مسئول فنی کارخانه تولیدی سومریا:

خودکفایی ایران در تولید محصولات فناور نانو

مسئول فنی کارخانه تولیدی سومریا خاطر نشان کرد: ایران در تولید محصولات نانو در رتبه چهارم دنیا قرار دارد که این پبشرفت حاصل دستاورد انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ صبحدوست دانشجوی دکتری میکروبیولوژی و مسئول فنی کارخانه تولیدی سومریا در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری در خصوص تولید ماده اولیه اسپان نانو آنتی باکتریال این کارخانه گفت: شرکت سومریا در بخش آرایشی، بهداشتی پوشش روی پوشک؛ در بحث مواد غذایی پد جاذب رطوبت که در محصولات پروتئینی جهت گرفتن خونابه گوشت استفاده می‌شود و در بخش تجهیزات پزشکی نیز ماژیک جراحی، گان، شان، البسه بیمارستانی، زیرانداز بیمار و... تولید می‌کند.

وی گفت: تقریبا ۳ سال پیش تولید آنتی باکتریال را شروع کردیم و بعد از شیوع اپیدمی کرونا به مرحله تولید رساندیم و تمام محصولات به صورت آنتی باکتریال می‌باشد که مجوزهای لازم را از ستاد فناوری های نانو آنتی باکتریال و سازمان غذا و دارو گرفته ایم.

صبحدوست ادامه داد: از سال ۱۳۸۸ در حوزه تحقیقات پزشکی ۶ پروانه ساخت و در حوزه غذایی پروانه ساخت پارچه را گرفته‌ایم ولی متاسفانه در بخش آرایشی، بهداشتی و پوشک اجازه تولید نوع نانو آنتی باکتریال را به ما نمی‌دهند چون هنوز هیچ کجای جهان این پارچه تولید نشده و ما اولین تولید کننده هستیم و می‌گویند تا کشورهای دیگر تولید نکرده‌اند شما حق تولید آن را ندارید.

مسئول فنی کارخانه تولیدی سومریا بیان کرد: از سال ۱۳۹۳ مجوز‌های لازم برای تولید محصولات آرایشی، بهداشتی و غذایی را داشتیم ولی متاسفانه بحث کرونا که پیش آمد به تولید کنندگان تجهیزات پزشکی گفتند کسانی که ساک دستی هم تولید می‌کنند بیایند وسائل مورد نیاز کرونا را تولید کنند که مجوز تولید غذا و دارو را نیز می‌دهیم.

وی گفت: شرکت ما در بخش فروش دچار مشکل شد که بسیج به کمک ما آمد و با همکاری که با شرکت داشت و همچنین با راهکارهای مناسبی که ارائه داد  شرکت را از بحران نجات داد.

صبحدوست خاطر نشان کرد: ایران در تولید محصولات نانو در رتبه چهارم دنیا قرار دارد که این پبشرفت حاصل دستاورد انقلاب اسلامی است.

مسئول فنی کارخانه تولیدی سومریا در پایان اذعان داشت: با حمایت از ایده‌های خلاق در راستای تجاری سازی و تولید می‌توان از فرار مغزها جلوگیری کرد و محصولات نوع آور و مورد نیاز را در کشور خودمان تولید کنیم. 

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۷:۳۷

شناسه خبر: 94572

مطالب مرتبط :
کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

ساخت و تولید کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس با قابلیت استحکام بالا، مقاومت حرارتی، ضد اکسید و اسید و شفافیت به همراه بازتاب نور توسط مبتکر ایرانی اختراع شده است.

اختراع کلاه و لباس ایزوله تنفسی

توسط مخترع جوان اردبیلی؛

اختراع کلاه و لباس ایزوله تنفسی

دکتر محمد علی اسفندیاری، بسیجی مبتکر کلاه و لباس ایزوله تنفسی را با بهره گیری از فیلترهای مدیکال که نفوذ هرگونه ویروس را به داخل آن به صفر رسانده است را اختراع کرده است.

جشنواره

یک طرح از ۷ طرح رسیده به جشنواره جهادگران علم و فناوری پذیرفته شد

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی چهارمحال و بختیاری گفت: از هفت طرح نخبگان بسیجی چهارمحال و بختیاری ، یک طرح در جشنواره جهادگران علم و فناوری پذیرفته شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب