رئیس سازمان بسیج مستضعفین؛

دانشمندان و محققین ایرانی فرماندهان میادین علمی کشور هستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت : در سال ۱۴۰۰ ، طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است حمایت از طرح های علمی در سازمان بسیج در اولویت قرار گیرید تا علاوه بر استان ها در تمام شهرستان ها بتوانیم از تمام ایده های جوانان حتی در کوچکترین و دوره افتاده نقاط کشورمان، مورد حمایت های مالی و معنوی این سازمان قرار بگیرد تا هیچ استعداد و ایده ای از چرخ حمایت های بسیج بی بهره نماند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج، سردار رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور، مخترعین و مبتکرین و جمعی از مسئولین به کار خود پایان داد.

در این مراسم سردار سلیمانی ، رئیس سازمان بسیج مستضعفین، با اشاره به پیشرفت های علمی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت :  اگر نگاهی گذرا به دستاوردهای علمی کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیندازیم متوجه خواهیم شد که محققین ایرانی به دستاوردهای دست یافته اند که بیشتر شبیه به معجزه دارد چرا که در گذشته ایران مجبور بود برای تهیه کوچکترین مایحتاج خود دست گدایی به سمت کشورهای غربی به سردستگی آمریکا دراز کند اما امروزه شاهد هستیم که بیشتر نیازهای کشور در داخل تأمین می شود که همگی این دستاوردها نتیجه خودباوری و اعتماد به جوانان است.

سردار سلیمانی در ادامه گفت : ایران باید برای آن که الگوی مردم سالاری جهان به ویژه الگوی مردم مسلمان سایر کشورها باشد همانگونه که مقام معظم رهبری بارها اعلام نموده اند باید در همه ی زمینه ها چه نظامی و چه علمی قدرتمند باشد که این کار با برنامه ریزی های اساسی و با تکیه بر شعار "ما می توانیم" قابل اجرا می باشد .

رئیس سازمان بسیج با اشاره به اینکه دانشمندان و محققین ایرانی فرماندهان میادین علمی کشور هستند گفت : در سال 1400 ، طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است حمایت از طرح های علمی در سازمان بسیج در اولویت قرار گیرید تا علاوه بر استان ها در تمام شهرستان ها بتوانیم از تمام ایده های جوانان حتی در کوچکترین و دوره افتاده نقاط کشورمان مورد حمایت های مالی و معنوی این سازمان قرار بگیرد تا هیچ استعداد و ایده ای از چرخ حمایت های بسیج بی بهره نماند.

سردار سلیمانی در پایان گفت : سازمان بسیج که از تشکیلات مردمی انقلاب اسلامی است باید به دنبال ایجاد حرکت علمی عمومی در کشور باشد که اینکار شدنی است و ملت ایران این موضع را بارها و بارها ثابت کرده است.

انتهای پیام /

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۸:۰۰

شناسه خبر: 94509

مطالب مرتبط :
چراغ برق خیابان

ساخت دستگاه تحریمی که مصرف برق را بسیارکاهش می دهد

با ساخت دستگاه راه انداز چراغهاي خیابانی سدیم و متال که در دسته کالاهای تحریمی قرار داد، کشور ضمن رسیدن به خودکفایی، کاهش مصرف برق بسیاری را خواهیم داشت.

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت دست انداز هوشمندی که با توجه به سرعت راننده از خود واکنش نشان می دهد+ فیلم و عکس

محققین مکزیکی به تازگی نوعی دست انداز هوشمند به نام "Tape Inteligente" ساخته اند که با توجه به سرعت راننده می تواند ۶ حالت مختلف را از خود نمایش دهد تا به کنترل ترافیک جاده ها کمک نماید.

جشنواره

کسب رتبه برتر خانه نخبگان استان اردبیل در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری

خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل موفق به کسب رتبه برتر در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری شده است.

۱

معاون علمی وزیر دفاع ؛

محصولات داخلی ما باید توان رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی را داشته باشند

محمد مهدی نژاد نوری معاون علمی وزیر دفاع ، در حاشیه اختتامیه جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری گفت: بالفرض اگر تحریم‌ها برداشته شوند و محصولات خارجی وارد ایران شوند، محصولات داخلی ما باید توان رقابت با نمونه‌های مشابه را داشته باشند.

۱

معاون علمی وزیر دفاع ؛

محصولات داخلی ما باید توان رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی را داشته باشند

محمد مهدی نژاد نوری معاون علمی وزیر دفاع ، در حاشیه اختتامیه جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری گفت: بالفرض اگر تحریم‌ها برداشته شوند و محصولات خارجی وارد ایران شوند، محصولات داخلی ما باید توان رقابت با نمونه‌های مشابه را داشته باشند.

۱

دکتر رحیمی در اختتامیه جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری:

۲۱ هزار طرح علمی مخترعین مورد حمایت های مادی و معنوی سازمان علمی بسیج قرارگرفته است

پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری با حضور سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج، سردار رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور، مخترعین و مبتکرین و جمعی از مسئولین به کار خود پایان داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب