شود.

کرونا

کرونا هر روز ترسناک تر از دیروز :

شواهد جدید نشان می دهد که ویروس کرونا می تواند سلول های عضلانی قلب را آلوده کرده و از بین ببرد

این تحقیق شواهد قطعی ارائه می دهد که ویروس کرونا چگونه می تواند قلب را آلوده کرده و از بین ببرد.

واکسن

در جهان؛

صدور اولین تاییدیه اخلاقی "چالش انسانی" کروناویروس توسط انگلیس

یک هیئت اخلاقی که نظارت بر آزمایشات بالینی را امروز در انگلستان انجام داده است، اعلام کرد: یک تیم تحقیقاتی در آنجا می‌تواند داوطلبان را با ویروس عامل کو.ید۱۹ آلوده کند، این اولین مطالعه عفونت عمدی یا"چالش انسانی" ویروس کرونا در جهان است که تاییدیه اخلاقی را در انگلستان دریافت کرد، افرادی که آلوده می‌شوند به سرعت رمدیسیور می‌گیرند.

داروی بازیابی بینایی بیماران مولتیپل اسکلروزیس(MS) کشف شد

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا ریورساید گزارش کردند؛

دارویی که بینایی بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (MS) را باز می گرداند

دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا ریورساید گزارش کردند: دارویی به نام کلرید ایندازول (IndCl) توانایی بهبود دید در بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس یا ام اس (MS) را دارد، این دارو در موش ها باعث بهبودی در میلین شده و عملکرد بینایی حدود ۵۰٪ بهبود یافت، دانشمندان معتقدند درمان به موقع می تواند ۷۵٪ -۸۰٪ عملکرد اصلی را بازیابی کند.

تغییرات اقلیمی

حلقه گمشده پیدایش کرونا پیدا شد+عکس

انتظار هرگونه عواقبی از تغییرات اقلیمی را باید داشت. یک مطالعه جدید به بررسی نقش تغییرات اقلیمی در پیدایش ویروس کرونا پرداخته است.

کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین اصفهانی به بیماران کرونایی/ امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا فراهم شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان اعلام کرد:

کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین اصفهانی به بیماران کرونایی/ امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا فراهم شد

دکتر کمال حیدری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان از کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین استان اصفهان به بیماران مبتلا به کرونا همچنین فراهم شدن امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: طی ۱۰ سال گذشته از محل کمک‌های خیرانه، تعداد ۵۴۰ باب واحد بهداشتی در نقاط مختلف استان تاسیس و ۳۰ هزار تجهیزات مختلف بهداشتی خریداری و به مناطق مختلف استان اهدا شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب