توسط مخترع جوان آذربایجان غربی؛

اختراع دستگاه اسکالپولینک

حسین پالیزه دستگاه اسکالپولینک را با قابلیت جلوگیری از ریزش موی سر بیماران سرطانی در شیمی درمانی را اختراع کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ حسین پالیزه دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی سیستم های میکرو و نانو میکرو مکانیک جوان ۲۲ ساله از استان آذربایجان غربی است که دستگاه اسکالپولینک را اختراع کرده است.

استارت شروع تولید این دستگاه سال ۱۳۹۷ می‌باشد که برای بیماران سرطانی که روند طاقت فرسای شیمی درمانی را طی می‌کنند مورد استفاده قرار می‌گیرد مثلا وقتی شخصی سرطان معده یا روده دارد داروی شیمی درمانی باید روی غده های سرطانی معده یا روده تاثیر بگذارد ولی چون جریان خون بدن انسان یکپارچه است وقتی داروی شیمی درمانی تزریق می‌شود در تمام بدن گردش پیدا می‌کند و به فولیکول و پیاز مو آسیب می‌رساند این دستگاه با کاهش جریان خون روی موی سر اثر می‌گذارد و از آسیب به فولیکول و پیاز مو جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود موهای بیمار ریزش کمتری داشته باشد و ۷۰-۸۰ درصد از موهای بیمار حفظ می‌شود.

این نخبه بسیجی با اختراع دستگاه اسکالپولینک توانسته است در جشنواره بزرگترین رویداد فناوری ایران اینوتکس پیچ مقام دوم کشوری را کسب و همچنین در جشنواره نجم نهضت جوانان مسئله محور از بین ۳۷۱ رسته پژوهشی مقام اول کشوری را از آن خود بکند.

پالیزه از دوران دبیرستان وارد بسیج دانش آموزی می‌شود و در دوران دانشجویی مسئول مرکز تحقیقات بسیج دانشجویی و مرکز رشد می‌شود و با بسیج همکاری می‌کند. در راستای اختراع خود حمایت های از سمت سازمان بسیج علمی شده است ولی باتوجه به اینکه تولید این دستگاه هزینه بر است نیاز به حمایت مادی بیشتری دارد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۰:۲۳

شناسه خبر: 94571

مطالب مرتبط :
ایران در میان سرآمدان علم نوین سلول های بنیادی

گام به گام تا پایان سرطان؛

ایران در میان سرآمدان علم نوین سلول های بنیادی

با وقوع انقلاب اسلامی در کشورمان رشد تولید علم و پژوهش در رشته های نو ظهور مانند سلول های بنیادی آنقدر توسعه یافته که ایران در این حوزه و پزشکی باز ساختی در جایگاه چهاردهم دنیا و اول کشورهای اسلامی قرار دارد.

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

ساخت و تولید کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس با قابلیت استحکام بالا، مقاومت حرارتی، ضد اکسید و اسید و شفافیت به همراه بازتاب نور توسط مبتکر ایرانی اختراع شده است.

جشنواره

یک طرح از ۷ طرح رسیده به جشنواره جهادگران علم و فناوری پذیرفته شد

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی چهارمحال و بختیاری گفت: از هفت طرح نخبگان بسیجی چهارمحال و بختیاری ، یک طرح در جشنواره جهادگران علم و فناوری پذیرفته شد.

اختراع کپسول خنک کاری سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جنگنده‌ها

توسط مخترع تهرانی؛

اختراع کپسول خنک کاری سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جنگنده‌ها

مصطفی ریاحینی موفق به طراحی و اختراع کپسول خنک کاری برای خنک کردن سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جهت اندازه گیری سرعت در جنگنده‌ها شده است.

سرطان

نانوذرات کلسیم می تواند به مقاومت دارویی سرطان کمک کند

محققان دانشگاه ژنگژو دریافته اند که انفجار کلسیم می تواند مکانیسم دفاعی سلول های سرطانی را از درون تضعیف کرده و داروها را بار دیگر موثر سازد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب